چگونه میلیاردر شویم؟ از زبان ناپلئون هیل.

میلیاردر شویم به روش ناپلئون هیل

«دفتر شما» کسب و کار نظر بدهید

میلیاردر شویم به روش ناپلئون هیل

«بزرگ‌ترین تفاوت بین یک میلیاردر و یک غیرمیلیاردر فقط پول نیست، بلکه نگرش است.» ناپلئون هیل

کتاب «فکر کنید و ثروتمند شوید» یکی از پرفروشترین کتاب های تاریخ است، که ناپلئون هیل نگاشته است. هیل در این کتاب ۱۳ گام ثابت‌شده که می‌تواند یک نگرش عادی را به شکلی بنیادین به نگرش یک میلیاردر متحول سازد فهرست می‌کند.

این کتاب بر اساس تحقیقات هیل بر روی الگوهای ۵۰۰ میلیاردر، از جمله اندرو کارنگی، هنری فورد و چارلز شواب، شکل گرفته است. آن چه هنگام مطالعه این گروه در نظر هیل بسیار جالب بود این بود که اصلی‌ترین ویژگی اخلاقی که یک ذهن میلیاردر را از یک ذهن معمولی متمایز می‌سازد قدرت تصمیم‌گیری است. او می‌نویسد:

«از تحلیل چند صد نفر که انبوهی از ثروت اندوخته‌اند این واقعیت آشکار شد که آن‌ها همگی عادت داشتند فوراً تصمیم‌گیری کنند.»

از بین ۱۳ اصل هیل، به تعویق نینداختن تصمیم‌گیری شماره هفت است.

«آن‌هایی که فوراً تصمیم‌گیری می‌کنند، به یقین می‌دانند دنبال چه هستند، و اغلب نیز آن را به دست می‌آورند… کائنات عادت دارد برای آن‌هایی که گفتار و رفتارشان نشان می‌دهد هدفشان چیست سخاوت به خرج دهد.»

به گفته هیل، مهم‌ترین عامل موفقیت برای کسب ثروت، قدرت تصمیم‌گیری بالاست. به منظور کسب اعتماد به نفس برای تصمیم‌گیری سریع وی توصیه می‌کند:

«اگر می‌خواهید عادت تصمیم‌گیری سریع را کسب کنید، چشم و گوشتان را کاملاً باز نگاه دارید، اما دهانتان را ببندید. آن‌هایی که زیاد حرف می‌زنند کاری انجام نمی‌دهند. اگر بیش از آن چه گوش می‌کنید، حرف بزنید، نه تنها خودتان را از فرصت‌های بیشمار برای کسب دانش محروم می‌کنید،‌ بلکه طرح‌ها و اهدافتان را برای آن‌هایی که، از روی حسادت، علاقه زیادی به شکست شما دارند رو می‌کنید.»

درست است که از مرگ هیل بیش از چهار دهه می‌گذرد، اما میراثی که به جای گذاشته همچنان زنده است. رهبران، ورزشکاران و کارآفرینان در سرتاسر جهان همچنان از سخنان وی الهام می‌گیرند.

«به جهانیان بگو چه در سر داری، اما پیش از آن نشانشان بده.»

منبع:  nextshark.com

 

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.