۴ رازی که به ما کمک می‌کند در هر چیزی بهترین باشیم

۴ رازی که به ما کمک می‌کند در هر چیزی بهترین باشیم

«دفتر شما» موفقیت Leave a Comment

چگونه بهترین باشیم؟

همه ما دوست داریم که پاسخ این پرسش را در هرکاری بدانیم: چگونه بهترین باشیم؟. حداقل من و عده زیادی از شما. دیوید اپستین در این زمینه کتابی با عنوان: «ژن های ورزشی: درون علم عملکرد شگفت انگیز ورزشکاران» نوشته است. ما در این یادداشت سعی می‌کنیم با توجه به آنچه که در این کتاب آمده است نکاتی را بیان کنیم که کمک کنند به این پرسش پاسخ دهیم: چگونه بهترین باشیم؟

۱-به هیچ کس اجازه نده به تو بگوید استعداد نداری

به شما می‌گویند که استعداد طبیعی در چیزی ندارید. یا به اندازه کافی باهوش نیستید، سرعت کافی ندارید. در نتیجه شما هم تمایلتان را از دست می‌دهید. اما تحقیقات جدید نشان داده است که بعضی از توانایی‌ها تا هنگامی که در موقعیت خاصی قرار نگیرید خودشان را نشان نمی‌دهند. دیوید می‌گوید: «هنگامی که موقعیت به اندازه کافی سخت شد، انسان‌ها شروع به نغییر می‌کنند و بعضی از توانایی‌های خود را می‌بینند که اصلا فکر نمی‌کردند داشته باشند. این توانایی‌ها تنها وقتی فعال می‌شوند که فرد در نقطه درستی قرار داشته و موقعیت سخت شده باشد.»

فاکتور جدیدی در تحقیقات ورزشی به وجود آمده با عنوان «تمرین پذیری» . بعضی از انسان‌ها شاید دارای استعداد ذاتی نباشند اما به شدت تمرین پذیر هستند. اگر روز اول به چنین انسان‌هایی برخورد کنید احتمالا به آن‌ها خواهید گفت که استعداد ندارند اما بعد از چند هفته شما را متحیر خواهند کرد.

چگونه بهترین باشیم: یاد بگیریم استعداد همه چیز نیست.

۲- باید پیدایش کنی

چه چیز در افراد شگفت انگیز مشترک است؟  میل سیری ناپذیر در بهتر شدن در یک چیز خاص. ما به کار انسان‌های موفق همچون معجزه نگاه می‌کنیم. درست است، شاید اگر به نتایج کارهایشان نگاه کنیم، خواهیم دید که کارهای خارق العاده‌ای انجام داده‌اند. اما یک نقطه اشتراک بین همه آن‌ها وجود دارد. آن‌ها فقط در یک کار خاص به این اندازه موفق شده‌اند.

علت موفقیت آن‌ها همین است. آن‌ها چیزی را که شدیدا به آن تمایل دارند، پیدا کرده‌اند. حالا یکبار دیگر از خود بپرسیم: چگونه بهترین باشیم؟ کافی است چیزی را که بیشترین انگیزه را به ما می‌دهد پیدا کنیم.

اکنون این سوال پیش می‌آید که از کجا شروع کنیم.

چگونه بهترین باشیم؟

۳-از دستور العمل‌ها پیروی نکن. مثل بچه‌ها یاد بگیر

چه وقتی شما بیشترین چیز را با بیشترین سرعت یاد می‌گیرید؟ بدون هیچ شکی: وقتی بچه بودید. شما بدون هیچ دستور العملی کارهای سختی مثل راه رفتن و حرف زدن را یاد گرفتید. این فرآیند (یادگیری ضمنی) فقط برای بچه‌ها نیست. ما اغلب زمانی برای چرخیدن و اشتباه کردن به خود نمی‌دهیم.زیرا فکر می‌کنیم زمانی برای اشتباه نداریم. وهمین یکی از دلایلی است که ما مثل دورانی بچگی، یاد نمی‌گیریم. و در نهایت زمان را هم از دست می‌دهیم.

چگونه بهترین باشیم: یادبگیریم گاهی باید اشتباه کرد.

۴-تامل کن

دیوید از رئیس بخش استعداد گرونینگن خواسته است که همه چیزهای که کودکان موفق انجام می‌دهند در یک کلمه خلاصه کند. آن کلمه چیست؟ او پاسخ داد «تامل». آنها در باره کاری که انجام داده‌اند فکر می‌کنند و از خودشان می‌پرسند که آیا این کار جواب داده است؟

«وقتی آن‌ها کاری را انجام می‌دهند چه خوب یا بد، زمانی را برای تامل صرف می‌کنند. از خودشان می‌پرسند: آیا سخت بود؟ آیا خیلی راحت بود؟ موجب بهتر شدن من شد؟ یا نشد؟  این به نظر سهل و آسان می‌رسد، اما من فکر می‌کنم که ما این کار را انجام نمی‌دهیم. ما تمایل شدیدی به راحتی در هر کاری داریم. و به دنبال سنجش کارهایمان نیستیم»

برای آخرین بار هم از خود بپرسیم: چگونه بهترین باشیم؟ تأمل، تأمل، تأمل

اگر از حرف‌های من خسته نشدید، که البته فرض بعیدی است، یک چیز دیگر را هم از من بشنوید. تمام این پرسش‌ها و سوالات در اگر انسان‌ها در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی شکی می‌گیرد و اگر در این سن هیچ جوابی پیدا نکنند، سرکوب خواهند شد.


برگرفته شده از : ۴ رازی که به ما کمک می‌کند در هر چیزی بهترین باشیم  http://www.webyad.com

دفتر کارمجازی| منشی تلفنی| دفتر مجازی| خط تلفن مجازی| خرید شماره مجازی| کسب و کار خانگی | کسب و کار جدید| فکس اینترنتی| تلفن گویا| اجاره اتاق در تهران| اجاره دفتر کارکارآفرینی | استارت آپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.