از مرکز تماس ابری چه می دانید؟

تمام کسب و کارها، فریلنسرها، کسب و کارهای خانگی و افرادی که دورکاری و تولید در منزل دارند از مرکز تماس ابری استفاده می کنند.

تا همین اواخر، فناوری مرکز تماس تلفن ابری گزینه های محدودی را به مشاغل ارائه می داد. بسیاری از شرکت ها به زیرساخت های مرکز تماس گران قیمت و پیش فرض  وارد شدند. زیرا این تنها گزینه موجود بود. امروزه مراکز تماس ابری از جدیدترین فناوری ارتباطات استفاده می کنند تا به کسب و کارها یک جایگزین مدرن برای مراکز تماس با فرض ارائه دهد و شرکت ها مجبور نیستند تجهیزات سخت افزاری اضافی و فضای دیتاسنتر اضافی داشته باشند.

مرکز تماس ابری یک سرویس مبتنی بر شبکه است. بدین ترتیب خدمات خود را از راه دور به مشاغل ارائه می دهد، و راهی نوآورانه برای حل شدن مشکلات کسب و کار شما ارائه می دهد.  آن ها به دلیل مزایای توسعه کسب و کار، به طور فزاینده ای رایج می شوند.

بیشتر بخوانید: شماره تلفن مجازی یا ابری چیست و چه مزیتهایی نسبت به شماره تلفن ثابت دارد؟

تماس ابری

شماره تلفن مجازی یا ابری

 مرکز تماس ابری با مرکز تماس تلفنی معمولی چه تفاوتی دارد؟

تجهیزات

مرکز تماس تلفنی پیش فرض در محل می تواند زمان بر باشد. این شامل برنامه ریزی سخت افزار لازم، مجوز، تنظیم و سازگاری سیستم های نرم افزاری است.

مرکز تماس ابری: به دلیل ابری بودن این سرویس، به هیچ سرور و تجهیزات فیزیکی در سمت مشترک نیازی نیست و تماس ها را  از طریق پنل وب می توان به راحتی مدیریت کرد و به آن‌ها پاسخ داد.

هزینه های نصب و مالکیت خط

مرکز تماس تلفنی معمولی: هزینه یک مرکز تماس تلفنی در محل بسیار زیاد است. هزینه های راه اندازی شامل خرید سخت افزار (سرورها ، هدست ها یا تلفن، رایانه ها و غیره)، مجوز آن ها و فضای لازم دفتر برای اسکان آن است. جدای از این، هزینه های دستگاه جایگزین نرم افزار است ، و به دلیل پیشرفت مداوم در فناوری، به روزرسانی های مکرر نرم افزار نیاز است.

مرکز تماس ابری: به هیچ گونه ابزار فیزیکی و سخت افزاری در مرکز تماس ابری نیاز نیست، بنابراین این سیستم ها هزینه های قابل توجهی برای نصب ندارند. تنها هزینه ای که سیستم های مرکز تماس ابری به آن نیاز دارند اینترنت پر سرعت است.

مدیریت مرکز تماس

مرکز تماس تلفن معمولی: با استفاده از سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری که بسیاری از مراکز تماس را فرا می گیرد، مدیریت آنها بطور منظم تبدیل به یک کار سخت می شود، که این شامل منظم شدن به موقع مجوزها، حفظ سیستم ها و به روز رسانی های مربوط به کلیه زیرساخت های مربوطه است.

مرکز تماس ابری: این مرکز به راحتی مدیریت می شود زیرا مهم ترین کار که حفظ سیستم های سخت افزاری است را از بین می برد، از یک مدل دیجیتالی پشتیبانی می کند و در ضمن هزینه های فناوری اطلاعات و همچنین پیچیدگی های موجود در آن را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: مرکز تماس ابری، این بار با آمازون!

انطعاف پذیری

مرکز تماس تلفنی ثابت: پس از نصب، سفارشی کردن آن ها را به دلیل نوسان تعداد عوامل، دشوار می شود. انعطاف پذیری در نگهداری سخت افزار به یک کار جدی تبدیل می شود زیرا مستلزم تعدیل سیستم، مجوزها، هدفون و موارد دیگر می باشد. با سیستم های پیش فرض، کارمندان نمی توانند از راه دور کار کنند. آن ها باید حتما در محل حضور داشته باشند.

