۴ تمرینی که بی‌تردید اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند

«دفتر شما» موفقیت 2 Comments

از هر کارآفرین موفقی که درباره رمز موفقیتش بپرسید، به احتمال بسیار زیاد اعتماد به نفس از موارد بالای فهرست وی خواهد بود. دلیلش این است که کارآفرینان در عین حال که با افراد مناسب در ارتباطند باید مستقل فکر و عمل کنند، با این که دست به خطر می‌زنند باید عاقلانه رفتار کنند، و با این که رؤیاپردازند باید درمورد آینده خود کاملاً واقع‌بین باشند، و همه این‌ها از اعتماد به نفس تغذیه می‌شود.

بنا بر خرد مرسوم، اعتماد به نفس خصلتی ذاتی است یا در ابتدای کودکی آموخته می‌شود. اما واقعیت این است که اعتماد به نفس را می‌توان با تلاش و اراده به دست آورد.

این چهار روش به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس خود، و به دنبال آن فرصت‌ها، بهره‌وری و موفقیت خود را افزایش دهید:

۱- زندگی‌تان را از شر منفی‌بافی خلاص کنید.

اگر می‌خواهید زندگی مثبت و شادمانه‌ای داشته باشد، باید دور و بر خود را از آدم‌های منفی که گامی در جهت شادمانی شما برنمی‌دارند پاکسازی کنید. همیشه آدم‌هایی هستند که بی‌وقفه سعی می‌کنند حال شما را بگیرند. اجازه ندهید این افراد شیره اعتماد به نفستان را بمکند. البته این کار در عمل دشوارتر است تا در حرف، به خصوص اگر با این منفی‌باف‌ها همکار باشید. این را تمرین روزانه خود بکنید که همواره در جهت ایجاد روابط مثبت و پاکسازی روابط منفی قدم بردارید.

۲- کسب و کارتان را سامان دهید.

ایجاد نقشه راهی که نشان دهد اکنون کجا هستید، کجا می‌خواهید بروید و چگونه می‌توانید به مقصد برسید به شما اعتماد به نفس می‌دهد. هدف‌های خود را در قالب فهرست کارهای روزانه، برنامه‌های هفتگی و گزارش پیشرفت کار ماهیانه و طرح کسب و کار سالیانه روی کاغذ بیاورید.

آگاهی نسبت به گذشته به شما نشان می‌دهد که کجا بوده‌اید و تا کنون چه قدر راه آمده‌اید و به این روش نسبت به حال و آینده اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌بخشد. در واقع به شما ثابت می‌کند که پیشرفت کرده‌اید و نسبت به مسیری که پیش رو دارید دیدگاهی الهام‌بخش به شما می‌دهد.

۳- سالم بمانید.

موفقیت در کسب و کار مستلزم کار بسیار است، و کار بسیار انرژی می‌طلبد. این انرژی را می‌توانید با توجه به اصول اولیه سلامتی بالا ببرید: رژیم غذایی، ورزش و استراحت. غذاهای مغذی بخورید، شامل وعده‌های متعادل و میان‌وعده‌های مقوی که شما را برای رویارویی با دشواری‌های کار آماده می‌کند. برنامه ورزشی منظمی را در پیش بگیرید، خواه فعالیتی انفرادی (مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا ورزش در باشگاه)، خواه ورزش‌های گروهی. در مورد دوم، بودن در یک تیم و همکاری با دیگر اعضا برای رسیدن به هدفی مشترک اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند. و تا آن‌جا که در توانتان است از خواب شبانه کافی غافل نشوید تا صبح روز بعد بتوانید به قول معروف راحت از رختخواب جدا شوید.

۴- با زبان بدن اعتماد به نفستان را القا کنید.

در اینجا تکنیکی به شما یاد می‌دهیم که سبب می‌شود بی‌درنگ احساس اعتماد به نفستان تقویت شود. مطالعات نشان می‌دهد که احساس ما نسبت به خودمان به سادگی تنها با تغییر حالت بدنمان تغییر می‌کنند. گرفتن حالت بدنی القاکننده قدرت، مانند ایستادن همچون قهرمانان، به راستی با افزایش سطح کورتیزول در مغزمان بر فیزیولوژی‌مان اثر می‌گذارد. در خلوت خود این تکنیک را تمرین کنید و شاهد نتیجه آنی‌اش باشید. سپس آن را در مقابل دیگران (البته به شیوه‌ای نامحسوس‌تر) امتحان کنید و ببینید که واکنش دیگران به زبان بدن شما چگونه است.

این تمرین‌ها، به شرط این که مرتب آن‌ها را به کار ببندید، کمک بسیاری به شما خواهد کرد. اعتماد به نفس ارزشمندترین دارایی شماست. پس دست دست نکنید و از همین امروز حس اعتماد به نفس را در خود تقویت کنید.


برگرفته شده از : Practices Certain to Make You Confident    http://www.entrepreneur.com

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

Comments 2

  1. Pingback: چگونه فن بیان خود را تقویت کنیم؟ | دفترشما

  2. Pingback: چگونه کلام نافذ و تاثیرگذار داشته باشیم؟ | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.