معرفی پادکست‌های فارسی و انگلیسی کارآفرینی و کسب و کار

pr کسب و کار Leave a Comment

اگر می‌خواهید کسب و کاری راه اندازی کنید و کارآفرین باشید، نیاز به اطلاعات و مطالب آموزشی بسیاری دارید. از اطلاعات تخصصی در رابطه با محصولی که می‌خواهید تولید کنید و یا خدماتی که ارائه دهید تا بازار فروش و نحوه فروش محصول و …دنیای امروز دنیای اطلاعات است. برای دستیابی به اطلاعات روش‌های بسیاری وجود دارد، مطالعه کتاب، شرکت در سمینار، مشورت با افراد مرتبط و …از جمله این روش‌ها است. کارآفرین، وقت محدودی دارد و باید از زمان‌های مرده اش هم بهترین استفاده را ببرد. یکی از بهترین روش‌های برای کسب اطلاعات مفید، گوش دادن به پادکست است.

پادکست با رادیو تفاوت‌هایی دارد، یکی از آنها این است که شما میتوانید در پادکست راحت باشید! البته همه چیز کاملا بستگی به لحن گوینده دارد. از خوبی‌های پادکست اینکه بر خلاف رادیو مجبور به گوش دادن در زمان خاصی نیستید و هر وقت که اراده کنید می‌تواند در دسترس باشد، حتی اگر اینترنت نداشته باشید می‌توانید دانلود کنید و در زمان کار، در مترو، هنگام رانندگی و .. گوش کنید. این روزها پادکست رسانه رو به گسترشی است.

بشنوید: دفتر کار مجازی چیست و چه کمکی به کسب و کارها می‌کند؟

در ادامه چند پادکست خوب فارسی در حوزه کسب و کار و چند پادکست معروف این حوزه به زبان انگلیسی را معرفی می‌کنیم:

رادیو بادیو

بادیو کاری از گروه برسام هر هفته یک‌شنبه‌ها به اخبار مختلف حوزه فناوری اطلاعات می‌پردازد. رادیو بادیو یک پروژه شخصی و نتیجه تلاش جمعی از علاقه‌مندان به حوزه فناوری‌های پیشرفته برای نشر و ترویج اخبار و تحلیل‌های مختلف این حوزه بوده است

تا به حال ۱۳۰ قسمت از رادیو بادیو تولید شده است. برای گوش دادن به این پادکست به اینجا بروید

پادکست مُدکست

مدکست اولین پادکست فارسی در دنیای کسب و کار مد و فشن است. در این پادکست به مسائل و موانع این صنعت، در گوشی های صنعت مد، رویدادها و تولیدات و طراحی ها پرداخته می‌شود. هر پادکست یک مهمان هم دارد. معرفی و نقد مسابقه و نمایشگاه هم در دستور کار پادکست است. اگر آمارهای جالب گوینده در رابطه با بازار مد در ایران و جهان را بشنویم به اهمیت این صنعت در کشور پی می‌بریم! برای گوش دادن به این پادکست به اینجا بروید.

بیشتر بخوانید: خدمات حرفه ای فوق العاده برای کسب و کارها در زمینه چاپ و طراحی

پادکست ده صبح

این پادکست در وب سایت خود به این صورت معرفی شده است: پرشنونده‌ترین پادکست مدیریت، کارآفرینی و استارتا‌پ‌ها به زبان فارسی؛
در این پادکست که عملاً یک گپ و گفت بداهه و غیر آموزشی است، محتوای بروز، کاربردی در حوزه کسب وکار در قالب یک صحبت گرم دو نفره به مخاطبان ارائه می‌شود. حضور مهمانان با تجربه و ارائه محتوای تکمیلی باعث شده که ۱۰صبح، چیزی بیشتر از یک صحبت دو نفره باشد.
برای گوش دادن به این پادکست به اینجا بروید.

پادکست سبکتو

سبکتو یک پادکست با موضوع سبک زندگی، کارآفرینی و موفقیت است. در سایت سبکتو این پادکست به است صورت معرفی شده است:

همیشه به یاد داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت، باید خود را در معرض آن قرار دهید. منظورمان این است که دورو برتان را از انرژی‌های مثبت وتجربیات موفق دیگران پر کنید تا خود نیز جزئی از آن‌ها شوید.

شاید شما نیز دقت کرده باشید که پیرامون افراد موفق، پر از نمونه‌های کوچک و بزرگ پیروزی است. در واقع این افراد، انرژی‌های منفی را نادیده گرفته و از کنارشان بی تفاوت رد می‌شوند. پس شما نیز برای افزودن فضایی موفقیت آمیز به زندگی خود، به «سبکتو» بپیوندید.

بیشتر بخوانید: زنان کارآفرین موفق که ایده‌هایشان دنیایشان را تغییر داد

پادکست‌های انگلیسی در حوزه کارآفرینی و کسب و کار

پادکست «چطور ساختمش»

وبسایت NPR: این وبسایت حاوی پادکستهای است که در آنها با کار آفرینان و نوآوران مصاحبه شده و در مورد نحوه شکل گیری ایده و مراحل نو آوری صحبت شده است. یکی از بهترین پادکست های این وب سایت، پادکست «چطور ساختمش» است که در یک مصاحبه خودمانی با کارآفرینان، داستان شکل گیری برند را از زبان خودش می‌شنویم. برای گوش دادن به این پادکست به اینجا بروید

وبسایت «نمایش خلاقیت»:

وب سایت پر از پادکست هایی است با نویسندگان و مدرسین خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی مصاحبه شده است. برای دنبال کردن این پادکست ها به این آدرس بروید.

وبسایت eCorner Stanford

وبسایتی وابسته به دانشگاه استنفورد. پادکستهای این وبسایت ایده ها و منابعی را در مبحث نوآوری، کارآفرینی، استراتژی کسب و کار فراهم میکنند.

برای دسترسی به این وب سایت به اینجا بروید.

پادکست کارآفرینی

در حوره کارآفرینی تعداد وبسایتهای حاوی پادکست بسیار فراوان هستند. در میان آنها وبسایت Eventual millionaire وبسایتی است که عموما به مصاحبه با کارآفرینانی می پردازد که از طریق ایده نوآورانه ای ثروتمند شده اند. یکی از محاسن مصاحبه های این وبسایت این است که متن وبسایت هم کاملا در اختیار است. بنابراین در صورت درک نکردن تلفظ و معنا میتوان به متن مراجعه کرد. برای گوش دادن به این پادکست هم به اینجا بروید.

چطور به پادکست‌ها گوش دهیم ؟

اگر گوشی اندروید دارید، بهترین راه گوش دادن به پادکست های ایرانی اپلیکیشن ناملیک و یا سایت شنوتو است. از آنجا می توانید انبوهی از پادکست های ایرانی رو با توجه به موضوعات مورد علاقه خود پیدا کنید.

اگر گوشیتون شما IOS است، خود اپلیکیشن پادکست که به صورت پیش فرض روی موبایلتان نصب شده، بهترین گزینه است. از مزایای این اپلیکیشن اینکه تنها مخصوص پادکست های ایرانی نیست و یک مجموعه بزرگ از پادکست های خارجی را هم در بر میگیرد. البته بعضی از پادکست های ایرانی را نمی‌توان در آن پیدا کرد.

خیلی از پادکست های ایرانی کانال تلگرام هم دارند و فایل پادکستشان را آنجا در اختیار شنونده ها قرار می‌دهند. به هر حال در این یادداشت بیشتر سعی کردیم پادکست‌هایی حوزه کسب و کار که خودشان وب سایت دارند را به شما معرفی کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.