خدمات ارتباطی مناسب

چگونه خدمات ارتباطی مناسب انتخاب کنیم؟

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار

چگونه خدمات ارتباطی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب خدمات ارتباطی مناسب برای کسب و کار شما به قول معروف از نان شب واجب تر است. بی پاسخ ماندن تلفن‌ها (یا رفتن تماس‌ها به روی صندوق پستی) فقط مشتریانتان را کلافه نمی‌کند، بلکه برای شما به قیمت از دست دادن فروش، معامله و در نهایت سود تمام می‌شود! تماس‌گیرندگان معمولاً حتی منتظر نمی‌مانند که تماس روی پیغامگیر و صندوق صوتی برود و بلافاصله قطع می‌کند و آن وقت است که سراغ رقیبتان می‌روند.

پس وقتی نمی‌توانید در دسترس باشید، به کسی احتیاج دارید جای شما تماس‌هایتان را پاسخ دهد، چه در طول ساعات کاری و چه پس از آن. دیگر وقتش رسیده که با انتخاب خدمات ارتباطی مناسب، تماس‌های از دست‌رفته را به فرصت‌های شغلی تبدیل کنید!

به چه نوع خدمات ارتباطی نیاز دارید؟

تلفن گویا

خدمات ارتباطی مناسب

در سرویس تلفن گویا، تماس گیرنده با انتخاب یکی از داخلی ها به فرد موردنظر وصل می شود.

رایج‌ترین و مقرون‌ به صرفه‌ترین نوع از خدمات ارتباطی سرویس تلفن گویا است که تماس‌های شما با پیغامی به نام کسب و کار شما پاسخ داده می شود و منویی از داخلی ها برایش شرح داده می شود. تماس‌گیرنده بسته به کاری که با کسب و کار شما دارد، یکی از گزینه ها را انتخاب و به فرد مورد نظر وصل می شود.  باز هم اگر فرد موردنظر قادر به پاسخگویی نباشد، آن وقت است که تماس به صندوق صوتی وصل می شود، یعنی وصل شدن به صندوق صوتی آخرین گزینه است و نه اولین گزینه.

منشی مجازی

خدمات ارتباطی مناسب

سرویس منشی مجازی مانند این است که یک منشی اختصاصی دارید که به تماسهای کسب و کارتان پاسخ می دهد و برای شما تماس خروجی می گیرد.

سرویس «منشی مجازی» شبیه‌ترین حالت به داشتن یک منشی اختصاصی است. در این سرویس، اپراتور  بدون نیاز به حضور در محل کار شما تماس‌هایتان را به نام کسب و کار خودتان پاسخ می‌دهد، اطلاعات دقیق تماس‌گیرنده را در اختیارتان قرار می‌دهد و سپس با هماهنگی خودتان تماس را به شما یا هر فردی که شما تعیین کنید وصل می کند. چنان چه نخواهید تماس را پاسخ دهید (یا در صورتی که اپراتور قادر به دسترسی به شما نباشد)، پیغام تماس‌گیرنده دریافت و بلافاصله از طریق ایمیل یا پیامک برایتان ارسال می‌گردد. با این که این سرویسشباهت بسیاری به داشتن یک منشی اختصاصی می‌باشد، هزینه آن به مراتب پایین‌تر از استخدام نیرویی برای این منظور است!

نظر مشتریان چیست؟

به یاد داشته باشید که تأثیر اولیه‌ (first impression) بر روی مشتریان در نخستین تماسشان با شما بی برو برگرد به چگونگی پاسخگویی شما بستگی دارد. این یعنی برای کسب و کار شما هیچ چیزی واجب‌تر از انتخاب خدمات ارتباطی مناسب نیست که تمامی تماس‌ها را به سرعت و به شکلی حرفه‌ای پاسخگو باشد و کسب و کار شما را به بهترین شکل ممکن معرفی کند.

برای انتخاب خدمات ارتباطی مناسب نظر دوستان و همکارانتان را جویا شوید و نظر مشتریان خدمات‌ را از ارائه‌دهندگان این خدمات‌ بخواهید. در صورت امکان، شماره تلفنی را که این مراکز تماس پاسخگو هستند گیر آورید تا خودتان از نحوه پاسخگویی آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

این خدمات‌ تا چه اندازه دارای انعطاف‌اند؟

خدمات‌ ارتباطی مرکزهای تماس به طور کلی تعداد مشخصی تماس را در بسته ماهیانه خود می‌گنجانند و مبلغ مازادی بابت تماس‌های اضافه می‌گیرند.

شاید زمانی از سال میزان تماس‌هایتان از حد میانگین بالاتر رود (مانند حسابداران که در زمان محاسبه مالیات تماس‌های بیشتری دریافت می‌کنند). پس چنان چه کسب و کار شما  تعداد تماسهای متغیری دارد، می‌توانید با انتخاب خدماتی که ارتقا و تنزل برنامه آن آسان (و رایگان) است در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

شاید ارزشش را داشته باشد که به دنبال سرویس دهنده ای بگردید که دست و پای شما را در قراردادی یک یا دوساله نبندد. این گونه می‌توانید در صورت عدم رضایت، سرویس ارتباطی دیگری را انتخاب کنید.

پس منتظر چه هستید؟

با این که امروزه تجارت‌ها روز به روز بیشتر و بیشتر به سمت آنلاین شدن حرکت می‌کنند، هنوز افراد بسیاری هستند که دلشان می‌خواهد تماسشان را یک شخص حقیقی پاسخ دهد، به خصوص اگر خواهان خرید خدماتی باشند. و هنوز که هنوز است چنان چه تماس به صندوق پستی وصل شود، ۷۵ درصد از مردم بدون گذاشتن پیغام گوشی را قطع می‌کنند.

شرکت “دفتر شما” اولین شرکت عرضه کننده خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی شامل منشی مجازی ،تلفن گویا،فکس اینترنتی و مرکز تماس است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت “دفتر شما” مراجعه نمایید.