مزایای ایمیل مارکتینگ

مزایای ایمیل مارکتینگ چیست؟

«دفتر شما» کسب و کار Leave a Comment

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از روشهای گوناگون بازاریابی است. این روش در مقایسه با اکثر روش های بازاریابی دارای مزایای قابل توجهی است.

مزایای ایمیل مارکتینگ

۱.سطح بالای دسترسی:

برای مثال شما یک صفحه در یکی از شبکه های اجتماعی دارید. وقتی مطلبی را منتشر می کنید خیلی از افراد مطلب شما را نمی بینند و یک سری از افراد هم که مشاهده می کنند، به پست شما بی توجهی می کنند. البته همه افراد هم ایمیل های شما را باز نمی‌کنند اما معمولا تعداد افرادی که ایمیلهای شما را مشاهده می کنند نسبت به هزینه بسیار کمی که پرداخت می‌کنید، خیلی بیشتر از روشهای ارتباطی دیگر است.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

۲. انعطاف پذیری عالی:

بازاریابی ایمیلی تقریبا می تواند در هر زمینه کسب و کاری فعالیت داشته باشد. مهم نیست که خانه و یا لباس می فروشید یا مشاوره می دهید؛ شما می توانید تا زمانی که از استراتژی صحیح بازاریابی ایمیلی در جای مناسب استفاده کنید، به فروش زیاد دست یابید و می توانید هر چیزی که مربوط به کسب و کارتان می باشد را تبلیغ کنید! چون علاوه بر صفحات محصولتان می توانید هر صفحه ای از سایتتان را تبلیغ کنید. مثل صفحه مقالات ، ویدئوها ، پادکستها ، اینفوگرافیک ها ، اخبار سایت و …

۳. ریسک حداقلی

 با ایمیل مارکتینگ ، هزینه ها بسیار کمتر هستند. حتی اگر تاکنون در سایتتان از ایمیل مارکتینگ استفاده کردید ولی کسب و کارتان موفقیتهای بزرگ کسب نکرده باشد ، یک سیستم ایمیل مارکتینگ بسیار مقرون به صرفه می باشد. پس در نتیجه اگر به هر دلیلی نتایج مورد انتظار را از ایمیل مارکتینگ بدست نیاورید باز هم ضرر نکرده اید.

۴. اجرای آسان

بازاریابی ایمیلی علاوه بر اینکه نسبت به روشهای دیگر بسیار ارزان قیمت است، برای یادگیری و پیاده سازی استراتژی های ایمیل مارکتینگ نیازی به تخصص خاصی ندارید. به محض اینکه نحوه صحیح استراتژی های مختلف ایمیل مارکتینگ را یاد بگیرید می توانید به فروشهای عالی و نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنید. نکته دیگر این که حتی اگر در این راه اشتباه کنید، منابعتان هدر نمی رود و به راحتی می توانید اشتباهاتتان را جبران کنید.

۵. کنترل کامل

بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیگر،دستخوش تغییرات سیاسی (به عنوان مثال گوگل و AdWords) و … تصمیم گیری های خارج از کنترل شما است. اما در بازاریابی ایمیلی، حداقل فعلا، همه چیز تحت کنترل شماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.