هنری فورد ( ۱۸۶۳ – ۱۹۴۷ )

هنری فورد؛ مردی که گفت برای همه یک ماشین می سازد

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

هنری فورد؛ مردی که گفت برای همه یک ماشین می سازد

«اگر یک دلار را برای کاری کنار می گذارید باید یک دلار دیگر برای معرفی و تبلیغات آن آماده داشته باشید» هنری فورد

هنری فورد تولیدکننده بزرگ اتومبیل در سال ۱۸۶۳ در مزرعه خانوادگیشان در میشیگان متولد شد. او از کودکی به کار کردن با ماشینها علاقه داشت. کار در مزرعه و کار در یک فروشگاه ماشین در دیترویت به وی اجازه می‌داد تا تجربیات مختلفی کسب کند. او بعداً کاری پاره وقت را در کمپانی وستینگهاوس انجام داد. تا سال ۱۸۹۶ فورد موفق شده بود اولین گاری بدون اسب خود را بسازد و بفروشد تا بتواند روی مدلی پیشرفته‌تر کار کند.

هنری در سال ۱۹۰۳ کمپانی فورد را با این ادعا بنا نهاد که :«من برای همه یک ماشین می سازم». در اکتبر ۱۹۰۸ او با معرفی مدل T به قیمت ۹۵۰ دلار این کار را انجام داد. در ۱۹ سالی که مدل T ساخته می‌شد قیمتش تا ۲۸۰ دلار پایین آمد و تقریباً ۱۵ میلیون و پانصد هزار دلار فقط در آمریکا فروش کرد. مدل T آغاز عصر ماشینی شدن بود. این اتومبیل در طول عمرش از یک کالای لوکس به یک وسیله حمل و نقل به صرفه برای افراد معمولی تبدیل شد.

کاربرد شماره تلفن مجازیافراد موفق این ۷ عادت را دارند.

فورد انقلابی در تولید ایجاد کرد. او از تکنیکهایی در کارخانه اش استفاده می‌کرد که می‌توانست یک شاسی کامل اتومبیل را در هر ۹۳ دقیقه بسازد. این پیشرفتی بزرگ نسبت به زمان ۷۲۸ دقیقه‌ای قبل از آن بود.در سال ۱۹۱۴ فورد به کارمندانش برای هر روز کار ۵ دلار می‌داد که چیزی نزدیک به دو برابر پولی بود که بقیه تولیدکنندگان آن زمان می دادند. او ساعات کاری را از ۹ ساعت به ۸ ساعت کاهش داد تا ساعات کاری کارخانه را به سه شیفت روزانه تبدیل کند. نوآوریهای فورد او را به شهرت بین الملی رساند.

مدل T به صرفه تولید فورد جامعه آمریکایی را تغییر داد. با افزایش تعداد آمریکاییانی که صاحب اتومبیل می شدند، الگوهای شهرنشینی تغییر کرد. ایالات متحده شاهد افزایش تعداد حاشیه نشینها، ساخت سیستم ملی بزرگراهی و جمعیتی شد که قابلیت رفتن همیشه به هر جا را داشت. فورد در طول زندگی‌اش بسیاری از این تغییرات را شاهد بود و در عین حال خودش در پی شیوه زندگی رویایی خود در دوران جوانی بود.

«دفتر شما» عرضه کننده خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی

برگرفته از: businesstrend.ir

 inventors.about.com

 

Comments 2

  1. Pingback: چگونه ذهنی قوی داشته باشیم؟

  2. Pingback: کارآفرینی به سبک هیتلر! | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.