چه مواردی باعث از بین رفتن برند کاری شما میشود ؟

چرا بی توجهی به تماسها باعث نابودی برند شما می شود؟

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 2 Comments

چرا بی توجهی به تماسها باعث نابودی برند شما می شود؟

فرض کنید یک کسب و کار جدید تاسیس کرده اید و در حال جمع آوری تیمی عالی برای کسب و کارتان هستید. اما چند نکته هست که از آغاز کسب و کارتان باید رعایت کنید.  چگونگی برخورد شما با افرادی که با کسب و کارتان تماس می گیرند اولین فرصتی است که شما برای معرفی برند خود دارید و بی توجهی به این فرصت باعث نابودی برند شما می شود. توصیه جدی ما این است که هرگز خودتان به تماسهای کسب و کارتان پاسخ ندهید. چرا؟

۱) تازه کار و ناموفق به نظر می رسید.
نابودی برند

وقتی خودتان به تماسها پاسخ می دهید، احتمال اینکه تماس گیرنده به کسب و کار شما اعتماد کند کمتر است.

شروع کسب و کارهای جدید بسیار عالی است، اما واضح است که اگر شما که صاحب کسب و کار خود هستید، تمام وظایف را از پاسخگویی به تماسها تا پشتیبانی مشتریان، بر عهده بگیرید این احتمال قوی وجود دارد که مشتریان با خود فکر کنند: «معلومه طرف کارش خوب نیست که حتی نتونسته یک نفر را استخدام کنه که به تلفن ها جواب بده» و همین یعنی نابودی برند شما. چون اگر این فکر به سراغ تماس گیرنده بیاید، ترجیح می دهد سراغ رقیبتان برود. بسته به بزرگی یا کوچکی کسب و کار شما، پاسخ دهی تماس ها از طرف خود شما که یک مدیر هستید، ممکن است که  اعتبار شرکت شما را زیر سوال ببرد.

۲) تماس گیرندگان با منشی راحت ترند تا با مدیر!

وقتی خود شما به شخصه و بدون داشتن منشی، در حال پاسخ دهی به تماسها هستید ممکن است فکر کنید که تماس گیرنده ها از اینکه با شما صحبت می کنند خوشحال می شوند ولی در واقع اینطور نیست. تماس گیرندگان ترجیح می دهند سوالات اولیه مانند نام، شماره تماس، درخواست را منشی از آنها بپرسد تا اینکه به شما، به عنوان مدیر یک مجموعه مستقیماً از آنها بپرسید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۳) زمان خود را صرف برنامه ریزی برای کسب و کار خود کنید.

ارتباط داشتن مدیر یک مجموعه، با مشتریان از عوامل مهم است.  ولی  پاسخ دهی مستقیم شما به تماس های مشتریان از نظر مدیریتی زیاد جالب به نظر نمیرسد. و همچنین خیلی از زمان کاری شما را میگیرد. مثلا ممکن است شما در یک جلسه کاری باشید. وقتی برای شرکت خودتان منشی استخدام نکرده اید، مجبور می شوید وسط جلسه به پاسخ دهی تماسها بپردازید و این تمرکز شما را به هم می ریزد. و وقتی تمرکز کافی نداشته باشید، نه تماس مشتریان را به خوبی پاسخ می دهید و نه از جلسه کاری چیز زیادی عایدتان می شود.

سرویس تلفن گویا در این مورد خیلی به کمک شما می آید. چون می توانید با خیال راحت جلسه خود را پیش ببرید و مطمئن باشید تماس به صندوق صوتی وصل می شود.

آیا شما هم در این زمینه تجربه ای دارید؟ در بخش «دیدگاه شما» با ما در میان بگذارید.

 

 

Comments 2

  1. کار خیلی خوبیه ولی مهمترین کار تو ایران اینه که بتونید اعتماد مردم رو جلب کنید تا ببینن می ارزه و میصرفه که بیان و از شما خدمات بگیرن… دقیقن کاری که تو سطح ملی و خیلی بزرگش، اسنپ انجام داده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.