۵ ترفند ساده کسب و کار

اجرای کمپین بازاریابی برای رشد کسب و کارتان

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار 1 Comment

اهمیت کمپین بازاریابی

اگر دو شرکت با بازار یکسان و محصول یکسان تقریباً همزمان شروع به کار کنند، بازاریابی مؤثر و اجرای کمپین بازاریابی مناسب همان چیزی است که باعث می شود پس از مدتی، یکی از آن دو شرکت سریع و شرکت دیگر با سرعت کند رشد کند و یا حتی درجا بزند. شرکتهایی مانند ژیلت و کوکا کولا در بازارهای عظیم و بسیار رقابتی محصولات مصرفی موفق عمل کرده اند، چون علاوه بر این که محصولاتی بسیار باکیفیت تولید می کنند، در زمینه بازاریابی نیز رقیبانشان را پشت سر گذاشته اند.

اگر می خواهید کسب و کارتان به هر اندازه ای رشد کند، باید به بازاریابی مؤثری برای کسب و کارتان تبدیل بشوید. به بیان ساده، کسب و کار شما همان قدری رشد می کند که خودتان در زمینه بازاریابی رشد کنید.

کمپین بازاریابی

کمپین بازاریابی چیزی نیست که زیر دوش حمام به فکرتان برسد. کمپین هایی موفق می شوند که پیش از اجرایشان تحقیق و جستجوی مفصلی انجام گیرد، رویشان حسابی فکر شود و بر جزئیات و اجرایشان تمرکز کافی بشود، نه اینکه صرفاً چون ایده ای ناب پشتشان است. برنامه ریزی برای اجرای یک کمپین بازاریابی با درک جایگاه کسب و کارتان در بازار شروع می شود و با جزئیاتی مانند انتخاب واژگان تبلیغ به پایان می رسد.

به خاطر داشته باشید که طرح شما برای کمپین بازاریابی نباید برایتان حکم زندان داشته باشد و محکوم به اجرای بدون تغییر آن باشید. بلکه باید از اتاق خارج شوید و در مسیر اجرای کمپین تغییراتی در آن بدهید، چون هیچ طرحی هنگام اجرا بی عیب و نقص نیست.

کاربرد شماره تلفن مجازیافزایش درآمد: چگونه تماس گیرندگان را به منشی تبدیل کنیم؟

راههای شروع کمپین بازاریابی

برای شروع کمپین بازاریابی کسب و کار خود از روشهای زیر بهره ببرید:

۱. معرفی کسب و کار در رویدادها

با معرفی کسب و کار در مناسبتها و رویدادهای اجتماعی می توانید راحت و بی دردسر نام کسب و کار خود را بر سر زبانها بیندازید. با حضور و سخنرانی در این گونه رویدادها به محصول یا سرویس خود نیز اعتبار بیشتری می بخشید. هر چه هنگام معرفی کسب و کارتان وجهه حرفه ای تری داشته باشید، به همان میزان از رقیبانتان جلوتر می زنید. بنابراین اگر کسب و کار تازه راه اندازی کرده اید، بهتر است سرمایه خود را به جای هزینه های جاری، صرف اجرای کمپین های بازاریابی و معرفی و توسعه کسب و کارتان بکنید. از جمله هزینه های جاری کمرشکن می توان به اجاره دفتر کار (یا حتی اجاره میز کار!)، تهیه تجهیزات اداری و استخدام منشی و پرسنل کرد. مفهوم دفتر کار مجازی برای پاسخ به این قبیل نیازهای کسب و کارهای جدید شکل گرفته است.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

۲. از مشتریها بخواهید به شما ریفرال بدهند.

ایجاد ریفرال از مشتریان فعلی یکی از بهترین روشهای بازاریابی کسب و کارتان است. برایشان دقیقاً توضیح دهید چگونه ریفرالی می خواهید و آنها چه کمکی می توانند به شما بکنند.

۳. دو روز خودتان را جای مشتریانتان بگذارید.

برای اینکه بفهمید مشتریانتان واقعاً چه می خواهند، از انواع و اقسام کسب و کارهایی که احتمال می دهید مشتریانتان با آنها سروکار دارند دیدن کنید. ببینید با مشتریان چگونه برخورد می شود و چه خدماتی برای مشتریان مهم است. سپس کسب و کار خود را به همین ترتیب با نیازهای آنان منطبق سازید.

۴. نمونه محصول رایگان بدهید.
کمپین بازاریابی

دادن نمونه محصول یا سرویس رایگان انگیزه ای قوی برای مشتریان بالقوه ایجاد می کند تا حاضر به امتحان محصول شما بشوند.

اگر بتوانید موقعیتی ایجاد کنید که مشتریان بالقوه محصول یا سرویس شما را امتحان کنند، احتمال اینکه بعداً آن را خریداری کنند وجود دارد. اگر کسب و کارتان عرضه محصول است، تعدادی از کارکنان را به پخش نمونه محصول رایگان بگمارید. و اگر سرویس عرصه می کنید، امکان خرید رایگان محصول به صورت آزمایشی در اختیار مشتریان قرار دهید.

خوشحال می شویم نظرها و پیشنهادهای شما را درباره اجرای کمپین بازاریابی در بخش «دیدگاه شما» بخوانیم.

برگرفته از Entrepreneur.com

Comments 1

  1. Pingback: ۱۰ ترفند برای راه اندازی سریع استارت آپ | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.