مرکز تماس ابری: بسیار انعطاف پذیر است. از آن جا که سیستم های ابری به صورت اشتراکی ارائه می شود اضافه کردن یا حذف کاربری به آسانی غیر فعال کردن یک اشتراک است. از دیگر مزایای این سیستم دورکاری کارمندان است که فقط با اتصال به اینترنت از هر جایی که هستند پشتیبانی مشتریان را به راحتی انجام می دهند.

قابلیت اطمینان نسبت به سیستم های تجاری شما

مرکز تماس تلفنی ثابت: تنها مزایایی که این سیستم نسبت به سیستم های مرکز تماس ابری دارد، کیفیت تماس است. اما، روند نزولی آن در صورت خرابی فیزیکی سیستم ها، بر عملکرد کلی مراکز تماس تأثیر می گذارد.

مرکز تماس ابری: این مرکز وابسته به یک اتصال اینترنتی قوی است. بنابراین، یک لینک اینترنتی قوی فعالیت تجاری شما را پشتیبانی می کند.

مرکز تماس ابری بخشی از برنامه سازمانی کسانی است که با افزایش هزینه های عملیاتی و کیفیت خدمات به مشتری، به سودآوری بالا اعتقاد دارند. سازمان ها با ایجاد یک مرکز تجاری سودآور مشتری با هزینه های زیرساخت کم، تمرکز خود را بر روی فناوری که باعث بهره وری بیشتر شود گذاشتند.

بیشتر بخوانید: خرید شماره تلفن مجازی تهران در ۵ دقیقه

مزایای استفاده از مرکز تماس ابری یا شماره تلفن مجازی

  • سرعت:  در مرکز تماس ابری بدون سخت افزار، عملیات اجرایی سریع است و هیچ مشکلی در مراحل راه اندازی در محیط کسب و کار شما وجود ندارد.
  •  هیچگونه سخت افزاری لازم نیست و در نهایت می تواند مشکل نگهداری تجهیزات و به روزرسانی های آن را برطرف کند.
  • مدل کسب و کار یکپارچه: به شما امکان می دهد تا با کمک یک اتصال اینترنتی به سیستم های یکپارچه دسترسی پیدا کنند و در هر زمان و مکانی بهترین پشتیبانی را ارائه دهند.
  • سیستم های کاربرپسند: مرکز تماس ابری راه حل هایی را برای استفاده آسان و طراحی کاربر محور پیش می برد و با استفاده از فناوری پیشرفته، مزایایی را در اختیار کاربران قرار می دهد، این امر به نمایندگان مراکز تماس امکان می دهد بدون سختی های آموزش سیستم های پیش فرض در سیستم های قدیمی از عملکرد بالایی بهره مند شوند.
  • بدون نیاز به، بروزرسانی، همیشه به جدیدترین به روزرسانی های نرم افزار دسترسی خواهید داشت.
  • افزایش بهره وری: مراکز تماس مبتنی بر ابر فرآیند نظارت بر تماس پیشرفته را ارائه می دهند. نمایندگان می توانند با یک داشبورد یکپارچه با این فناوری کار کنند و  بهره وری افزایش می یابد.
  • پشتیبانی دائمی: با دفترکار مجازی، مهم نیست که کارکنان در کجا مستقر هستند، برای شروع فقط به یک مرورگر وب و اتصال به اینترنت نیاز دارند. و این گونه هیچ وقت هیچ تماسی از مشتری را از دست نمی دهید.
  • کاهش هزینه ها: از آنجا که هردو سخت افزار و نرم افزار درسیستم ابری وجود دارند، هزینه های نگهداری مداوم سیستم بطور قابل توجهی کاهش می یابد و درآمدزایی افزایش می یابد.
  • فناوری به طور مداوم در حال تکامل و پیچیده تر شدن است، انعطاف پذیری، بهینه سازی هزینه، مراکز تماس با داشتن هوش دیجیتالی، فناوری ابری و هوش مصنوعی، از مزیت های بالقوه آن است.
این مرکز مبتنی بر سیستم ابری یک گام ضروری برای شرکت ها برای اتخاذ یک رویکرد سیستماتیک است که باعث افزایش کارایی، پشتیبانی کانال ها و مشارکت، گزارش گیری و تجزیه و تحلیل ها می شود تا به خوبی از مشتریان پشتیبانی کنند.
 مرکز تماس ابری استفاده از نرم افزار چابک و سیستم voip  تحول عظیمی ایجاد کرده که در صورت استفاده استراتژیک، اهداف شما را تسهیل می کند.

حالا نوبت شماست که در صورت استفاده از مرکز تماس ابری برای کسب و کار خود، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.