کجا باید دهانمان را ببندیم؟

کارآفرینان عزیز: در این ۳ موقعیت سکوت کنید!

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت

کارآفرینان عزیز: در این ۳ موقعیت سکوت کنید!

کارآفرینان تمایل دارند درباره استارت آپ هایشان بسیار صحبت کنند. البته برای سرمایه گذاران و متقاضیان تا حدودی قابل قبول است اما اگر از حد بگذرد، گاهی اثربخشی لازم را نخواهد داشت. دانشتن موقعیت های سکوت بخشی از استراتژی موفقیت است.

در اینجا به سه موقعیت اشاره میکنیم که کارآفرینان باید بیشتر گوش دهند و کمتر حرف بزنند:

۱. در جلسه با مشتری جدید 

در اولین ملاقات مشتری یا سرمایه گذارتان بیشتر به خواسته هایش گوش دهید زیرا در میان حرفهایش میتوانید خیلی چیزها را دریابید البته در اکثر مواقع کارآفرین بیشتر صحبت میکند تا گوش دهد. زمانی که قرار ملاقاتی با مشتریان ترتیب میدهید بیشتر به نیازهایشان گوش کنید زیرا آنها قبل از مراجعه به شما به میزان لازم در ارتباط کسب و کارتان اطلاعات جمع آوری کرده اند پس این زمان را صرف گوش دادن و یادداشت برداری از صحبتهایشان کنید.

۲. در مقابل مشتری عصبانی

سعی کنید در مقابل مشتری خشمگین زیاد صحبت نکنید و فقط به سخنان وی در آن لحظه گوش کنید زیرا مقابله به مثل شما در چنین موقعیتی همچون تف سربالا بیشتر به ضررتان خواهد بود. درایت شما در چنین موقعیتی تعیین می کند که آن مشتری در آینده نیز به سراغتان خواهد آمد یا خیر.

سعی کنید به حرفهایش گوش دهید و به هیچ وجه در صحبت هایش نپرید. پس از اینکه جو آرام شد با سوالاتی نشان دهید که سعی دارید مشکل را حل کنید و با خواستن توضیح از وی به صحبت هایش به طور کامل و با آرامش گوش دهید. این موضوع سبب می شود در آینده به یاد آورد که شما به سخنانش گوش داده اید و برای او ارزش قائل شده اید در نتیجه وی تبدیل به مشتری همیشگی شما می گردد.

کاربرد شماره تلفن مجازیبا این ۹ ترفند مشتریانتان را به خود وفادار کنید.

۳. هنگام مصاحبه استخدام نیروی جدید

در زمان مصاحبه شغلی با توجه به اینکه از قبل نسبت به فرد مورد نظر پیش زمینه ای دارید تنها گوش دهید و بگذارید وی در ارتباط با خود با شما صحبت کند. با این حال منظور این نیست که اصلا صحبت نکنید اما بگذارید طرف مقابل بیشتر صحبت کند تا شما چیزهای بیشتری از وی دستگیرتان شود.

کاربرد شماره تلفن مجازیاز این خطاهای رایج هنگام استخدام نیروی جدید دوری کنید.

در انتها درمیابید که فرد با توجه به صحبت ها و سوالاتی که میکند تا چه میزان به حیطه کاری شما و کاری که خودش میخواهد انجام دهد مسلط است در نتیجه میتوانید فردی کاردان و لایق را برای همکاری با خود استخدام نمایید.

همان طور که سخنوری و تقویت فن بیان اهمیت زیادی دارد، دانستن مواقع سکوت هم ضروری است.

شما هم در موقعیتی قرار گرفته اید که باید سکوت می کردید و نکردید؟ چه موقعیتی بوده و نتیجه سکوت نکردنتان چه بود؟ در قسمت «دیدگاه شما» برایمان بنویسید.

 منبع: www.entrepreneur.com

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
کارآفرینی فن بیان سکوت
Author Rating
51star1star1star1star1star