۵ راه ساده برای برقراری ارتباط صمیمانه با مشتریان خود

۵ راه ساده برای برقراری ارتباط صمیمانه با مشتریان

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت 1 Comment

چند درصد از مشتریان جدید شما، توسط تعریف و تمجید های دوستانشان درباره شرکت شما، با شما آشنا شده اند ؟
شما به عنوان مالک یک کسب و کار حتماً اهمیت ارتباط با مشتریان را میدانید و فاکتورهای اصلی را در این ارتباط را ، مانند قدرت کلمات، شناختن شخصیت آنها، افزایش شادی و رضایت آنها و … را میشناسید. در مقاله ایی که در پایین آورده ایم، میخواهیم بگوییم که چقدر مفید و ساده است که با مشتریان خود ارتباط صمیمانه ایی داشته باشید که این ارتباط بسیار برای رشد کسب و کارتان موثر میباشد.
دفتر شما” ۵راه حل ساده و مفید را برای برقرای رابطه صمیمانه، به شما  پیشنهاد میدهد.

۱) فرستادن کارت پستال.
میتوانید در مناسبتهای مختلف، رسمی و حتی غیر رسمی مانند: تولد مشتریانتان، از کارت پستال برای نشان دادن اهمیت شما به آنها استفاده کنید.

۲) ازآنها بپرسید روزشان را چگونه گذراندند.
“حالتان چطور است” سوال خوبی برای شروع خوشامدگویی میتواند باشد، اما سوالی مانند روزتان را چطور گذراندید از حالت سوالات متداول خارج است باعث  میشود جواب های طولانی تری بشنوید، حتی اگر مشتریان شما به صورت عادی جواب دهند ولی شما از کلمات پر شور و اشتیاق استفاده کنید، مانند “عالی”  “چقدر خوب” و یا حتی میتوانید داستانهای خود تان را هم برایشان به زبان ساده بازگو کنید.

۳) بعد از صحبت کردن با آنها گزارش مکالمه خود را میل کنید.
میل زدن بعد از هر مکالمه میتواند حس دیگری از صمیمیت را به مخاطب برساند.
با این روش که برای آنها خلاصه ایی از صحبتتان را بفرستید یا همچین جمله ایی که “بسیار خوشحال شدم که با شما صحبت کردم” را در میل خود بیاورید.

۴) از آنها تمجید و تعریف کنید.
یه نظر شما آیا کسی است که از تعریف و تمجید بدش آید؟ تعریف، میتواند روز مشتریان شما را بسازد و بر لبان آنها خنده بیاورد مثلا میتوانیدبگویید “چه نام قشنگی، اسم خواهرزاده ی من هم همین است و حتی با تکرار سفارش یا  درخواست آنها توجه خودتان را به آنها نشان دهید.

۵) گوش شنوا باشید.
گوش دادن واقعی، امروزه در کسب و کارها نادر و کمیاب است. وقتی مشتری شما نظری میدهد، صحبت آن را با گوش دادن تایید کنید. مثلا اگر تماس گیرنده هنگام صحبت کردن یا دادن شماره تلفن شخصی خودشان دستپاچه شد، میتوانید این جمله را به او بگید” بله بله درست است. با تقویت مهارت گوش دادن، میتوانید به مشتری خودتان نزدیک شوید و حتی خواسته های گفته نشده آنها را متوجه شوید.
در پایان مطلب پیشنهاد “دفترشما ” این است که، خیلی محکم و جدی به دنبال راهکارهایی، به منظور ایجاد ارتباطات موثر و دوستانه برای کسب و کارتان باشید.

منبع : http://www.callruby.com/the_watercooler/2012/06/5-easy-ways-to-make-personal-connections-with-your-customers/

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Comments 1

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.