فضای اداری

فضای اداری گوگل و نحوه استخدام در آن را بشناسیم

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

فضای اداری گوگل و نحوه استخدام در آن را بشناسیم

به جرأت می توانیم بگوییم که ۹۹ درصدمان با موتور جستجوی گوگل کار کرده ایم و نام آن را به عنوان یک ابزار جستجو سریع و پیشرفته که هدفش از آغاز سازماندهی اطلاعات سراسر دنیا و دسترس‌پذیری آن‌ها برای همه مردم مناطق دنیا بوده شنیده ایم. خیلیها آرزویشان استخدام در گوگل و حتی فضای اداری آن است.

فضای اداری

کار در محیط گوگل و فضای اداری آن برای خیلیها چیزی جز رؤیا نیست.

محیط کار و فضای اداری گوگل برای همه کارکنان در سرتاسر دنیا مثل رؤیاست که از بزرگی و امکانات به یک کمپ بزرگی تفریحی می ماند. در گوگل تمام غذاها و امکانات ورزشی، پزشکی، مهد کودک، و غیره کارمندان گوگل کاملا رایگان است. گوگل به کارمندانش  این امکان را داده که تا ۲۰ درصد از وقت کاری روزانه شان و یا یک روز کامل در هفته را به انجام پروژه ها و کارهای مورد علاقه خودشان، که ربطی به شغل شان ندارد، اختصاص بدهند تا ذهنشان باز و رابطه شان با دنیای واقعی بهتر شود.

کاربرد شماره تلفن مجازیمحیط کاری استاندارد چه ویژگیهایی دارد؟

مهندسان گوگل اجازه دارند در هنگام کار هر زمان که مایل هستند کمی استراحت کنند تا ذهنشان فرصت بیشتری برای تفکر داشته باشد. در وقت نهار تمامی کارمندان گوگل کنار یکدیگر می نشینند و تجربه ها و پروژه هایشان را  با یکدیگر در میان می گذارند. این باعث می شود که همه از پروژه های آینده گوگل مطلع و کمتر کسی بی خبر از تجارب و پروژه های دیگران باشد.

دفتر اصلی گوگل در Mountain View پنج کافه تریای اصلی دارد و قرار است که ۱۴ کافه دیگر هم ایجاد شود. نهار در تمام آنها و صبحانه و شام در بعضی کافه ها به صورت رایگان سرو می شود. این کافه ها روزانه در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۳۰۰ صبحانه و نهار، و شبها ۶۰۰ تا ۸۰۰ شام رایگان سرو می کنند و ۸۵ درصد کارمندان گوگل در انها حضور می یابند و معمولا هم حدود ۱۲۵ درصد غذا سرو می شود.

فرایند استخدام

فضای اداری

متقاضیان کار در گوگل از جنبه های گوناگونی بررسی می شوند.

اما فرایند استخدام در گوگل بسیار منحصربفرد است و فردی در این سازمان استخدام می شود که بهترین گزینه برای  عهده دار بودن آن پست باشد. در هر مصاحبه نیز تمرکز روی جنبه های متفاوتی از نقاط قوت و ضعف یک فرد انجام می شود، از تجربه کاری گرفته تا مهارتها و ویژگیهای شخصیتی.

کاربرد شماره تلفن مجازیمصاحبه کاری را اینگونه به نفع خود رقم بزنید.

مهارت های کلیدی برای کار در گوگل

جدیت در کار، فکر کردن خارج از چهارچوب، انطباق پذیری و کار تیمی همه و همه از جمله ویژگی هایی هستند که شما را به فردی لایق برای کار کردن در گوگل تبدیل خواهد کرد. به گفته رییس گوگل، برای رسیدن به موفقیت لازم است که به چالش های تازه در زندگی خود نزدیک شوید و برای این منظور روش هایی خلاقانه را به کار بگیرید، گوشی شنوا برای ایده های جدید دیگران داشته باشید، خود را با سناریوها و سیاست های تازه وفق دهید و مهم تر از همه اینکه کارهای خود را کامل به انجام برسانید

نتایج به دست امده نشان می دهد که میزان رضایتمندی کارکنان کارمندان گوگل از شغل هایشان ۸۴ درصد است و کارکنان پس از ۵ سال کار کردن در این شرکت می توانند درآمدی معادل با ۱۳۳ هزار دلار در سال داشته باشند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 2

  1. عالی بود امیدوارم مشابه آن را در ایران ببینیم جایی که به ایده و خدمات کارمندان خود اهمیت بدهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.