دولت الکترونیک

مرکز تماس: حلقه مفقوده میان دولت الکترونیک و مردم

«دفتر شما» دفتر کار مجازی Leave a Comment

در سالهای اخیر، صنعت مرکز تماس رشد بی‌سابقه‎‌ای هم در کشورهای داشته است. مراکز تماس راهکارهای تجاری سریع، کارآمد با هزینه کمتری به کسب و کارها برای مدیریت فعالیتهای اداری روزانه عرضه می‌کنند.

دولت الکترونیک (e-governance) مفهومی است که در کشورهای توسعه‌یافته جای خود را به خوبی پیدا کرده، اما پیاده سازی آن در ایران پدیده‌ای نسبتاً تازه‌ است. درست مانند کسب و کارها و شرکتهای بزرگ، دولتها نیز مانند واحدهای تجاری باید خدمات گوناگونی را به شهروندان عرضه کنند. به همین دلیل، دولتها نیز برای عرضه خدمات بهتر و سریعتر به شهروندانشان می‌توانند از برونسپاری خدمات مرکز تماس بهره ببرند.

بنابراین دولت الکترونیک را می‌توان بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ایجاد ارتباط میان سطوح مختلف دولت، کسب و کار و شهروندی تعریف کرد. پیاده‌سازی دولت الکترونیک بخشهای گوناگونی دارد که یکی از مهمترین بخشهای آن راه اندازی و مدیریت مرکز تماس است.

به دلیل پتانسیلهای بالای مراکز تماس، دولتهای کشورهای مختلف به استفاده از مرکز تماس به عنوان بخشی از ابزار دولت الکترونیک روی آورده اند و عرضه خدمات مشتریان توسط دولت محلی یکی از عوامل اصلی رشد روزافزون صنعت مرکز تماس در سالهای اخیر بوده است.

سرویس مرکز تماس دفتر شما

دولت الکترونیک و دموکراسی

شاید در نگاه اول نتوان میان مفهوم دولت الکترونیک و ساختار سیاسی دموکراسی ارتباط مستقیمی مشاهده کرد. اما اگر دولتی نتواند با بدنه اجتماعی که بر آن حکمرانی می‌کند تعامل دوسویه راحت، سریع و سهل الوصولی داشته باشد، چگونه می‌تواند از نظر مردم و انتقادهایشان آگاه شود؟ آیا صرف اینکه هر ۴ سال یک نفر انتخاب می‌شود، می‌تواند ضامنی برای بقای یک دموکراسی باشد؟

وقتی دولتی مدیوم ارتباطی خود با مردمش را صرفاً وبسایتش قرار می‌دهد، در همین ابتدای راه، حجم بسیار زیادی از شهروندان را از حق ابراز مشکلات و انتقادهایشان محروم می‌کند. آن دسته از شهروندانی که دسترسی به کامپیوتر، گوشی هوشمند و اینترنت ندارند به احساس بی‌عدالتی دچار می‌شوند و ناکام می‌مانند. بنابراین طبیعی است که هر کانال ارتباطی میان دولت و مردم به جز تلفن و مرکز تماس به دور از عدالت اجتماعی است.

دولت الکترونیک
در کشوری مانند ایران که تنها ۳۰% از شهروندانش به اینترنت دسترسی دارند، همچنان مرکز تماس عادلانه‌ترین مسیر ارتباط میان دولت و مردم است.

برونسپاری مرکز تماس: راهکاری نوین و کارآمد

واحدهای دولتی می‌توانند با برونسپاری مدیریت مرکز تماس خود به مرکز تماس «دفتر شما»، به جای این که زیر بار هزینه و دردسرهای خریداری و راه‌اندازی تجهیزات مدیریت مرکز تماس و استخدام اپراتور بروند، ارتباط خود را با مردم با سرعت و کیفیت بالا حفظ کنند.

با سرویس مرکز تماس دفتر شما دیگر نیازی به راه اندازی مرکز تماس و استخدام اپراتور در سازمان خود ندارید. تیم حرفه‌ای اپراتورهای ما با استفاده از به روزترین سیستم‌های مدیریت مرکز تماس آماده خدمت به شماست.

برای درخواست سرویس مرکز تماس لطفا فرم خرید سرویس مرکز تماس را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. در غیر این صورت، برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما به شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.