این روزها خیلی ها دورکار هستند. آیا پس از کرونا ادامه دورکاری همچنان منطقی خواهد بود؟

اگرچه تحقیقات علمی از لحاظ تاریخی فواید کار از راه دور از جمله افزایش روحیه، سلامت و رفاه و بهره وری کارکنان را نشان می دهد که قبل از همه گیری کرونا بود. این تحقیق فرض می کرد که کار در خانه بیش از یک ضرورت یک انتخاب است و سازمان ها گزینه های بین دورکاری یا مراجعه به دفتر را ارائه می دهند.

در چنین شرایطی کارمندان به گزینه ای که متناسب با شرایط شخصی آن ها باشد (به عنوان مثال، زمان رفت و آمد، مکان، فضای فیزیکی و نیاز به جلسات حضوری)  جلب می شوند.

اما چه اتفاقی می افتد که چاره ای نباشد و افرادی که هرگز از خانه کار نمی کنند مجبور به این کار شوند و کار دائمی در خانه داشته باشند؟ آیا زوم (zoom) می تواند به طور کامل جایگزین تماس رو در رو به خصوص در طولانی مدت شود؟ پیامدهای روانشناختی ادامه کار از راه دور چیست و آیا برای تهیه آن می توان کاری انجام داد؟

بیشتر بخوانید: اسکایپ یا زوم؟کدام ابزار ویدئو کنفرانس بهتر است؟

۴ تاثیر روانی بلند مدت با ادامه دورکاری
زمان، آینده این بیماری کرونا را به ما نشان خواهد داد و هیچکس از آینده آن خبر ندارد. از این نظر، اثراتی که کار طولانی مدت در خانه به صورت فردی و فرهنگی با ما انجام می دهد، شبیه این سوال است که اعتیاد به شبکه های اجتماعی یا ارتباط بیش از حد چه بر سر مغز و جامعه ما چه خواهد کرد. باید برای نتایج آن منتظر بمانیم اما می شود حدس هایی زد.
علائم نگران کننده ای وجود دارد، یا حداقل دلایل منطقی برای پیش بینی پیامدهای منفی کار طولانی مدت از راه دور، مهمترین دلیل آن ناگهانی و غیرارادی بودن این تغییرات است. در ادامه ۴ تاثیر روانی بلند مدت با ادامه کاری را بررسی می کنیم.

۲-ادامه دورکاری و تنهایی

انزوای اجتماعی یک مشکل واقعی است. وقتی سازمان ها شبکه های پشتیبانی صحیحی را قرار ندهند و فرهنگ همکاری مجازی و ارتباط برقرار نکنند، بسیاری از کارمندان در معرض خطر احساس تنهایی قرار می گیرند. همه مدیران برای انتقال از آنالوگ به برنامه زوم مجهز نیستند. برای بدتر کردن اوضاع، این بحران ممکن است نابرابری های موجود را افزایش داده و به زنان و اقلیت ها آسیب بیشتری برساند.

۲-ادامه دورکاری و اضطراب

ادامه دورکاری و اضطراب

عدم اطمینان از آینده باعث اضطراب می شود. سیستم مغز انسان ها جوری طراحی شده است که در مقابل تغییرات مقاوت می کند و اطمینان از انجام کاری را می پسندیم. بنابراین در صورت عدم آشنایی، احساس امنیت نمی کنیم. وقتی قادر به برنامه ریزی نیستیم، احساس ناراحتی و درماندگی می کنیم و  کنترل هیجان (مدیریت هیجان) سخت می شود.

همه اینها بدان معنی است که کار از راه دور به تنهایی به اندازه چشم انداز انجام آن برای مدت نامحدود مشکل ساز نیست. ما نمی دانیم که این برای برنامه های زندگی عمومی و سبک زندگی ما به چه معناست و نمی توانیم تصمیمات اصلی منطقی بگیریم، از جمله اینکه کجا زندگی کنیم، چه انتظاری برای آینده شغلی و کار اینترنتی در منزل به طور طولانی مدت داریم و چگونه می توانیم زندگی و روابط شخصی را مدیریت کنیم.

