۵ فرصت اتوماسیون که هیچ استارتاپی نباید از دست بدهد!

pr کسب و کار Leave a Comment

از فرصت‌های اتوماسیون برای تسهیل فرایند راه اندازی و رشد کسب و کار اتوماسیون چه می‌دانید؟ تنها چیزی که می‌خواهید هنگامی که اولین استارتاپ خود را تشکیل دهید بدانید، چیست؟

برای من، این است: بدترین نسخه برای فرسودگی شغلی، کار بیشتر است. کارآفرینان تمایل دارند فرض کنند که کار سخت می‌تواند هرچیزی را حل کند. اما فرسودگی شغلی فرق می‌کند: هرچه بنیانگذاران تحت فشار زمان بیشتری بگذارند، احساس منفصل بودن و خستگی بیشتری خواهند کرد. بنیانگذاران دوست ندارند این واقعیت را بشنوند، اما راه حل واقعی استراحت کردن است.

اما اگر شما یک استارتاپ را رهبری می‌کنید، هر زمان که فرسودگی شغلی رخ دهد نمی‌توانید چند روز استراحت کنید. در عوض، انجام کارها را به صورت خودکار دربیاورید. فن‌آوری می‌تواند بسیار از کارهای خسته کننده را از برای شما انجام دهد و تقویم شما را آزاد نماید.

موارد زیر کاندیداهای اصلی برای اتوماسیون هستند تا به شما کمک کنند هوشمندانه‌تر کار کنید، نه سخت‌تر:

۱. پیگیری ایمیل‌ها

روزانه چند ایمیل ارسال می‌کنید؟ هنگامی که تعداد ایمیل‌ها زیاد شود، پیگیری این که در انتظار گرفتن پاسخ از چه کسی هستید، دشوار است. و اگر ایمیل بخش عمده‌ای از نحوه فروش شما باشد، فراموش کردن پیگیری پاسخ‌ها می‌تواند به معنای از دست دادن هزاران دلار باشد.

ابزار اتوماسیون گردش کار ایمیل، استرس شما را از بین خواهد برد. به دنبال ابزاری بگردید که نه تنها به شما اجازه می‌دهد پاسخ‌ها را به تاخیر بیاندازید، بلکه بسته به این که گیرنده پاسخ داده‌است یا نه، توالی ایمیل‌ها را نیز زمان‌بندی نمایید. به این ترتیب، می‌توانید بدون این که ذهن خود را درگیر مکالمه کنید، روی کار اصلی خود تمرکز نمایید.

۲. زمان‌بندی

 پس از ایمیل، زمان‌بندی ممکن است بزرگترین هدردهنده‌ی زمان یک کارآفرین باشد. نرم‌افزار زمان‌بندی AI می‌تواند دعوت‌نامه‌ها را ارسال کند، ارتباطات دو طرفه را انجام دهد، اطلاعات تماس را درخواست نماید و غیره. در هنگام جلسات با مدیران، آزادکارها، رهبران فروش و همکاران، این مورد چندین ساعت اضافه در هفته برای شما حفظ می‌نماید.

برای تنظیم صحیح اولویت‌های خود  به وسیله نرم‌افزار زمان‌بندی احتیاط کنید. اگر این مورد را با کل تقویم‌های خود یکی نکنید، ممکن است زمان‌بندی‌های اشتباه انجام دهید. ساعت‌های خاصی را (مانند ۷ بعد از ظهر تا ۷ صبح) طوری اضافه کنید که تنظیم یک قرار ملاقات در این ساعات ممنوع باشد، تا اطمینان حاصل کنید که در ساعاتی که مشغول به کار نیستید، مانند زمان خوابیدن یا هنگام صبحانه مجبور نیستید یک جلسه کاری برگزار کنید.

