چگونه با مدیر بدخلق خود رفتار کنیم؟

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت

چگونه با مدیر بدخلق خود رفتار کنیم؟

مدیر بدخلق می تواند کار را به کام شما زهر کند و هر روز برای مراجعه به محل کارتان معذب باشید. حال ما میخواهیم خبر خوشی به شما بدهیم و آن اینکه برای تغییر این شرایط راهکارهایی وجود دارد که بتوانید بهتر به کار خود ادامه دهید و پیشرفت نمایید:

۱. تصمیم خود را گرفته‌اید؟

واقعیت را تمام و کمال ببینید: مدیر شما بدخلق است و شما قرار نیست او را تغییر دهید! باید تصمیم بگیرید که میخواهید به کار خود ادامه دهید یا از آن استعفا دهید. زیرا اگر احساس میکنید ادامه دادن این کار سبب میشود روز به روز بر مشکلاتان بیافزاید و نتوانید بازدهی خوبی داشته باشید بهتر است که استعفا دهید. ولی اگر تصمیم گرفته اید که بمانید، باید این مشکل را حل و فصل کنید و ببینید چگونه می توانید رضایت شغلی خود را افزایش دهید.

۲. مدیرتان نه سیاه است و نه سفید!

اکنون که تصمیم به ادامه کار گرفته اید، لیستی از نکات مثبت مدیر و کارتان درآورید. هیچ آدمی نه کامل خوب است و نه کامل بد. آدمها همه خاکستری اند. این نوع نگاه به شما کمک می کند راحت تر و بدون دغدغه در کنار مدیرتان کار کنید. البته به این موضوع دقت کنید که اگر نمیتوانید فردی خوش بین باشید به راهکار اول بازگردید.

۳. یه ذره خودشیرینی ایرادی ندارد.

در این مرحله میتوانید با جلب نظر مدیرتان سعی کنید که ارتباط بهتری با او برقرار کنید. گاهی ممکن است این جلب نظر بیشتر به نفع مدیرتان باشد تا خود شما اما تا جایی که جنبه سوء استفاده نداشته باشد. در غیر اینصورت به راهکار اول بازگردید.

۴. اعلام خودمختاری کنید!

وقتی نظر مثبت مدیر بدخلق خود را جلب کردید، برای خود شرایطی ایجاد کنید که بتوانید مستقل کار کنید. در این راه، قدم قدم پیش بروید تا مدیرتان از استقلال شما نترسد و آن را تهدید تلقی نکند.

۵. احتیاط شرط عقل است.

در این مرحله باید کمی با احتیاط پیش بروید چون در عین حال که استقلال دارید و نظر مدیرتان را جلب کرده اید، اگر احتیاط نکنید و به خود مغرور شوید، ناخواسته سبب واکنش منفی از سوی او می شوید. در نتیجه سعی کنید پیشرفت نمایید و محیط کار را برای خودتان مطلوب نگه دارید.

منبع: inc.com