عوامل موفقیت در راه اندازی استارت اپ

۵ فاکتور بحرانی موفقیت در راه اندازی استارت اپ ها

فاطمه دریاپیما کسب و کار, موفقیت 1 Comment

وقتی که شما یک استارت اپ را لانچ یا راه اندازی میکنید، در کنار طرف هیجان انگیز قضیه، زمینه های ریسک و عدم اطمینان زیادی در حوزه های مختلف استارت اپ شما وجود دارد.

گاهی اوقات ممکن است  احساس سردرگمی داشته باشید اما باید بدانید که تمام قسمت‌های کسب‌وکار شما، شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد.

۵ فاکتور بحرانی موفقیت در راه اندازی استارت اپ ها

متاسفانه، بسیاری از شرکت‌های نوپا سریعا از گردونه کسب و کار خارج شده و برخی هرگز زمین را ترک نمی‌کنند. اما عوامل کلیدی وجود دارند که می‌توانند به شما در جهت گام برداشتن در مسیر درست موفقیت کمک کنند. باقی ماندن در بازار  تا پایان کار برای بیشتر استارتاپ ها اغلب کار دشواری به نظر میرسد، اما هر استارتاپ برای لانچ و راه اندازی به هک اصول اولیه موفقیت نیاز دارد.

سرویس مرکز تماس دفتر شما

در این مقاله برای شما مخاطبان وبلاگ دفتر شما و علاقمند به حوزه کسب و کارهای نوپا و استارتاپی، پنج عامل مهم  و حیاتی برای کمک به دستیابی به موفقیت در استارت اپ ها  ارائه و بررسی شده است :

۱٫بنیانگذاران(Founders)

بنیانگذارانرهبری می‌تواند شروعی برای موفقیت یا شکست استارت اپ باشد. رهبران تصمیمات مهمی اتخاذ می‌کنند، دیدگاه‌ها را تنظیم می‌کنند و تیم را هدایت می‌کنند تا به اهداف مشخصی دست یابند. یک رهبر نالایق می‌تواند فرآیند تصمیم‌گیری را به خطر بیاندازد و حتی روحیه گروه را بکشد. از سوی دیگر،  انتخاب رهبر صحیح می‌تواند به تصمیم‌گیری موثر برای اطمینان از رشد کسب‌وکار موفق کمک کند.

۲٫تیم

تیمکارآفرین بودن رویایی است که در شروع کار برای صاحبان استارت اپ تحقق می‌یابد، اما انجام و تکمیل یک کار عالی، به تنهایی بسیار دشوار است.  استارتاپ من‌ها و بیزنس من‌های موفق بر این موضوع واقف هستند که آنها باید یک تیم موفق برای حفظ کسب‌وکار ، نوآوری، و اجرای اهداف بالاتر داشته باشند.

استخدام افراد با تجربه و مهارت بالا و واجد شرایط و تشکیل تیم متخصص رازی است که صاحبان کسب و کار باید از آن آگاه بوده و اجرای آن را در الویت برنامه های خود قرار دهند.

۳٫استراتژی رشد شما

استراتژی رشدمسیری که برای کسب‌وکار خود انتخاب می‌کنید نقش بزرگی در تعیین میزان موفقیت آن بازی می‌کند. تغذیه کسب‌وکار شما بهترین راه برای سرعت بخشیدن به رشد آن است . زمانی که خیلی سریع رشد می‌کنید، ممکن است به کشش و فشار و تکانه های زیاد در بازار دچار شوید و همچنین با سرعت رشد پایین هرگز نمی‌توانید موفقیت کسب‌وکار خود را ببینید. بنابراین مهم است که یک تعادل در کسب ‌و کار خود ایجاد کنید  و تصمیمات درست را در حین رشد کسب و کار و متناسب با رشد آن بگیرید.

۴٫محصول شما

محصولممکن است یک محصول عالی در ذهن داشته باشید، اما این به این معنا نیست که دیگران آن را دوست خواهند داشت. اگر شما بیش از اندازه هیجان‌زده اید که محصول خود را بدون آزمایش بر روی بازار راه‌اندازی یا همان لانچ کنید، ممکن است از اینکه بفهمید آن به همان اندازه که فکر می‌کنید موفق نباشد شگفت‌زده شوید. درباره بازار محصولتان تحقیق کنید، محصول خود را کامل کنید، برون سپاری درست را انتخاب کنید، سپس آن را لانچ کنید و آن را پخش کنید.

۵٫ بازاریابی

بازاریابیتمرکز بر نحوه بسته بندی و فروش محصولات مورد نظرتان، از عوامل مهم بازاریابی است. متداول است که یک محصول فرعی در  قالب یک روش و برندینگ هیجان‌انگیزتر و جذاب و منحصر به فرد، از یک محصول برتر با یک نام تجاری ساده، در بازار بهتر، عمل می‌کند، از دیدگاه بعضی از استارت اپ من ها و  افراد حوزه کسب ‌و کار های نوپا، این امر ممکن است غیر ضروری به نظر برسد، اما  نحوه پروموت و بازاریابی  و استراتژی برندینگ شما بر تصمیم خرید مشتریان تاثیر می‌گذارد،  تیم خود را جمع و جور کنید و در یک کمپین بازاریابی قوی برای محصول خود کار کنید و کسب‌وکار خود را رشد دهید.

Startup ها به دلایل بسیاری می‌آیند و به دلایل زیادی می‌روند ، اما مهم نیست چه نوع استارتاپی را راه‌اندازی می‌کنید، فارغ از نوع استارت اپ، رساندن پیام خود به مشتریان احتمالی بسیار مهم تر است.

یک مورد مهم داشتن ایده عالی و یکی دیگر تیم سازی درست، برای کمک به اجرای آن گرچه کار آسانی نیست اما فاکتور  مهم و تعیین‌کننده ای در  موفقیت یا شکست راه‌اندازی یا لانچ استارت اپ شما محسوب میشود.

«دفترشما» یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه عرضه خدمات دفتر کار مجازی است. برای اطلاع بیشتر از خدمات این شرکت برای کاهش هزینه‌ها و مدیریت تماسهای کسب و کارها با ما به شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به وبسایت دفترشما سربزنید.

این مقاله توسط تیم همبازار برای دفترشما تهیه شده است. شما هم می‌توانید مقالات مرتبط خود را برای ما ارسال کنید تا به نام خودتان منتشر شود.

Comments 1

  1. Pingback: تخفیف ویژه همراهان دفترشما برای شرکت در رویداد تیم سازی و جذب نیرو | دفترشما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.