هشتگ ها چگونه کار می کنند

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

«دفتر شما» آموزش

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

هشتگ در شبکه های اجتماعی ابزاری برا گسترش دامنه اشتراک گذاری و یافتن پست هاست. حتماً شما هم به هشتگ های بی ربط در زیر در این مقاله می‌خواهیم نحوه استفاده صحیح از «#» هشتگ یا برچسب را توضیح دهیم و بگوییم که اصلا «هشتگ» چیست و چه کاربردهایی دارد؟

هشتگ (Hashtag) اولین بار برای نام گذاری گروه ها و موضوعات در چت IRC بکار گرفته شد. با قرار دادن کاراکتر #  بلافاصله قبل از کلمه ای خاص امکان جستجوی آن عبارت برای کاربران فراهم می شد و استفاده از هشتگ را برای اولین بار توییتر وارد شبکه های اجتماعی کرد.

قوانین استفاده از هشتگ

هشتگ باید به کلمه مربوطه چسبیده باشد و بین آنها هیچ فاصله‌ای وجودنداشته باشد. مثلا # دفترشما اشتباه است و صحیح آن #دفترشما می‌باشد. تا زمانی که از فاصله استفاده نشده باشد، هشتگ درج شده در اول آن کلمه کل آن کلمه را برچسب می‌کند. مثلا #دفترکارمجازی یک برچسب محسوب می‌شود چون بین دفتر و کار و مجازی فاصله قرار داده نشده است. به دلیل محدویت عامل فاصله گاهی مجبور هستیم با استفاده از علامت _ دو کلمه را به هم بچسبانیم تا برچسب مورد نظر را بسازیم. مثلا: #تلفن­­_گویا_ابری

چگونه هشتگ مورد علاقه خود را جستجو کنیم

در قسمت جستجوی شبکه های اجتماعی برچسب دلخواه خود را ( به عنوان مثال #دفترشما) تایپ کنید و Enter را بزنید. آنچه در پایین صفحه می‌بینید پست هایی است که کاربران مختلف با این هشتگ پست کرده اند.

تفاوت بین # و@

زمانی که شما بلافاصله قبل از نام یکی از کاربران علامت @ را قرار می دهید با این عمل نام کاربر برچسب خواهد شد و از طریق نوتیفیکیشن ها مطلع پیام شما خواهد شد.

 در اینستاگرام چگونه از هشتگ استفاده کنیم؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام از کاراکتر #پشتیبانی می کند. در اینستاگرام شما می توانید تا ۳۰ هشتگ برای یک عکس و یا ویدیو استفاده نمایید. حتی بعد از پست یک عکس و ویدیو می توانید هشتگ ها را در قسمت کامنت عکس قرار دهید. هشتگ ها  فقط برای عکس هایی که خودتان پست نموده اید قابل اضافه شدن می باشد.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام دنبال کنندگان شما را افزایش می دهد بخصوص اگر بدرستی انتخاب شده باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید اگر شما کاربر پرایویت (خصوصی) در اینستاگرام هستید هشتگ های شما نمایش داده نخواهد شد.

حالا چه کار کنیم محبوبیت هشتگ هایمان افزایش یابد؟

  •  استراتژی هشتگ داشته باشید.

در پست هایتان از هر کلمه ای استفاده نکنید. افرادی که به صفحه شما بیایند و ببینید که پراکندگی بسار زیاد است، ممکن است به فالو کردن شما رغبت پیدا نکنند. توجه به این نکته  شاید باعث شود در انتخاب عکس‌هایتان هم  به طور ناخودآگاه، همگونی بیشتری به وجود بیاید. می توان هشتگ ها را به سه گروه تقسیم بندی کرد: ۱. هشتگ برند، ۲. هشتگ کمپین (ممکن است در دوره زمانی کوتاهی به علت مسابقه و یا رویداد خاصی استفاده از هشتگی  باب شود) و  ۳. هشتگ توضیح: این هشتگ‌ها به توضیح بیشتر عکس و جستجوی ساده‌تر آن در محیط اینستاگرام کمک می‌کنند.

  • قبل از انتخاب هشتگ، آن را در اینستاگرام جستجو کنید.

همیشه جستجو کنید که قبلاً چه کسانی از این هشتگ استفاده کرده‌اند. همینطور ببینید که چه تعداد عکس با هشتگ انتخابیتان تگ شده است. ممکن است دیگران ایده‌های بهتری در مورد هشتگ داشته باشند. بعضی‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که بهتر است از هشتگی استفاده کنند که اصطلاحاً ترند است. اما دقت داشته باشیم که تعداد کسانی که این هشتگ‌ها را استفاده می‌کنند خیلی زیاد هستند. به علاوه، استفاده کردن از هشتگ‌هایی که خیلی کم مورد استفاده قرار گرفته‌اند هم چندان مفید نیست. زیرا نشان می‌دهد که مردم کمتر به این کلمات توجه می کنند  و احتمالاً کمتر هم جستجو می‌شوند.

شما در استفاده از هشتگ و یا سرچ آن چه تجربه دارید؟ در بخش «دیدگاه شما» با ما درمیان بگذارید.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]