هفت کاری که باید پیش از راه‌اندازی کسب و کارتان انجام دهید.

هفت کاری که باید پیش از راه‌اندازی کسب و کارتان انجام دهید.

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار 2 Comments

ایده‌ای برای راه‌اندازی یک کسب و کار به ذهنتان رسیده و فکر می‌کنید مورد توجه قرار می‌گیرد و اشتیاق فراوانی برای راه‌اندازی‌اش دارید. اما از کجا باید شروع کنید؟ فرایند راه‌اندازی و مدیریت یک کسب و کار شاید به آن دشواری که تصور می‌کنید نباشد. این مراحل گام به گام برای پیاده‌سازی ایده معرکه‌ای که به ذهنتان رسیده به شما پیشنهاد می‌شود:

۱- خاطرجمع شوید که به موضوع کسب و کارتان در درازمدت علاقه دارید.

وقتی قرار است کسب و کاری را راه‌اندازی کنید، باید درجه‌ای از شور و حرارت در وجودتان داشته باشید. انواع و اقسام اطلاعات درباره شرایط مناسب راه‌اندازی یک کسب و کار تازه وجود دارد، اما اگر به کسب و کاری که قرار است راه‌اندازی کنید از صمیم قلب علاقه نداشته باشید، شک نکنید که شکست می‌خورید. آدم‌های بسیاری را دیده‌ام که کسب و کاری را صرفاً چون شرایطش مهیا بوده در دست گرفته‌اند، نه چون رؤیایشان بوده است. برای این که تجارتتان تکانی بخورد باید زمان بسیاری را صرف آن کنید. پس حواستان باشد که حوزه کاری‌ای را انتخاب کنید که از صرف این همه زمان برایش لذت می‌برید.

۲- آموزش ببینید.

می‌توانید در دوره‌های آنلاین یا کلاس‌های دانشگاهی شرکت کنید. از دوره‌هایی که اتاق بازرگانی کشورتان عرضه می‌کند نیز غافل نشوید.

۳- یک نقشه تجاری بنویسید.

نقشه تجاری به شما کمک می‌کند مسیر حرکتتان را بدانید. خیلی‌ها اعتقادی به نقشه تجاری ندارند، اما آوردن ایده‌ها بر روی کاغذ به آن‌ها اعتبار می‌بخشد. کمک می‌کند سرمایه مورد نیاز را گردآوری کنید و نشان می‌دهد که حسابی درمورد ایده‌تان فکر کرده‌اید.

۴- از یک گروه مشاور برای همفکری بهره ببرید.

در این گروه از استادان دانشگاه، حسابداران، وکیلان و مدیران بانک‌ها دعوت کنید. با این کار افرادی دور و برتان خواهند بود که ایده‌تان را بررسی کنند و در صورتی که نقشه‌تان را عملی کردید به آن اعتبار می‌بخشند.

۵- از همان ابتدای فرایند یک حسابدار استخدام کنید.

سارا برنینگهام، مالک شرکت روابط عمومی، بازاریابی و برندینگ لیتل برد (Little Bird) می‌گوید: «وقتی به فکر راه‌اندازی کسب و کار خودم افتادم، در شغلی تمام وقت مشغول بودم. اما پیش از شروع تجارت خودم، نخست شرایط آن را فراهم کردم، و استخدام حسابدار گام مهمی در این مسیر بود. خیلی‌ها درک نمی‌کردند که چرا من که هنوز از کارم استعفا نکرده بودم و هنوز پولی از کسب و کار جدیدم درنیاورده بودم، حسابدار استخدام کردم. اما با این کار فهمیدم از دیدگاه سوددهی چه کارهایی باید بکنم تا نقشه‌ام نتیجه دهد. همین طور از زیر و بم قوانین مالیاتی باخبر شدم.»

۶- به این فکر کنید چگونه باید مشتری جمع کنید.

بسته به نوع کسب و کاری که شروع می‌کنید،  تبلیغ دهان به دهان در ابتدای کار بسیار مهم است. پیش از شروع کارتان، در شبکه‌های اجتماعی خود را نشان دهید و کسب و کارتان را معرفی کنید.

هر کسب و کاری، فارغ از تعداد مشتریانش، هزینه ثابتی دارد، بنابراین داشتن نقشه‌ای برای جذب سریع مشتریان تازه و حفظ مشتریان کنونی از اهمیت زیادی برخوردار است.

۷- داده‌های جمعیت‌شناختی گردآوری کنید و منطقه‌ای را که قصد دارید کسب و کارتان را در آن‌جا ایجاد کنید بررسی کنید.

مکانی را صرفاً به این دلیل که هر روز از مقابلش رد می‌شوید انتخاب نکنید. حتی انتخاب مکان از این دست تا آن دست خیابان ممکن است زمین تا آسمان در رونق کسب و کارتان فرق داشته باشد. همچنین در روزهای گوناگون و زمان‌های گوناگون در روز به مکان مدنظر خود سربزنید.


برگرفته شده از: Things to Do Before You Start Your Business      http://www.businessnewsdaily.com

 

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

Comments 2

  1. Pingback: توسعه کسب و کار کیترینگ با خدمات مرکز تماس حرفه ای | دفترشما

  2. سلام.بازار روستا یه یه بازار کسب و کارهای خونگی و محلیه که میتونید محصولات مختلفتون رو از طریق اپلیکیشن ما بدون واسطه به سراسر ایران بفروشید
    همین الان جای خودتون رو تو بازار روستا پیدا کنید و باعث گسترش هر چه بیشتر کسب و کارتون بشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.