چگونه بازدهی کارمندان خود را افزایش دهیم؟

چگونه بازدهی کارمندان خود را افزایش دهیم؟

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار 5 Comments

چگونه بازدهی کارمندان خود را افزایش دهیم؟

گوگل که همواره یکی از بهترین شرکت‌ها برای کار کردن توصیف می‌شود، تأکیدی برجسته بر رضایت کارکنانش با هدف حفظ بازدهی دارد. آن‌ها رمز موفقیت را یافته‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد که رضایت کارکنان بازدهی کاری را ۱۰% تا ۱۲% افزایش می‌دهد. به قول یک کارآفرین: «شما نمی‌توانید به افراد انگیزه بدهید، بلکه فقط می‌توانید فضایی ایجاد کنید که افراد در آن انگیزه پیدا کنند.» حال،‌ چه یک کارآفرین هستید یا سرپرست یک شرکت چندملیتی، از این چند عامل اثبات‌شده برای بهبود محیط کاری خود غافل نشوید:

۱.کسب دانش یعنی کسب ثروت

امروزه که صنایع با سرعتی سرسام‌آور در حال تغییر و تحول‌اند، هم کارکنان و هم کارفرمایان از یادگیری سود می‌برند. شرکت‌هایی موفق‌اند که روی افراد سرمایه‌گذاری می‌کنند، و کارکنانشان را تشویق می‌کنند از راه‌حل‌های معمول پا فراتر بگذارند. Buffer نمونه بسیار خوبی از یک شرکت نوپاست که به پیشرفت کارکنانش اهمیت می‌دهد. آن‌ها با توزیع دستبندی به نام Jawbone UP، که خواب، تغذیه و راه رفتن کارکنان را زیر نظر می‌گیرد، و کتاب‌های کیندل رایگان میان کارکنانشان در این راستا قدم برداشته‌اند.

۲. ایجاد ذهنیت گروهی

ارتباط مهم است، چرا که ایجاد اعتماد می‌کند،‌ و نتیجه اعتماد، کار گروهی خوب و روحیه‌ای مشارکتی است. چه طور می‌توانید شغل خود را درست انجام دهید، وقتی امکان گفتگویی بی‌پرده، و فرصتی برای انتقاد یا بازخورد صادقانه و به دور از رودربایستی به بالادستی‌ها، هم‌ردیفان و خودتان وجود ندارد؟ وقتی می‌توانید احساس کنید که در محیطی قابل اعتماد هستید که می‌دانید سر و کاری با سیاست‌های کاری ندارید، و اطمینان دارید که هر گونه نارضایتی منصفانه حل و فصل می‌شود.

۳. اعتقاد به توزان میان کار و زندگی شخصی

شاید حفظ توازن بین این دو فضا دشوار باشد، اما کشیدن مرزی روشن میان زندگی حرفه‌ای و شخصی بسیار ضروری است. اگر بی‌وقفه درگیر کارتان باشید، فشار عصبی حاصل از شغلتان دامنتان را می‌گیرد. شرکت‌هایی موفق‌اند که به شما اجازه می‌دهند زمانی را به آرامش و تمدد اعصاب اختصاص دهید. با این رویکرد، کارکنان همواره با توانی مضاعف برای انجام وظایفشان سر کار حاضر می‌شوند. در راستای همین هدف است که امروزه دورکاری و ساعات کاری منعطف به مرور به محبوبیت دست یافته‌اند و کارآیی خود را نیز به اثبات رسانیده‌اند.

۴. از خوبان گروهتان قدردانی کنید

بازخورد سازنده و قدردانی از سختکوشی کارکنان می‌تواند عزت نفسشان را بالا ببرد و انگیزه‌ای باشد برای هر چه بهتر کردن عملکردشان. محیط کاری که در آن دستاوردها و تلاش‌های افراد دیده می‌شود، بدون شک یک مزیت است. مطالعات نشان می‌دهد وقتی مدیریت به کار خوب کارکنان اذعان کند، عملکرد گروه، اعتماد به مدیریت، تعهد سازمانی و رضایت از هدایت گروه یا هدایت شدن توسط گروه دستخوش تغییری مثبت می‌شود.

۵. طرح بازی را شفاف‌سازی کنید

داشتن دیدی کلی و علم به این که هر کاری را به چه دلیلی انجام می‌دهید، بر اخلاق کاری اثرگذار است. محیط کاری که در آن هدف شرکت و نقش کار شما در تحقق آن هدف بزرگ‌تر روشن است به بالا رفتن انگیزه‌تان کمک می‌کند، و همزمان در شما وفاداری و تعهد ایجاد می‌کند. ارزش‌های شرکت خود را بشناسید و آن‌ها را تبلیغ کنید.

منبع: www.entrepreneur.com