قول یعنی قول. پس هرگز لقمه بزرگتر از دهانتان برندارید

قول یعنی قول! پس هرگز لقمه بزرگتر از دهانتان برندارید

«دفتر شما» موفقیت

قول یعنی قول! پس هرگز لقمه بزرگتر از دهانتان برندارید

به راستی که هیچ چیزی ارزشمندتر از کلام شما وجود ندارد. به مجرد این که به خوش قولی و وفای به عهد شهرت یافتید، مردم به این نتیجه می‌رسند که می‌توانند روی شما حساب باز کنند. این اعتبار چیزی کم از اعتبار نقدی ندارد. در عالم کسب و کار، خوش قولی سرمایه ای است که ذره ذره در طول زمان به دست می آوری، و این خوشنامی به ضمانت‌هایی که می‌کنید (چه شخصی و چه حرفه‌ای) و چگونگی پایبندی به این ضمانت‌ها بستگی دارد. آیا از روی ناچاری به تعهداتتان عمل می‌کنید یا از روی میل و رغبت؟ آن دسته از افرادی که نه تنها به قولشان پایبندند، بلکه این کار را با کمال میل انجام می‌دهند یک سر و گردن از بقیه بالاترند.

کاربرد شماره تلفن مجازیکسب و کار فریلنس: چند ترفند که به موفقیتتان سرعت می بخشد. 

خوش قولی

یک بار یک سخنران معروف را که به خوش قولی مشهور است برای سخنرانی در رویداری دعوت کردم. دعوتم را رد کرد و در پاسخ گفت: “امسال بارها و بارها از مشارکت در رویدادهای بزرگ سرباز زدم. علتش این نبود که دلم نمی‌خواست سخنرانی کنم و قطعاً نه به این دلیل که تمایلی به مشارکت در این گونه رویدادها ندارم، بلکه دوست نداشتم خود را به چیزی پایبند کنم و در لحظه آخر احساس کنم مجبورم کاری تکراری انجام دهم یا کلاً از زیرش شانه خالی کنم. واقعاً اشکالی ندارد که بگویید سرتان خیلی شلوغ است و یا از امکانات کافی برای عمل به وعده‌تان برخوردار نیستید.”

فکر نکنید که با این کار دیگران شما را غیرقابل دسترسی می‌دانند. به نظر من، با این خط مشی طرف مقابل را هم از دردسر و گرفتاری تا لحظه آخر برای رفع و رجوع مشکلاتی که شما با انجام ندادن درست تعهدتان پشت سر خود به جای می‌گذارید نجات داده‌اید. این رویکرد همه چیز را در برمی‌گیرد، از سخنرانی گرفته تا جلسات مشاوره تا جلسات رسمی. بی‌تعارف، اگر وقت ندارید، خب یعنی وقت ندارید. برخی افراد هستند که به دلیل روحیه بی‌اندازه سخاوتمند خود سعی می‌کنند به درخواست همه پاسخ مثبت دهند، اما وقتی می‌بینید که قادر به انجام تمام کارهایی که برنامه‌ریزی کرده‌اید نیستید، همین حسن نیتتان شما را به دام می‌اندازد.

کاربرد شماره تلفن مجازیراههای افزایش هوش هیجانی را می دانید؟

دادن وعده‌ای که قادر به پایبندی به آن نیستید اعتبارتان را خدشه‌دار می‌کند. به طرف مقابل هم ضرر می‌زنید. هر گونه طرح احتیاطی هم که فکرش را بکنید که طرف مقابل در صورت عمل نکردن شما به تعهدتان در نظر دارد، هرگز به خوبی طرح اصلی نیست.

هر کسی در طول مسیر حرفه‌ای خود زمانی در تنگنا قرار می‌گیرد، و این جور اتفاقات غیرمنتظره اغلب در دقیقه نود رخ می‌دهند. خود من هم در موقعیت‌های بسیاری سرخورده و مستأصل شده‌ام، و برخی از این مشکلات پیامدهای به مراتب بزرگتری از آن چه طرف دیگر می‌تواند تصور کند برایمان در پی داشته است. درست است که برخی از این موقعیت‌ها قابل توجیه هستند، اما این شرایط شرایطی غیرمعمول‌اند و نه یک رویه معمول.

خیلی مهم است که بیش از حد توانتان زیر بار مسئولیت نروید، فارغ از این که نیتتان خیر است یا می‌خواهید به دیگران کمک کنید. روش «نه گفتن» می‌تواند کلی از دردسر نجاتمان دهد، و ناگفته پیداست که اعتبارمان را نیز حفظ می‌کند.

منبع:www.entrepreneur.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]