کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام: این سکه دو رو دارد!

«دفتر شما» آموزش, دفتر کار مجازی, کسب و کار 1 Comment

کسب درآمد از اینستاگرام: این سکه دو رو دارد!

گویا فیلترهای اینستاگرام جهان را زیباتر نشان می دهد. مردم نیز دست روی دست نگذاشته اند و از پتانسیل های موجود در این زیبایی ها شروع به کسب درآمد از اینستاگرام و افزایش درآمد خود کرده اند. برخلاف فیسبوک، شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران فیلتر نیست و گرایش مردم به استفاده از این شبکه در کسب و کار ها به طور حرفه ای بسیار بالا می باشد. استفاده از شبکه های اجتماعی در راه معرفی کسب و کار سکه ای است دو رو که اصول خودش را دارد. رعایت کردن و نکردن این اصول است که برخی از کسب و کارها با اینستاگرام شکوفا شده اند و برخی دیگر هیچ خیری از آن ندیده اند.

کاربرد شماره تلفن مجازیکسب و کار فریلنس: چند ترفند که به موفقیتتان سرعت می بخشد.

اصول کسب درآمد از اینستاگرام کدامند؟

با رعایت اصول زیر می توانید تقریباً بدون هیچ هزینه ای کسب و کار خود را تبلیغ کنید و درآمدتان را افزایش دهید:

پروفایلی مختص کسب و کارتان بسازید.

به هیچ عنوان، تکرار می کنم، به هیچ عنوان از صفحه کاربری شخصی تان اقدام به معرفی محصول و جذب مشتری نکنید. اگر تصمیم جدی به کسب درآمد از اینستاگرام گرفته اید، این کار نه تنها کمکی به کسب و کارتان نمی کند، بلکه ممکن است به وجهه آن صدمه نیز بزند. خودتان را جای مشتریان بالقوه بگذارید. ترجیح می دهید محصولی را بخرید که عکسش میان عکس بچه گربه و جملات عاشقانه است یا محصولی که در صفحه ای ویژه معرفی محصولات به نمایش درآمده است؟

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه با ۵ ترفند کسب و کار نوپایتان را حرفه ای جلوه دهید؟

بهینه سازی پروفایل اینستاگرام

اگر هدفتان کسب درآمد از اینستاگرام است، پروفایل شما ویترین کسب و کارتان است. پس نام و عکس پروفایل را کاملاً مرتبط با کسب و کارتان انتخاب کنید. گذاشتن عکس گل و بچه و چهره خودتان هیچ کمکی به تشویق مشتریان بالقوه برای ورود به صفحه نمی کند. قراردادن تصاویر زیبا و باکیفیت و با کادربندی و نورپردازی مناسب از محصولات و یا خدماتتان کاربران را بسیار بیشتر جذب می کند. ترجیحاً نامی که به آسانی بتوان آن را هشتگ کرد انتخاب کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

قرار دادن شماره تلفن ثابت اختصاصی برای کسب و کارتان در قسمت bio وجهه خاصی به کسب و کارتان می بخشد.

 در قسمت bio راههای مختلف تماس با کسب و کارتان را درج کنید. یک پیشنهادی که ما برای حرفه ای تر کردن bio اینستاگرام شما داریم این است که به جای شماره تلفن همراه، حتماً شماره تلفن ثابت اختصاصی بدهید. شماره تلفن ثابت اختصاصی برای کسب و کار وجهه بهتری ایجاد می کند.  با خریدسرویس تلفن گویا می توانید در عرض ۵ دقیقه و در ازای هزینه ای بسیار اندک یک شماره ثابت اختصاصی با پیش شماره ۲ خریداری کنید. و  اطلاعات جالب و جذاب را در زمینه کسب و کارتان قرار دهید و اگر سایت و یا وبلاگ اختصاصی برای کسب و کار خود دارید آدرسش را در قسمت bio وارد کنید. اکانت خود را نیز در حالت عمومی قرار دهید چون بیشتر کاربران ترجیح می دهند ابتدا تصاویر شما را ببینند و سپس شما را دنبال کنند.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

با تصاویرتان قصه بگویید.

