عبارت مثبت

۵ عبارت مثبت که اگر به کار نبرید ضرر کرده‌اید

«دفتر شما» دفتر کار مجازی, کسب و کار Leave a Comment

۵ عبارت مثبت که اگر به کار نبرید ضرر کرده‌اید

قدرت واژه‌ها از آن چه فکر می‌کنید خیلی بیشتر است. واژه‌ها می‌توانند هم باعث وصل آدم‌ها شوند، هم باعث فصلشان. می‌توانند هم حس قدردانی به بار آورند، و هم حس سرخوردگی. ما در دفتر شما، چند عبارت مثبت و هوشمندانه یافته‌ایم که روابط مفید و مستحکمی را با مشتریانمان ایجاد کرده است. اگر می‌خواهید به واژگان مورد استفاده خود در بخش خدمات مشتریان رنگ و لعابی جذاب ببخشید، منشی‌های دفترشما پنج عبارت مورد علاقه خود را به شما پیشنهاد می‌کنند.

هنگام پاسخگویی تماسها، قدرت واژگان و تاثیر استفاده از عبارت های مثبت، به دلیل نبود امکان استفاده از زبان بدن، بسیار بیشتر از گفتگوی رو در رو است.

۱. جواب مثبت با عبارت مثبت

 • خیلی هم خوب!
 • عالیه!
 • با کمال میل!

واژگانی همچون «باشه» یا «بسیار خب» در پاسخ به درخواست دیگران کسل‌کننده و خالی از هر گونه احساسی است. تأیید خود را در قالبی خوش آب و رنگ‌تر قرار دهید که اشتیاق و نشاط بیشتری را القا کند و به مشتریانتان نیز نشان دهید درخواستشان برایتان جذاب است! منشی های دفترشما با بکارگیری ادبیات مثبت باعث ایجاد روابطی جدی و بادوام با مشتریان خود می‌شوند، چون با این روش به آنها نشان می‌دهند تا چه اندازه برای آنها و نیازهایشان اهمیت قائلند.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۲. جواب منفی باز هم با عبارت مثبت

 • بنا به تجربه ما،…
 • تجربه به ما ثابت کرده که…

گاهی به این نتیجه می‌رسیم که بهترین کار این است که به خواسته مشتری نه بگوییم. مثلاً از شما درخواست کاری بکند که تجربه نشانتان داده گزینه‌های بهتری هم هست. عبارات بالا روش بسیار خوبی است که هم از تجربه خود بهره ببرید و هم تجربه مشتری را بی‌ارزش جلوه ندهید و او را دچار احساس حماقت نکنید. با این روش در واقع  مشتری را از حکمت پشت جواب منفی خود آگاه می‌کنید و او کاملاً درک می‌کند که چرا روش پیشنهادی او را نمی‌پذیرید.

اگر می‌خواهید مشتریتان را حسابی سر ذوق بیاورید، بلافاصله صحبت را به گزینه‌هایی که فکر می‌کنید بهتر هستند بکشانید تا با هم راه‌حلی پیدا کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازی۵ قدم برای تبدیل مشتری ناراضی به مشتری وفادار

۳. پیگیری مشتری

عبارت مثبت

پیگیری مشتریان خود را به منشی های حرفه‌ای «دفتر شما» بسپارید و خود بر امور اصلی کسب و کارتان تمرکز کنید.

تا به حال برایتان پیش آمده که مجبور شده باشید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با یکی از مشتریانتان دوباره تماس بگیرید؟ در این صورت،‌ آیا مشتری‌تان به شما چنین پاسخی داده: «هر وقت خبردار شدم بهتان خبر میدم» بدون این که زمان مشخصی برای تماسش مشخص کرده باشد؟ برای این که پیگیری برایتان ساده‌تر شود درمورد برنامه‌های زمانی شفاف برخورد کنید تا انتظارات برای همه روشن باشد. با این عبارت هم تاریخ دقیقی برای تماستان مشخص می‌کنید و هم مشتری‌تان می‌فهمد که می‌تواند روی حرفتان حساب کند.

 • اگر تا فلان موقع خبری از شما نشد،…
 • پس من برای پیگیری فلان موقع با شما تماس می‌گیرم.

کاربرد شماره تلفن مجازیآیا می‌دانستید منشی های دفتر شما پیگیری امور مشتریانتان را برایتان انجام می‌دهند؟

۴. پاسخ را نمی‌دانید؟

 • مناسب‌ترین فردی که می‌توانید در این زمینه با او صحبت کنید فلانی است.
 • فلانی بهتر می‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

تصور کنید تماسی را پاسخ می‌دهید و هنوز سلام و احوالپرسی نکرده، مشتری صاف به سراغ پرداخت و مسائل مالی می‌رود. او نمی‌داند که شما مسئول فروش هستید و نه مسئول امور مالی. هیچ جای نگرانی نیست. منشی های مجازی دفترشما با بکارگیری عبارت بالا می‌توانند او را خیلی مؤدبانه به فرد موردنظر ارجاع دهند با این کار در وقت خود مشتری هم صرفه‌جویی می‌شود، چون می‌تواند بهترین پاسخ را از مناسب‌ترین فرد دریافت کند.

۵. پایان مثبت با عبارات مثبت

 • خوشحال می‌شوم اگر کمکی از دستم بربیاید!
 • هر وقت کاری داشتید، من در خدمت شما هستم.

معمولاً در انتهای هر تماس یا ایمیلی از مشتری می‌خواهید که اگر باز هم سؤالی داشت شما را در جریان بگذارد. برای این که پیشنهاد کمکتان تأثیرگذارتر باشد، از ادبیات صمیمی و دوستانه استفاده کنید. این گونه عبارت‌ها این احساس را به طرف مقابل می‌دهد که شما از صمیم قلب دوست دارید کمکش کنید. همانطور که منشی های «دفترشما» برای مشتریانتان اهمیت قائل هستند، به آنها انگیزه می‌دهند که باز هم سراغ شما بیایند.

آیا شما هم تجربه ای درمورد پاسخگویی مناسب یا نامناسب به تماسهایتان دارید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.