پنج فیلم هالیوودی با درس‌هایی خارق‌العاده برای کارآفرینان

پنج فیلم هالیوودی با درس‌هایی خارق‌العاده برای کارآفرینان

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

کتاب‌ها، مقالات، سخنرانی‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی می‌توانند موجب جرقه زدن ایده‌هایی خلاقانه در ذهن مخاطب شوند و برای کارآفرینان الهام‌بخش باشند.

حالا وقتش رسیده مقداری ذرت بوداده درست کنید، روی کاناپه بنشینید و این فیلم‌ها را تماشا کنید تا الهام بگیرید:

 

1. Deli Man (تولیدکننده کالباس)

Deli Man -تولیدکننده کالباس

Deli Man -تولیدکننده کالباس

این مستند جالب، تاریخچه پیدایش کالباس را در آمریکا در دهه ۳۰ به تصویر می‌کشد. فیلمسازان برای تولید این فیلم با تولیدکنندگان کالباس، از جمله زیگی گروبر، مصاحبه می‌کنند. گوبر دارای شخصیتی کاریزماتیک و الهام‌بخش است، و این فیلم نشان می‌دهد وی تا چه اندازه برای کسب و کار و مشتریانش ارزش قائل است. پرانرژی است، نسبت به کیفیت وسواس دارد، و به کارش و صنعت تولید کالباس در کل عشق می‌ورزد. تمام هم و غمش این است که غذایی با کیفیتی بی‌نظیر در تک تک بشقاب‌های مشتریانش قرار دهد.

روی هم‌ رفته، این فیلم اهمیت علاقه و اشتیاق را در کسب و کار به نمایش درمی‌آورد و نشان می‌دهد آن‌هایی که علاقه خود را پیدا می‌کنند، موفق می‌شوند.

 

2. Woman in Gold (زنی در پیراهن طلایی)

Woman in Gold -زنی در پیراهن طلایی

دفتر شما

«زنی در پیراهن طلایی» داستان یک خانم مسن یهودی را تعریف می‌کند که می‌کوشد آثار هنری ربوده‌شده از خانواده‌اش به دست نازی‌ها را پس از ۵۰ سال پس بگیرد. برای این منظور، وی وارد نبردی طولانی و دشوار با دولت اتریش می‌شود.

چالش به تصویر درآمده در این فیلم این است که بدانیم چه زمانی تسلیم شویم و چه زمانی به پافشاری ادامه دهیم. این توازن یکی از دشوارترین توانایی‌هایی است که کارآفرینان باید در آن خبره شوند.

از شکست نترس. اگر کسب و کارت به موفقیت نرسید، آن را کنار بگذار و به زندگیت ادامه بده. از سوی دیگر، زود تسلیم شدن می‌تواند فرصت‌هایی واقعی برای موفقیت را،‌ که اغلب به دنبال سختی‌ها خود را نشان می‌دهند، نابود کند.

 

 

3. The Wolf of Wall Street (گرگ وال استریت)

The Wolf of Wall Street -گرگ وال استریت

The Wolf of Wall Street -گرگ وال استریت

«گرگ وال استریت» داستان انحطاط کارگزار بورس، جوردن بِلفورت، را به نمایش درمی‌آورد. در این فیلم نیمه تجارت به تصویر کشیده می‌شود. حرص، عیاشی و کلاهبرداری ممکن است برای برخی وسوسه‌برانگیز باشد، اما عاقبتش برای همه شکست است. موفقیت و زندگی هیچ میانبری ندارند. باید زمان صرف کرد تا کسب و کاری معتبر را بر پایه ارزش‌های مستحکم اخلاقی بنیان نهاد.

 

 

4. Boyhood (دوران پسری)

Boyhood-دوران پسری

Boyhood-دوران پسری

«دوران پسری» نه تنها پس از اکرانش، بلکه از مدت‌ها قبل‌تر، با اقبال شگفت‌انگیزی روبه‌رو شد، چرا که در صنعت فیلمسازی یک گاو بنفش (purple cow) به معنای واقعی بود. این فیلم داستان دوران کودکی پسر جوانی را نمایش می‌دهد، و نخستین فیلمی است که در آن برای نشان دادن بزرگ شدن کاراکتر، از یک بازیگر با بالا رفتن سنش در مدت دوازده سال استفاده شده است.

سِت گادین در کتاب خود، گاو بنفش، می‌نویسد: «اگر یک گاو را دیده باشی، انگار تمام گاوها را دیده‌ای. اما اگر یکی از گاوها بنفش بوده باشد چه؟ یک گاو بنفش تولید کن. از آدم‌ها اجازه بگیر تا دریابی واقعاً چه چیزی می‌‌خواهند.»

گاو بنفش از این قابلیت برخوردار است که نگاه‌ها را به خود جلب کند. چشمگیر باشید، متفاوت باشید و توجه هم‌صنعتی‌های خود و نیز مشتریان را به خود جلب کنید.

 

5. The Queen (ملکه)

 The Queen - ملکه

The Queen – ملکه

«ملکه» نشان می‌دهد که خاندان سلطنتی انگلیس چگونه به مرگ پرنسس دایانا واکنش نشان دادند. ملکه الیزابت دوم، با این که تحت فشار بود تا با صدور بیانیه‌ای رسمی اندوه خود را از این واقعه ابراز کند، دست از پافشاری بر این که این مرگ یک مسأله خانوادگی است برنداشت.

استراتژی او نوعی فاجعه روابط عمومی بود، و رسانه‌ها و مردم از موضع‌گیری به ظاهر سرد ملکه به خشم آمدند. در پی ابراز اندوه بی‌وقفه مردم در کاخ‌های باکینگهام و کنسینگتون، در نهایت ملکه به توصیه نخست وزیر گوش کرد و بیانیه‌ای رسمی صادر کرد و با مراجعه به کاخ‌ها بابت گل‌ها و هدایایی که مردم آورد بودند سپاسگزاری کرد.

این فیلم نشان می‌دهد هر قدر هم که انسان قدرتمندی باشی، همچنان باید به صحبت‌های دیگران گوش دهی و در مواقع بحران توصیه‌هایشان را جدی بگیری. تصویر برند (brand image) می‌تواند کسب و کاری را قدرت بخشد یا نابود کند، و در مواقع بحران است که این تصویر برند محک می‌خورد.

[divider]

برگرفته شده از: www.entrepreneur.com

[divider]

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

Comments 2

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.