۳. رونویسی تماس

اگر در فضای B2B قرار دارید، عادت دارید که جزئیات قرارداد را از طریق تلفن منتقل کنید. اگر قبلا این کار را انجام نداده‌اید، حتما چنین تماس‌هایی را رونویسی نمایید تا بعدا سوالی در مورد توافق‌های انجام‌شده وجود نداشته‌باشد. اگر در فضای B2C قرار دارید، بایستی تماس‌های خدماتی را رونویسی کنید تا تیم شما دقیقا چیزی که به مشتری وعده داده شده را بداند.

چندی پیش، رونویسی یک تماس به معنای گوش دادن به تماس و تایپ کردن آن توسط خود شخص، یا خواستن از شخص دیگری برای انجام همین کار بود. ابزار رونویسی خودکار هنوز کامل نیستند، اما اکنون خطاهای کمتری نسبت به گذشته دارند (یا نسبت به خود اشخاصی که رونویسی را انجام می‌دهند). و اگر نیاز باشد که از هر ۲۰ تماس بخواهید به ۱ تماس دوباره گوش دهید تا خطایی را تصحیح کنید، باز هم در وقت خود صرفه‌جویی کرده‌اید.

۴. جمع‌آوری داده‌های مخاطبان

میانگین سن مشتری شما چقدر است؟ چه میزان تحصیلات دارد؟ آیا صاحب حیوان خانگی است؟ برای ارزشمند ساختن پروفایل‌های مشتری خود از نظرسنجی‌های تلفنی خودکار استفاده نمایید. اگرچه این نظرسنجی‌ها با پاسخ‌های «بله» و «نه» و سوالات عددی بهتر کار می‌کنند، اما موتورهای تبدیل متن به گفتار به شما اجازه پرسیدن سوالات کیفی را نیز می‌دهند.

داده‌افزایی[۱] بهترین رویکرد برای این ابزارها می‌باشد. خصوصا اگر هرگز با کاربران هدف خود مکالمه حضوری نداشته‌اید، پول خود را برای تشکیل یک گروه متمرکز هزینه کنید. مکالمات حضوری گسترده به شما فرصت این را می‌دهد که با مشتریان خود آشنایی بیشتری پیدا کنید. برای پیگیری و تأیید پاسخ‌های اعضای گروه با بازار گسترده خود، از نظرسنجی‌ها استفاده نمایید.

۵. پاکسازی داده‌ها

مهم نیست که چگونه داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنید؛ این داده‌ها هیچگاه بی‌نقص نیستند. اگرچه داده‌های خریداری‌شده به ویژه مستعد خطاها هستند، حتی اطلاعات شخصی نیز ممکن است خطا داشته باشند. مردم در مورد برخی چیزها مانند میزان درآمدشان دروغ می‌گویند. به خصوص هنگامی که در مرکز توجه قرار بگیرند، داده‌هایی مانند تاریخ‌ها و آدرس‌های گذشته را فراموش می‌کنند.

در پاکسازی خودکار داده‌ها سرمایه‌گذاری کنید. ابزار هوش مصنوعی می‌توانند جزئیات آماری گمشده را شناسایی کرده و آن‌ها را به صورت آنلاین جمع‌آوری نمایند. هنگامی که در ورودی‌های تکراری گیر کنند، می‌توانند آن‌ها را یکی کنند. برای این که تجزیه و تحلیل‌ها موثرتر باشد، آن‌ها حتی می‌توانند داده‌های پرت را حذف کنند. فقط انتظار بی‌نقص بودن را نداشته‌باشید؛ هر پایگاه داده‌ای بایستی توسط یک فرد بررسی شود.

ممکن است برای هر مسئله استرس‌زایی که به عنوان یک کارآفرین با آن مواجه می‌شوید، راه‌حل خودکارسازی‌شده وجود نداشته باشد، اما هوش مصنوعی می‌تواند کارهایی بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنید انجام دهد. از آن برای مقابله با فرسودگی شغلی استفاده کنید و زودتر از آنچه انتظار دارید به کامل‌ترین و خوشحال‌ترین نفس خود باز می‌گردید.

[۱]

Augmentation

منبع: startupnation

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
Summary
Review Date
Reviewed Item
با مفهوم
Author Rating
51star1star1star1star1star

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.