رونق کسب و کار

وظایف مرکز تماس چیست؟

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار Leave a Comment

وظایف مرکز تماس چیست؟

مرکز تماس یا کال سنتر (call center) بخشی از سازمان است که برای دریافت یا انتفال حجم زیادی از تماسها و درخواستها از طریق تلفن ایجاد می گردد. شرکتها و سازمانها به دو صورت از امکانات مرکز تماس استفاده می کنند: ۱) راه اندازی مرکز تماس درون سازمانی، ۲) برونسپاری وظایف مرکز تماس به سرویس دهندگان. وظایف مرکز تماس ها پشتیبانی از محصولات یا درخواست اطلاعات برای مشتریان است.

مرکز تماس چگونه عمل می کند؟

وظایف مرکز تماس

با برونسپاری وظایف مرکز تماس به «دفتر شما» پاسخگویی به تماسهای مشتریانتان را به تیمی حرفه ای می سپارید.

کاربرد شماره تلفن مجازیمرکز تماس: از سیر تا پیاز!

  1. فرد تماس گیرنده شماره ای را که آن سازمان در اختیار مشتریان و تماس گیرندگان قرار داده را می گیرد که به مرکز پشتیبانی از مشتری متصل است.
  2. وقتی تماس به مرکز می رسد، تماس به سیستم یکی از اپراتورها که مشاوری آموزش دیده است و به پایگاه داده وسیعی از اطلاعات دسترسی دارد وصل می شود.
  3. اگر سیستم تمامی اپراتورها مشغول باشد، تماس گیرنده در صف انتظار قرار می گیرد و در مدت انتظار برایش موسیقی و یا پیغامی حاوی اطلاعات مربوط به آن کسب و کار پخش می شود.
  4. ارتباطات مخابراتی اختصاصی، مرکز تلفن راه دور را به سازمان متولی از طریق ارتباطات صوتی و دستیابی به پایگاه داده آنلاین، وصل می کنند.

 

برونسپاری وظایف مرکز تماس؟ یا راه اندازی مرکز تماس؟

این روزها بسیاری از سازمانهای پیشرو، عملیات و وظایف مرکز تماس خود را به شرکتهای عرضه کننده خدمات ارتباطی همچون «دفتر شما» می سپارند. اما چرا؟

سرویس مرکز تماس دفتر شما

راه اندازی مرکز تماس نیازمند صرف هزینه بسیار بالایی نخست برای خرید تجهیزات و استخدام چند اپراتور است. اما این تنها هزینه اولیه راه اندازی مرکز تماس است. تجهیزات مرکز تماس به رسیدگی و به روزرسانی منظم توسط نیروی فی متخصص نیاز دارند. حقوق کارکنان و اپراتورها را نیز به هزینه های جاری اضافه کنید.

با برونسپاری وظایف مرکز تماس سازمان خود به «دفتر شما»، شما دیگر هزینه ای بابت راه اندازی سیستم مرکز تماس و تجهیزات آن نمی پردازید. رسیدگی و به روزرسانی تجهیزات نیز بر عهده ماست. تنها هزینه ای که شما می سپارید مبلغی ماهیانه است که بسته به نیاز کسب و کار شما متغیر است.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه از تک تک تماسهای کسب و کار خود درآمد کسب کنیم؟

وظایف مرکز تماس ابری

مرکز تماس «دفترشما» با تیمی حرفه ای از اپراتورها، مشتریان را به کسب و کار شما وصل می کند.

از مزیت های اصلی برونسپاری وظایف مرکز تماس به «دفتر شما» این است که شما بسته به میزان تماسهای کسب و کارتان در هر ماه هزینه پرداخت می کنید. یعنی اگر به صورت فصلی و موقتی تماسهایتان افزایش یابد بسته خود را ارتقا می دهید و از ماههای بعد که تماسهایتان کاهش می یابد باز با توجه به میزان تماسهایتان هزینه می پردازید. در صورتی که اگر مرکز تماس را در سازمان خود راه اندازی کنید، چه تماسهایتان زیاد باشد و چه کم، شما همیشه مبلغی ثابت را باید بابت حقوق اپراتورها بپردازید، حتی اگر پشت سیستم خود بیکار بنشینند.

مرکز تماس «دفتر شما» خدمات بسیار گوناگون و متنوعی را عرضه می کند. شما می توانید پاسخگویی به تماسهای مشتریان، بازاریابی تلفنی، چت آنلاین و تمامی وظایف مرکز تماس را به ما بسپارید و سرمایه و انرژی خود را با خیال راحت به توسعه کسب و کارتان اختصاص دهید. هر زمان که بخواهید نیز گزارش دقیقی از تماسها و چگونگی پاسخ به آنها در اختیارتان قرار می گیرد.

 

آیا هنوز پرسش یا ابهامی در زمینه مرکز تماس دارید؟ در قسمت «دیدگاه شما» با ما در میان بگذارید و یا با کارشناسان فروش ما با شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید. هر کدام برای شما راحتتر است!

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.