۳ فرصت طلایی برای تماس گرفتن به جای فرستادن ایمیل

«دفتر شما» آموزش, کسب و کار Leave a Comment

پس از هفت سال ارتباط با مشتریان،  ما در دفتر شما متوجه شده ایم که پاسخگویی به تماسها به جای ایمیل زدن و نوشتن حس فوق العاده ایی به تماس گیرنده میدهد، اگر شما میخواهید که کسب و کارتان را گسترش دهید، پیشنهاد ما به شما این است که از تماس تلفنی به جای ایمیل استفاده کنید. اگر مشترک دفترشما هستید می‌توانید در این مورد از سرویس تماس خروجی استفاده کنید.

اما چه زمانی به مشتریان تلفن کنیم؟ و ما دراین مقاله، سه فرصت را برای برقراری تماس تلفنی را بررسی کردیم:

تماس به جای ایمیل۱) زمانی که سوالی را پیش بینی میکنید، تماس بگیرید

وقتی مشتری شما در مورد موضوعی سوالی دارد، حتی اگر آن سوال چه ساده و یا چه پیچیده باشد بهتر است با تماس گرفتن، مشتری خودتان را راهنمایی کنید . راهنمایی کردن با تلفن خیلی بهتر و سریع تر از میل زدن های پی در پی میباشد و شما مشتری را با تماس گرفتن با خودتان درگیر میکنید.

۲) وقتی موردی پیچیده است، تماس بگیرید

آیا تا به حال شما خودتان را در حال نوشتن یک متن طولانی وپیچیده ایی ویا در حال تقلا برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز دقرار داده اید؟

اگر شما فکر میکنید که برایتان سخت است در میل زدن اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید ، بهتر است آنها را در مکالمه توضیح دهید پس تلفن را بردارید و اجازه دهید فرد موردنظر  به شما نوضیح دهید. این را یادتان باشد که اگر شما میل بزنید ممکن است تمام اطلاعات مهم را یادداشت نکنید و یا برعکس، ممکن است جزییات اضافه را وارد کنید، ولی زمانیکه تماس میگیرید آن فرد خواسته ی خود و اطلاعاتش را واضح بیان میکند و مطمعن میشود که شما متوجه شده اید.

۳)زمانیکه احساس میکنید سوژه حساس است

اگر تعداد تماس‌ ‌های روزانه‌ی شما زیاد است، شاید وقت آن شده است که از منشی مجازی استفاده کنید.

اگر تعداد تماس‌ ‌های روزانه‌ی شما زیاد است، شاید وقت آن شده است که از منشی مجازی استفاده کنید.

اگر فرد مورد نظر شما نا امید به نظر میرسد و یا ممکن است ناامید بشود، به جای میل زدن بهتر است که  تماس بگیرید.
بیان تن صدا و احساسات در میل زدن اصلا آسان نیست، مخصوصاً اگر آن فرد در شرایط مناسب روحی نباشد و شما با تماس گرفتن فرصت این را پیدا میکنید که آن حس صمیمانه و دوستانه را به فرد پشت خط بدهید و همچنین این میتواند فرصت خوبی برای کسب و کار شما باشد.

با تمام توضیحاتی که در بالا داده شد برای گذاشتن تاثیر بیشتر بر تماس گیرنده میتوانید علاوه برتماس گرفتن  پس از قطع ارتباط به آنها میل بزنید و گزارش تماستان را به آنها بدهید.

اگر شما هم در کسب و کارتان به جای میل زدن با فرد مورد نظر تماس گرفتید، منتظر شنیدن راه حل و فرصتهای شما در ارتباط با این موضوع هستیم .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
Summary
Review Date
Reviewed Item
تماس تلفنی
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.