روزهای غیر موثر

چگونه روزهای غیر موثر نداشته باشیم؟ ۶ توصیه برای افزایش بهره وری

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 4 Comments

چگونه روزهای غیر موثر نداشته باشیم؟

۶ توصیه برای افزایش بهره وری

چه در شرکتی مشغول کار باشید و چه کسب و کارتان خانگی باشد، همه ما روزهای زیادی را داشته ایم که با وجود کار زیاد پیشرفتی نکرده و کار مفیدی انجام نداده ایم. به این روزها، روزهای غیر موثر میگویند. روزهای غیر موثر بر روی موفقیت و همچنین روح و روان شما تاثیر منفی میگذارد. به همین دلیل میتوانید آن روز را استراحت کنید و نیروی خود را برای شروع دوباره تقویت نمایید. اما در طی روز موقعیت هایی برای افزایش بهره وری وجود دارد که میتوانید استفاده کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه کمتر کار کنیم و بیشتر نتیجه بگیریم؟

با استفاده از قدم های زیر میتوانید از هدر رفتن روز خود جلوگیری کنید.

۱. سر و سامان دادن به میز کارتان

روزهای غیر موثر

وقتی روی میز کارتان مقدار زیادی کاغذ وجود داشته باشد سردرگم می شوید. به گونه ای که گاهی رسیدگی به برخی از کاغذها را فراموش میکنید. به همین دلیل سروسامان دادن به میزتان یکی از کارهای کوچکی است که تاثیر بسیار زیادی بر افزایش بهره وری شما بگذارد.

۲. اول انجام کارهای کوچک و آسان

زمانی که ابتدا کارهای کوچک را در لیست کاریتان قرار می دهید، انگیزه مییابید که در طی روز به مابقی کارهای خود رسیدگی کنید و زودتر به یک نتیجه مطلوب برسید. قرار دادن کارهای ساده در بالای لیست کارهایتان سبب میشود حس خوبی نسبت به مفید بودن روزتان پیدا کنید و بهره وری تان افزایش می یابد.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه خود را مجبور به انجام کارهایی بکنیم که حوصله شان را نداریم؟

۳. فقط یک کار انجام دهید

در طول روز فقط انجام یک کار را برای خود در نظر بگیرید و ترجیحا کاری را انجام دهید که سبب پیشرفت شما می شود. در نتیجه برای اینکه کار را به بهترین نحو انجام دهید خود را از چیزهایی که مخل تمرکزتان می شود دور نمایید و تمام تمرکز خود را بروی این کار بگذارید تا به بیشترین بازدهی خود در طی یک روز دست پیدا کنید.

۴. تغییر محیط کار 

روزهای غیر موثر

گاهی لازم است برای اینکه ذهنتان باز شود و بتوانید به موضوعات با دید بهتری بیاندیشید فضای کاری خود را تغییر دهید و بازدهی بهتری داشته باشید. مثلا اگر همیشه پشت میز کارتان کار می کنید، هر از گاهی می توانید کارتان را به جای دیگری از دفتر کار یا منزل منتقل کنید، مثلا روی مبل. با تغییر فضا ذهنتان بازتر می شود و باز شدن ذهن به افزایش بهره وری می انجامد.

کاربرد شماره تلفن مجازی۱۰ نشانه ابتلا به فرسودگی شغلی که باید جدی بگیرید!

۵. تنها ۱۵ دقیقه بر روی موضوع تمرکز کنید

اگر تنها ۱۵ دقیقه بر روی مطلب مورد نظرتان تمرکز کنید و به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید میتوانید بازدهی مثبت خود را در طی زمان کوتاهی مشاهده کنید که این خود انگیزه ای برای انجام بقیه امور میشود.

۶. دید مثبت داشته باشید

وقتی که روز خود را با افکار منفی آغاز میکنید خود متوجه غیر موثر بودن آن روز میشوید و این امر باعث میشود که انگیزه ای برای انجام امور در آن روز نداشته باشید. به همین دلیل اگر با دید مثبت روز خود را آغاز کنید میتوانید از روز خود به بهترین نحو استفاده کنید و برای روز بعد انرژی مثبت ذخیره نمایید.

شما چه ترفندهایی دارید تا روزهای غیر موثر خود را به روزهای موثرتری تبدیل کنید؟ با ما در میان بگذارید.

برگرفته از : سایت ای بازاریابی و  entrepreneur.com

 

Comments 4

  1. سلام
    ممنون
    مطلب مفیدی بود
    همیشه روزهایی پیش میاد که هیچ ایده ای برای پیشرفت کار نداری. یعنی به خودت میگی، دیگه کاری نیست که برای موفقیت کسب و کارم انجام نداده باشم. در چنین شرایطی سر زدن به قفسه کتاب های نخوانده و صحبت کردن با نزدیکترین فرد موفقی که میشناسیدش، میتونه مفید باشه.

  2. Pingback: داستان کارآفرینی که یک شورولت را پیاده و سوار کرد! | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.