۵ مرحله‌ برای تضمین موفقیت کسب و کار در منزل

«دفتر شما» کسب و کار 1 Comment

۵ مرحله‌ برای تضمین موفقیت کسب و کار در منزل

هر کسب و کار کوچک و خوبی همیشه با یک ایده آغاز می‌شود، اما این ایده باید عملی شود. اما بیشتر افراد هر روز ایده های جدیدی برای راه اندازی کسب و کار در منزل در سر خود می پرورانند و دیگر جلوتر از این قدم برنمی دارند. به محض این که به بخش اجرایی کردن ایده می رسند ترسی عجیب و فلج کننده وجودشان را فرا می گیرد. این‌جاست که احساس درماندگی امانشان را می برد و یک باره کل موضوع را به فراموشی می سپارند تا آن شنبه ای برسد که همه در انتظارش هستیم.

برای از بین بردن این احساس، این هدف هم، درست مانند هر هدف دیگری، باید به اهداف کوچک‌تری تقسیم‌بندی شود. دراین‌جا پنج مرحله برای تکه تکه کردن این روند و ساده کردن شروع کسب و کار در منزل پیشنهاد می‌شود:

۱.طرح تجاری (business plan) یک صفحه‌ای بنویسید

کسب و کار در منزل

نوشتن یک طرح تجاری ساده و مختصر و مفید قدم اول برای تبدیل ایده راه اندازی کسب و کار در منزل به خود کسب و کار است.

رمز موفقیت کسب و کار در منزل، به خصوص در ابتدای کار، این است که همه چیز را ساده و کم‌هزینه نگه دارید. هزینه لزوماً تنها به معنای هزینه مالی نیست، بلکه زمان را هم دربرمی‌گیرد. پیشنهاد دیگری که برای صاحبان کسب و کارهای کوچک دارم این است که پیش از سرمایه‌گذاری زمان و پول زیاد، نخست ایده خود را آزمایش کنند. در این نقشه تجاری، باید بعضی چیزها را دقیق تعریف کنید:

  • چشم‌انداز: نتیجه کسب و کارتان چه خواهد بود؟
  • مأموریت: مأموریت شما در واقع دلیل راه‌اندازی شرکتتان است.
  • اهداف: قرار است چه کار کنید؟ اهدافتان چیست؟

حالا باید استراتژی‌های اساسی خود را مشخص کنید: چگونه قرار است به اهدافی که عنوان کردید دست یابید؟ برای پاسخ به این پرسش باید یک نقشه عمل ساده بنویسید و اقدامات کوچکی را که برای رسیدن به اهداف ذکرشده باید انجام دهید مشخص کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیتجربه هایی از کسب و کار خانگی که حتماً به کارتان می آید.

۲.  درمورد بودجه تصمیم‌گیری کنید.

درست است که به شدت توصیه می‌کنم هزینه‌هایتان را پایین نگاه دارید، اما باز باید برای شروع بودجه‌ای را در نظر بگیرید. اگر بودجه را خودتان تأمین می‌کنید، درمورد اعداد و ارقام واقع‌بینانه برخورد کنید و نرخ مصرف نقدینگی خود را مشخص کنید. نرخ مصرف نقدینگی عدد مهمی است که به شما نشان می‌دهد چه قدر باید به کسب و کارتان ادامه دهید تا به سوددهی برسید. می‌توانید ۳۰ تا ۹۰ روز پس از شروع کسب و کار در منزل به سوددهی برسید، اما محض احتیاط، بودجه‌ای را کنار بگذارید که اگر شرایط طبق برنامه پیش نرفت به مشکل برنخورید.

۳. حواستان به پولتان باشد.

کسب و کار در منزل

هنگام راه اندازی کسب و کار در منزل از همان ابتدا باید حساب مالی کسب و کار خود را از حساب شخصی تان جدا کنید.

نکته مهمی که بسیاری از افراد هنگام راه اندازی کسب و کار در منزل از آن غافل می شوند یا بی اهمیت می پندارند تفکیک حساب شخصی و حساب کسب و کار است. حتماً حتماً بودجه کاریتان را از حساب‌های شخصی‌تان جدا کنید. این اشتباه بزرگی است که موقع محاسبه میزان هزینه و سود می‌تواند حساب و کتابتان را به هم بریزد.

۴. وبسایت راه‌اندازی کنید.

نوع کسب و کارتان هر چه که باشد، به یک وبسایت نیاز دارید. اگر هم کسب و کاری آنلاین راه‌اندازی می‌کنید، می‌توانید برای کاهش هزینه، دامنه خود را به یک فروشگاه اینترنتی مرتبط کنید.

۵. فروشتان را آزمایش کنید.

اکنون دارای اساس مورد نیاز برای شروع آزمایش فروش خود هستید. سعی کنید این خبر را به روش‌های کم‌هزینه و خلاقانه پخش کنید. اگر کسب و کارتان مبتنی بر کالاست، کالای خود را در بازارهای محلی یا رویدادهای اجتماعی مورد آزمایش قرار دهید تا ببینید مردم واقعاً درباره کالای شما چه نظری دارند. از طریق تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید آمار سایت خود را بالا ببرید. بازدیدکنندگان سایت خود را با تبلیغات در سایت های تبلیغاتی و سایت های کلیکی بالا ببرید، و با مشخص کردن بودجه خود میزان بازدید را تخمین بزنید.

این شش مرحله برای تضمین موفقیت کسب و کار در منزل را هر چه سریع تر در پیش بگیرید. روشی فوق‌‌العاده برای ارزیابی کسب و کار کوچکتان است پیش از آن که زمان و پول زیادی بر روی ایده‌ای امتحان‌نشده سرمایه‌گذاری کنید.

 

برگرفته از: www.entrepreneur.com

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 1

  1. Pingback: ۷ عادت افراد موفق که با انجامشان شما هم موفق می شوید | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.