افزایش اعتماد به نفس

۷ ترفند افزایش اعتماد به نفس

«دفتر شما» موفقیت Leave a Comment

«اعتماد به نفس پایین مانند این است که در سرتاسر زندگی، ترمز دستی را پایین ندهید!» مکسوِل مالتز

افراد موفق معمولاً اعتماد به نفس بالایی دارند. آنها به خود و آنچه که انجام می دهند ایمان دارند. به یاد داشته باشید موفقیت آنها سبب افزایش اعتماد به نفسشان نشده؛ بلکه روحیه خودباوری این افراد، آنها را به سمت موفقیت سوق داده است. بنابراین اگر فکر می‌کنید در کار و زندگی خود موفق نیستید، شاید لازم باشد ایراد کار را در اعتماد به نفس پایین خود جستجو کنید و بس!

افزایش اعتماد به نفس

حالا زمان آن فرا رسیده که شما هم شک به خود و توانایی هایتان را دور بریزید و  برای رسیدن به موفقیت، رو به جلو حرکت کنید. این ترفندها شما را به این مسیر هدایت می‌کنند:

۷ ترفند افزایش اعتماد به نفس

۱. ارزیابی منصفانه ای از خودتان داشته باشید

اساس اعتماد به نفس حقیقی بر پایه واقعیت ها بنا شده است. برای افزایش اعتماد به نفس، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید.

به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف، و بدتر از آن نقطه قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. بنابراین، راست و حسینی هم نقاط منفی و هم نقاط مثبت خود را پیدا کنید. نقاط منفی خود را برای برطرف کردن اولویت بندی کنید و نقاط مثبت خود را برجسته سازید.

کاربرد شماره تلفن مجازیبا ماهی ۳۹ هزار تومان برای کسب و کار خود سانترال بگیرید و با اعتماد به نفس بالا به مشتریان پاسخ دهید.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

۲. نه بگویید

طبق تحقیقات، هر چقدر نه گفتن برایتان دشوارتر باشد، احتمال اینکه به اضطراب، فرسودگی شغلی و حتی افسردگی دچار شوید، بیشتر می شود و همه این عوامل باعث کاهش اعتماد به نفس در شما خواهند شد.

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خوبی می دانند که “نه” گفتن، به نفع آنهاست. بنابراین وقتی زمان نه گفتن فرا می رسد، آنها از جملاتی مانند “فکر نمی کنم بتوانم انجام دهم” یا “شک دارم” استفاده نمی کنند. این افراد با اعتماد به نفس “نه” می گویند زیرا می دانند نه گفتن به یک تعهد جدید، احترام به تعهدات فعلی شان است و به آنها فرصت می دهد تا با خیال راحت، وظایف قبلی شان را انجام دهند.

۳. به دنبال پیروزی های کوچک باشید

افرادی که اعتماد به نفس دارند همواره خود را به چالش می کشند، حتی اگر تلاش شان به موفقیت های کوچک ختم شود. پیروزی های کوچک می تواند سبب ایجاد گیرنده های آندروژنی جدیدی در مغز شوند که باعث به وجود آمدن روحیه قدردانی و افزایش انگیزه خواهد شد. این افزایش تعداد گیرنده های آندروژنی باعث اثربخشی بیشتر هورمون تستسترون شده و در نتیجه اعتماد به نفس و اشتیاقتان برای مواجه با چالش های پیش رو بیشتر خواهد شد.

بخاطر داشته باشید وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کرده باشید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.

۴. یک راهنما برای خودتان پیدا کنید

هیچ کس به اندازه یک فرد باتجربه که راه صحیح را نشانتان دهد و شما را تشویق کند، نمی تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود. در واقع، یک حامی خوب مانند آیینه عمل می کند و دیدگاهی به شما می دهد که باید برای باور به خود آن را مد نظر داشته باشید.

افزایش اعتماد به نفس

فراموش نکنید آگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دانستن اینکه در هر لحظه در چه جایگاهی قرار دارید، باعث افزایش تمرکز و اثربخشی انرژی شما در انجام امور خواهد شد. به علاوه، یک مشاور خوب می تواند بعضی نکات مربوط به فرهنگ درونی شرکت ها را با توجه به روحیه ای که دارید، به شما آموزش دهد. دانستن قوانین نانوشته برای انجام کارها در محل کار، یکی از روش های عالی برای افزایش اعتماد به نفس است.

۵. به طور منظم ورزش کنید

مطالعات انجام شده نشان می دهد افرادی به مدت ۱۰ هفته و هقته ای ۲ بار ورزش می کنند، به مراتب از نظر اجتماعی، هوشی و جسمانی توانمندی بیشتری دارند. ورزش کردن علاوه بر اینکه تناسب اندام شما را حفظ می کند، اعتماد به نفستان را نیز بالا می برد.

تمرینات بدنی سبب آزاد سازی اندورفین در بدن نیز می شوند و روحیه شما را مثبت و پر نشاط خواهند کرد. بنابراین همواره برای تمرینات ورزشی خود برنامه ریزی کنید؛ پس از مدت کوتاهی افزایش اعتماد به نفس را در خودتان به خوبی احساس خواهید کرد.

۶. شیک لباس بپوشید

افزایش اعتماد به نفس

چه بخواهید چه نخواهید، طرز لباس پوشیدنتان تأثیر زیادی در نگرش مردم نسبت شما دارد. نحوه لباس پوشیدن هر فرد نشانگر دیدگاهی است که نسبت به خودش دارد. مطالعات نشان داده اند افراد، زمانی که رسمی لباس می پوشند در مقایسه با زمانی که لباس های معمولی خود را به تن می کنند، لحن و طرز حرف زدنشان فرق می کند.

برای افزایش اعتماد به نفس، شیک لباس بپوشید. خوش پوش بودن یکی از راه های ساده برای افزایش اعتماد به نفس است، حتی اگر مجبور باشید زمان بیشتری را برای انتخاب لباس در مراکز خرید صرف کنید یا صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید.

۷. قاطعانه صحبت کنید، نه تهاجمی

داشتن روحیه پرخاشگری نشان دهنده اعتماد به نفس نیست؛ بلکه زورگویی شما را نشان می دهد. هنگامی که خودتان را باور نداشته باشید، به راحتی و بدون اینکه بخواهید، قلدری و دیگران را تهدید می کنید. سعی کنید در اظهارنظرهای خود، بدون اینکه تهاجمی عمل کنید و شخصیت دیگران را زیر سوال ببرید قاطعانه سخن گفتن را تمرین کنید.

همواره با صدا و لحن مناسب حرف بزنید و نسبت به طرز ایستادن خود حساس باشید. حالت بازوها، دست ها و استفاده ی بجا از آنها در هنگام حرف زدن، می تواند اعتماد به نفس را در ظاهر شما نمایان کند.

نتیجه گیری

اعتماد به نفس صفتی است که خود شما آن را یا تقویت می کنید، یا از بین می برید. به یاد داشته باشید اعتماد به نفس ریشه در واقعیات دارد. مطمئن باشید اگر با قدرتِ اعتماد به نفس، رو به جلو حرکت کنید، از عهده هر کاری برخواهید آمد. ترفندهای پیشنهادی این مقاله را به کار ببندید تا شاهد افزایش اعتماد به نفس و در نتیجه موفقیت در کار و زندگی شخصی خود باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.