مدیریت کسب و کار

۵ تکنیک مدیریت کسب و کار برای داشتن بهترین تیم

«دفتر شما» کسب و کار, موفقیت Leave a Comment

مهمترین بخش از مدیریت کسب و کار، مدیریت نیروی انسانی است. با یادگیری تکنیکهای مدیریتی مختلف، هر مدیری می‌تواند تیمی قدرتمند تشکیل دهد. اگر کسب و کاری راه انداخته اید، شرکتی راه اندازی کرده‌اید و می‌خواهید رئیس خوبی باشید یا حتی مدیر بخشی از یک کسب و کار هستید، می‌توانید به اقتضای موقعیت، هر کدام از این تکنیک های مدیریت کسب و کار را که مناسب می‌دانید انتخاب و یا با هم ترکیب کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازیکارآفرینان موفق روزانه این ۵ کار را انجام می‌دهند!

مدیریت کسب و کار

الگوی رفتارهای مطلوب باشید.

در مدیریت کسب و کار، رهبری در رفتار، تکنیکی است که به زیردستانتان نشان می دهد شما هم از همان استانداردهای سختگیرانه پیروی می‌کنید که از آنها انتظارش را دارید. بدون شک وظایف کارکنان و مدیران یک شرکت با هم فرق می‌کند اما معمولاً گرایش کاری یکسانی دارند، مثلاً:

  • افراد حرفه­ ای وقت شناسند و به زمان دیگران نیز احترام می‌گذارند؛
  • مناسب لباس­ می­‌پوشند، و
  • وظایف خود را به بهترین شکل انجام می­‌دهند و بیشترین بازده­ی کاری را نیز دارند.

بنابراین، کارمندان و زیردستان هم به مدیری احترام می­‌گذارند که استوار و ثابت قدم است، نه این که حرف و عملش با هم نخواند.

استعداد­ها را رشد دهید.

در تیم خود به دنبال استعداد­های ناب باشید و برای شکوفایی آن­ها وقت بگذارید. برای این کار می‌توانید از برنامه‌های آموزشی­، راهنمایی یا حتی کارآموزی پیش کارمندان دیگر استفاده کنید.

کاربرد شماره تلفن مجازی۴ روش برای پرورش و حفظ کارکنان بااستعداد!

مدیریت کسب و کاراگر کارمندی ببیند می‌تواند در شغل خود رشد کند، انگیزه بیشتری خواهد داشت که بهتر کار کند و بیشتر زحمت بکشد. احساس می‌کند ارزش کارش را می‌فهمند، برای رسیدن به اهداف بلند مدت، اهداف کوتاه مدتی تعیین می‌کند و برای رسیدن به آن ها تلاش خواهد کرد تا بیشتر دیده شود و در کار خود ترقی کند.

افراد خود را توانمند سازید.

مدیریت تک تک رفتارها (micromanagement)، روشی طاقت فرسا برای مدیریت افراد است. به جای این کار بهتر است خاطرجمع باشید که افرادی که برای استخدامشان وقت و انرژی گذاشته‌اید، درست تصمیم گیری خواهند کرد. با دادن این قدرت و اختیار عمل، خواهند فهمید که آنها را نمایندگان قابل اعتمادی برای شرکت می‌دانید.

نتیجه­­ این تکنیک چیزی نیست جز تیمی راضی و خوشحال با عملکردی خوب، و مدیری که وقت بیشتری برای برنامه ریزی استراتژی و توسعه کسب و کارش دارد.

پیروزی ها را جشن بگیرید.

اگر به صورت گذری کارمندان را تشویق کنید یا در جلسه ای رسمی به خاطر انجام کاری از آن­ها تعریف کنید و موفقیتهایشان را ببینید، به تقویت روحیه تیمی کمک خواهید کرد.

این کار، افرادی که وظایف خود را به خوبی انجام می­‌دهند را تشویق می‌کند به عملکرد خوب خود ادامه دهند و به افرادی که برای بهتر کار کردن نیاز به هُل دادن دارند، انگیزه کافی خواهد داد. شاید تقدیر از موفقیت اعضا در قالب مراسم رسمی مشخصی صورت گیرد اما نباید از لحظات فی البداهه برای قدردانی از عملکرد خوب غافل شد. با این کار، کارمندان خواهند فهمید که مدیرشان قدر عملکرد خوب را می‌داند و بنابراین، نقد سازنده را هم بهتر خواهند پذیرفت.

کاربرد شماره تلفن مجازیچگونه باعث بی انگیزگی و استعفای کارکنانمان می‌شویم؟

درگیر مسائل اعضای تیم خود باشید.

مدیر موفق با کارمندان و زیر دستان خود وقت می‌گذراند. البته این زمان جزو وظایف مدیریتی، مثل راهنمایی یا پرورش اعضای تیم نیست؛ بلکه برای شناختن کارمندان شرکت است. پرس و جو درباره زندگی خانوادگی و علایق و حتی اهدافشان در زندگی راهی فوق العاده برای حفظ روحیه کلی تیم است. وقتی از شرایط کارکنانتان باخبر باشید، می توانید مشکلات را در دم شناسایی و حل کنید.

نتیجه‌گیری

مدیریت کسب و کار کار ساده‌ای نیست. و چه بهتر که از تجربیات مدیران موفق استفاده کنیم تا مجبور نباشیم همه چیز را خودمان از اول امتحان کنیم. پس شما هم این ۵ تکنیک مدیریتی را به کار ببندید تا با کمترین هزینه از نتایج خارق العاده آن بهره مند شوید.

ترجمه: میلاد آقایاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.