۵ رویه رایج اداری که به زودی منسوخ خواهند شد!

pr دسته‌بندی نشده Leave a Comment

تغییرات زیادی در حوزه کار در حال اتفاق افتادن است، اما ما می توانیم با حذف این پنج عادت منسوخ اداری از محل کارمان آغاز کنیم :بعضی چیزها مثل گیره مو و جزرسی ( نوعی حرکات ریتمیک) دوره خودشون را طی می کنند و کنار گذاشته میشوند. همین امر در مورد برخی چیزها در محیط کار صادق است، اما گاهی برای افراد طول می کشد تا متوجه شوند دوره آن عادات و گرایشات به سر رسیده است.

به موازات حرکت ما به سمت آینده کاری، عادتهای منسوخ بیشتری توسط عادات جدیدتر و شیوه های تفکر خلاقانه تر  و فرایندهای ساده و کارمند دوستانه، جایگزین می شوند.

تغییرات زیادی در راه است، اما ما می توانیم با حذف این ۵ عادت اداری قدیمی شروع کنیم:

۱- سلسله مراتب

سلسله مراتب های اداره هادر شیوه تفکر قدیمی، سازمانها ساختاری هرم گونه داشتند که تمامی قدرت و ارتباطات از بالا به پایین تفویذ می شد. این بدان معنا بود که مدیران همه امور شرکت را کنترل می کردند و کارمندان جزء در انتهای هرم، تنها چرخ دنده هایی بی قدرت در ماشین بودند. این سیستم ممکن است در دوران کشاورزی و تولید  قدیم به خوبی عمل می کرده است، اما امروزه به طور کامل منسوخ است. سلسله مراتب، بوروکراسی و تشریفات اداری ایجاد می کند و صاحب نظر بودن را برای هر کسی دشوار می سازد. در عوض، سازمانها به دنبال هموار کردن هرم، و اعطای قدرت به کارمندان در تمامی سطوح می باشند.

۲- ساعات کاری ثابت

رفت و آمد به محل کار و نشستن روزانه پشت میز از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر را فراموش کنید. تکنولوژی کارمندان را قادر ساخته از هر کجا و در هر زمانی که می خواهند کار کنند، و بسیاری از شرکتها این ایده را پذیرفته اند. کارمندان وقتی بتوانند برنامه زمانی بندی و محل کاری که منطبق با سبک زندگی شان است را انتخاب کنند، بسیار سازنده تر کار می کنند، چه کار کردن به هنگام صبح زود از خانه باشد و چه شبها از یک فضای کاری مشترک. محل کار به طور فزاینده ای در حال جهانی شدن است، که بدین معناست که کارفرمایان لازم است انعطاف پذیر  شده تا مطمئن شوند که کارمندانشان می توانند با هر کسی که لازم باشد ارتباط برقرار کرده و کار کنند.

۳- دفتر تنها به عنوان یک محل کار

اداری قبل از نوآوری های تکنولوژیکی، دفاتر تنها یک هدف را تامین می کردند – محلی که کارمندان می توانستند با حضور در آن کارهایشان را انجام دهند. می توانست تنها یک چهاردیواری و یک میز باشد، اما کارمندان اگر می خواستند کار کنند، می بایست هر روز در آنجا حاضر می شدند و بنابراین دفاتر نیز می توانند اهداف بیشتری را تامین کنند. بسیاری از سازمانها در حال فکر کردن دوباره به طراحی دفاتر هستند و بر این موضوع متمرکزند که دفتر کاری تهیه کنند که کارمندان را مشغول داشته و آنها را در مورد کارشان و شرکت هیجان زده کند. اکنون، کارمندان گزینه های بیشتری نسبت به تنها کار کردن در دفاتر را دارند و می ‌توانند از فضای کار اشتراکی استفاده کنند. اجاره میز کار در این دفاتر تبدیل به یک رویه رایج شده است.

۴- کنترل کردن اطلاعات توسط مدیران

مدیران اجرایی عادت داشتند که استراتژی شرکت را تعریف کرده و بعد بدون دریافت بازخوردی آنها را به نزد کارمندان می فرستاندند تا انجام شوند. سازمانهای امروزی قبل از تصمیم گیری، بیشتر مشغول جمع آوری اطلاعات و دورنماها از تعداد زیادی از کارمندان هستند. هوشمندی جمعی، کارمندان را پای میز گفتگو می کشاند و به آنها اجازه می دهد تا به هنگام کمک در زمینه تصمیم گیری درباره شرکت، بیشتر مورد پذیرش قرار بگیرند. این عمل به کارمندان قدرت بیشتری داده و به آنها کمک می کند تا احساس مشارکت بیشتری در کار داشته باشند، که به نتایج نهایی بهتری ختم می شود.

۵- ارزیابی سالیانه کارمندان

رویه های منسوخ شده اداری هیچ کس در واقع ارزیابی سالیانه کارمندان را دوست ندارد، بنابراین زمان کنار رفتن آن فرا رسیده است. مدیران منابع انسانی، این ارزیابیها را سازنده نمی یابند و غالبا برای کارمندان استرس زا هستند. آیا یک جلسه سالیانه تنها می تواند واقعا میزان موفقیت کاری و حقوق شما را دیکته کند؟ در عوض، سازمانهایی که تفکری رو به جلو دارند، به سمت مکالمات مکرری می روند که رسمیت کمتری دارند. این ارزیابی های  پیوسته به کارمندان و مدیران اجازه می دهد تا به جهت بحث در مورد پروژه ها و گرفتن بازخورد، بیشتر با یکدیگر ارتباط داشته باشند به نحوی که ایجاد تغییرات آنی سودمندتر و قابل دسترس تر باشد.

با کنار گذاشته شدن این عادات از محیط های کاری، نحوه کار کردن ما در سه تا پنج سال آینده می تواند کاملا متفاوت باشد—و این چیز بدی نیست. نگاه کردن به جلو و حذف عادات منسوخ شده، کارمندان و سازمانها را برای آینده ای که در پیش است آماده می کند.

منبع: inc.com

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
Summary
Review Date
Reviewed Item
عالی تر از همیشه
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.