هر روز در صفحه خود فعالیت داشته باشید. فعالیت هر روزه در اینستاگرام برای کسب و کار شما تصویری پویا ایجاد می کند. از آن سر بام نیز نیفتید. گذاشتن تعداد زیادی عکس در روز اثر معکوس در جذب و نگداری مخاطب دارد زیرا مخاطبان سردرگم و پیام هایتان تکراری می شود. اگر میان عکسهایی که می گذارید ارتباطی وجود داشته باشد که حالتی روایتی به عکسها بدهد که فبهاالمراد!

کپشن مناسب بنویسید

کپشن و یا متنی که بلافاصله در اولین کامنت عکس توسط شما نوشته می شود تاثیر بسیاری در میزان محبوبیت تصویر دارد. از کپشن های طولانی و غیر مرتبط پرهیز کنید. به دلیل تعداد و تنوع بسیار زیاد صفحات کاربری، بازدیدکنندگان به محض اینکه حوصله شان سر برود از صفحه شما بیرون می روند. گفتن ندارد، از نوشتن متنهای کنایه دار که گویی مخاطب خاصی دارد خودداری کنید و نوشتن متنهای ادبی و اخلاقی را نیز به صفحه شخصی خود منتقل کنید.

با هشتگ های مرتبط مخاطبان را راهنمایی کنید.

کسب درآمد از اینستاگرام

هشتگ دو کاربرد مشخص دارد. قبل از هر چیز به بازدیدکننده فعلی عکس شما، توضیح می‌دهد که شما با چه انگیزه‌ای عکس را گذاشته‌اید. کاربرد دوم هشتگ،‌ کمک به جستجوی تصویر است. کسانی که در اینستاگرام جستجو می‌کنند، جدای از نام کاربری یا Username، می‌توانند Tag را هم جستجو کنند. استفاده زیاد از هشتگ،‌ سه مشکل جدی دارد. نخست اینکه حس کاربران را نسبت به تصاویر شما را منفی  و خواندن متن را سخت می‌کند. دوم اینکه نشان می‌دهد که شما به صورت تهاجمی در تلاش برای تبلیغ و توسعه صفحه خود هستید که برای برندتان خوب نیست. و سوم اینکه ممکن است پست‌های شما، اسپم فرض شود. قبل از انتخاب هشتگ‌ها، آنها را در اینستاگرام جستجو کنید. ببینید که قبلاً چه کسانی از این هشتگ‌ها استفاده کرده‌اند. همینطور ببینید که چه تعداد عکس با آنها تگ شده است. ممکن است دیگران ایده‌های بهتری در مورد هشتگ داشته باشند.

با فالور های خود ارتباط دوستانه برقرار کنید.

کامنت ها را با صبر و حوصله و دوستانه پاسخ دهید. اگر فردی برای شما کامنتی نامربوط و آزار دهنده قرار داد با احترام پاسخ دهید زیرا اگر شما هم بی احترامی کنید وجه حرفه ای خود را در مقابل سایر دنبال کننده گان خدشه دار کرده اید. به صفحه فالور های خود بروید و عکس های شان را لایک کنید، از آن ها سوال بپرسید و زیر عکس هایشان نظراتتان را بنویسید. در یک جمله، به فالوورهایتان اهمیت دهید. آدمها را احمق فرض نکنید. آنها تفاوت بین کامنت کپی پیست شده یا شخصی را می فهمند! با این کار برندتان روح پیدا می کند و از حالت تجاری صرف خارج می شود که به جلب اعتماد کمک می کند.

مسابقه عکاسی اینستاگرامی برگزار کنید

از فالورهایتان بخواهید در ارتباط با موضوع کسب و کارتان، عکس بگیرند و با هشتگ اختصاصی شما، در صفحه هایشان منتشر کنند یا برای شما بفرستند و شما با ذکر نام آن ها را منتشر کنید و از دیگران بخواهید که عکس هایی که بیشتر دوست دارند را لایک کنند. سپس به صاحبان عکس هایی که بیشترین لایک را در بازه زمانی مسابقه گرفتند از محصولات خود و یا تخفیف روی قیمتهایتان جایزه بدهید.

 شما هم از اینستاگرام اقدام به معرفی محصول یا خدمات خود کرده اید؟ یا از فالوورهای صفحه کاربری برند خاصی هستید؟ لطفاً تجربیات و نظرات خود را در این زمینه در بخش «دیدگاه شما» با ما در میان بگذارید.

Comments 1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.