۳-ادامه دورکاری و استرس

ادامه دورکاری و استرس

تغییرات از هر نوع باعث ایجاد اضطراب و استرس می شود. به همین دلیل بهترین پیش بینی کننده چگونگی کنار آمدن مردم با کار از راه دور این است که آیا آنها قبلاً از راه دور کار می کردند یا خیر. بین افرادی که قبل از این بحران کار از راه دور را انتخاب کرده اند و به سادگی ادامه می دهند، و کسانی که مجبور به تعویض شده اند تفاوت زیادی وجود دارد.

اگر عادی جدید شما بسیار شبیه عادی قدیمی خود است ، خوش شانس هستید. اما از آنجا که اکثر افراد در این گروه قرار نمی گیرند و احتمالاً افراد تحت تأثیر تأثیرات منفی دومینو بر روی افرادی که نباید تحت تأثیر آنها قرار بگیرند خواهند داشت ، کل زمین بازی مختل می شود. افرادی که در کل از خانه کار کرده اند مجبور شدند خود را با دیگران که مجبور به کار مجازی شده اند و یا مجبور به ترک کامل کار می شوند، وفق دهند. همچنین تفاوت قابل توجهی در توانایی افراد برای تغییر کار به کار از راه دور بر اساس اینکه فرزند دارند یا نه، وجود دارد.

۴-هیچ جایگزینی برای ارتباط رو در رو وجود ندارد

هیچ جایگزینی برای ارتباط رو در رو وجود ندارد

چهارم، نمی توان به سادگی ژن های تکاملی خود را پاک کرد و میلیون ها سال تعامل حضوری را با ارتباطات فن آوری یا مجازی جایگزین کرد. اگر زوم و ابزارهای مشابه به ما در بازآفرینی درجه خاصی از تجربه رو در رو کمک کرده اند، این به لطف فناوری است که قدرت تخیل انسان است. جالب است که بیشتر فناوری هایی که ما از آن استفاده می کنیم، و شاید حتی از آن لذت می بریم، تکرار تجربیات زندگی واقعی است.

اما احساس عمومی این است که تلفن مجازی یک جایگزین ارزان برای تماس واقعی است. و خدمات دفتر کار مجازی می تواند جایگزین اجاره دفتر کار به صورت واقعی باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه دفترکار در تهران داشته باشیم؟

جمع بندی

آنچه مردم بیشتر از همه به آن اهمیت می دهند انعطاف پذیری است. همانطور که گزارش جهانی ManpowerGroup اشاره کرد، دنیای استعدادها به سمت شخصی سازی و شخصی سازی کار گرایش پیدا می کرد. این امر با کار کردن از راه دور سازگار است، حتی در مواردی که در تنظیمات شخصی و خانوادگی تداخل ایجاد می کند. یک نتیجه این است که کارفرمایان و کارآفرینان به زودی با توجه به تواناییشان در ارائه گزینه های دورکاری، از یکدیگر متمایز می شوند.

کار از راه دور مزایای بسیاری دارد، به همین دلیل است که حتی در حدود ۳۷٪ از نیروی کار حتی قبل از همه گیری بیماری کرونا آن را پذیرفته اند. تحقیقات دانشگاهی و داده های مقیاس بزرگ مدتهاست که مزایای اصلی کار از راه دور، از افزایش بهره وری و تعادل زندگی کاری تا کاهش هزینه ها و اتلاف وقت را بیان می کنند. کار از راه دور به بهبود ازدحام ترافیک و همراه با آن محیط کمک می کند.
فراموش نکنیم که انسان به طور قابل توجهی انعطاف پذیر است و خود را در تحت هر شرایطی وقف می دهد. به نظر شما چه تاثیر روانی بلند مدتی با ادامه دورکاری گریبانگیر ما است؟
منبع: fastcompany

اینفوگرافی گسترش دورکاری

اطلاعات جالبی از دورکاری را به صورت اینفوگرافی جمع آوری کرده ایم:

اینفوگرافی دورکاری