موفق ترین استارتاپ ها چه ویژگی‌هایی دارند؟ در سال ۲۰۱۸ استارتاپها باید راهکارهای نامتعارف و انعطاف پذیری برای جهان همواره متغیر امروز عرضه کنند. در حال حاضر مفاهیم اتوماسیون، آموزش ماشین، گردآوری داده و هوش مصنوعی عناصر اصلی در دنیای کسب و کار هستند.

همگام شدن با این تغییرات برای استارتاپها چالش بزرگی است: یافتن راههایی هم برای ورود به بازاری پر از راهکارهای خودکار (automated) و هم به روز ماندن و فراموش نشدن با وجود رشد سریع فناوری. ما در این مقاله ۶ نمونه از موفق ترین استارتاپ های ۲۰۱۸ را که توانسته‌اند همگام با پیشرفت فنآوری حرکت کنند برای شما آورده‌ایم:

سرویس تلفن گویا دفتر شما

Slack

موفق ترین استارتاپ های 2018نوع کسب و کار: اپلیکیشن چت کاری

یک نمونه از موفق ترین استارتاپ های ۲۰۱۸ Slack است که در واقع یک اپلیکیشن چت کاری است و در حال حاضر سریعترین رشد را میان شرکتهای مشابه دارد. تا این لحظه ۷۹۰ میلیون دلار در ده نوبت بر روی آن سرمایه گذاری شده است.

شایعه شده بود آمازون علاقمند است این شرکت را به ارزش ۹ میلیارد دلار خریداری کند. پس بیراه نیست اگر بگوییم اسلک برای خودش غولی شده است. محصول این استارتاپ به شرکتها کمک می‌کند چت کاری خود را با کیفیت بالاتری انجام دهند.

 

رمز موفقیت اسلک، بهینه سازی و بازاختراع محیط چت کاری برای افراد است، که به آنها آزادی عمل بیشتری در مقایسه با دیگر اپلیکیشنهای پیامرسان می‌دهد. مدیر عامل اسلک می‌گوید:

«یک چیزی که می‌توانیم پیش بینی کنیم این است که اتکای ما روز به روز بر هوش و خلاقیت انسانی بیشتر و برعکس بر ظرفیت انسان برای انجام کارهای تکراری کمتر می‌شود.»

کاربرد شماره تلفن مجازیخرید شماره تلفن مجازی تهران در ۵ دقیقه!

ZumePizza

موفق ترین استارتاپهای 2018نوع کسب و کار: پیتزافروشی دیجیتال

با زوم پیتزا، پیتزا از قبل از جذاب تر شده است. زوم پیتزا یک رستوران تحویل پیتزای خودکار در کالیفرنیا است. به گفته صفحات این شرکت بر روی اینترنت، زوم ۱۹ کارمند انسانی و ۸ کارمند روبات دارد. کار این استارتاپ تولید پیتزا در مسیر داخل یک ون مجهز به فرهای خودکار است تا وقتی که به موقعیت مشتری برسد. کار برش پیتزا را هم یک ربات انجام می‌دهد که خودش، خودش را هم تمیز می‌کند.

tilr

موفق ترین استارتاپ های 2018نوع کسب و کار: کاریابی و استخدام

تیلر استارتاپی است که در حال ایجاد انقلابی در فرآیند استخدام هم برای کارفرمایان و هم برای کارکنان است. تیلر با جفت و جور کردن متقاضیان با شرکتها تنها بر اساس مهارتها به دنبال بازآفرینی روشی است که شرکتها به متقاضیان نگاه می‌کنند.

با ۵ میلیون دلار سرمایه گذاری، تیلر هدف خود را توسعه به ۱۶ تا ۱۹ بازار تا آخر سال ۲۰۱۸ قرار داده است. تیلر نه تنها قصد دارد فرآیند درخواست کار را برای کارگران آسان تر کند، بلکه به دنبال حمایت از و کمک به افراد جویای کار در اقتصادی است که تمایلی به استخدام نیروهای تمام وقت ندارد.

کاریسا میکلواسک، مدیر عامل و هم بنیان گذار تیلر، می‌گوید:

«مأموریت ما خودکارسازی فرآیند جذب نیرو است. هدف ما نیز از بین بردن شکاف مهارتی جهانی است.»

کاربرد شماره تلفن مجازیبا ماهی ۶۹ هزار تومان برای کسب و کار خود منشی باتجربه بگیرید.

FreightHub

نوع کسب و کار: خدمات باربری دیجیتال

فرایت هاب یک استارتاپ عرضه کننده خدمات باربری دیجیتالی است. این شرکت در برلین و هامبورگ مستقر است و هدفش افزودن عنصر فناوری به صنعت باربری و تسهیل و بیشینه سازی کیفیت خدماتشان است.

این شرکت در سال ۲۰۱۶ تاسیس شد و توانست یک سال و نیم پس از راه اندازی ۲۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

فِری هیلمان، مدیر عامل و هم بنیان گذار این شرکت، می‌گوید:

«مشکل بیشتر شرکتهای اصلی باربری امروز این است که فرآیندها و رابطهای مشتری شان به قدمت خود این صنعت است.» هدف از راه اندازی استارتاپ فرایت هاب نوآوری و طراحی دوباره چیزهای قدیمی و تبدیلشان به تصویری جدید، تازه و هیجان انگیز است.

ctrlio

موفق ترین استارتاپ های 2018

نوع کسب و کار: مقایسه قیمت

Ctrlio یک استارتاپ موفق با داستانی عجیب است: این استارتاپ در واقع یک وبسایت رایگان مقایسه قیمت است که نیاز به هیچ گونه فرم پر کردن برای تحلیل قبض های آنلاین شما ندارد.

Ctrlio در پی این است که بهترین معاملات و تخفیفها را در بهترین زمان از برندها به مشتریان عرضه کند، به خصوص وقتی که مشتریان قرار است قراردادی ببندند یا تمدید کنند. از آن گذشته، آنها تضمین می‌کنند که این معاملات را به دور از تعصب و پیش داوری عرضه کنند و از عرضه پیشنهادات از شرکتها با اهداف تبلیغاتی فاصله بگیرند، و در عوض پیشنهادها را بر مبنای آمار و داده هایی که دارند به مشتریانی عرضه کنند که بیشترین کاربرد را برایشان دارد، نه بر اساس محبوبیت پیشنهادها.

در ضمن، تلفظ نام این استارتاپ موفق «کنترل-ای-او» است، مانند دکمه کنترل روی کیبورد، چون با این استارتاپ همه چیز تحت کنترلتان است.

Qualtrics

موفق ترین استارتاپهای 2018نوع کسب و کار: برندینگ

شعار کوالتریکس این است: «تبدیل برند به مذهب»، که به قدر کافی درمورد مأموریتشان توضیح می‌دهد. کوالتریکس تلاش می‌کند برندهای مشتریانش را با ویژگیهایی مانند دسته بندی مشتری (customer segmentation)، هدف گیری، موقعیت یابی و پژوهش در زمینه نقاط تماس برند تقویت کند.

در سال ۲۰۱۲، کوالتریکس موفق به جذب ۷۰ میلیون دلار سرمایه شد و از آن زمان روند رو به رشدی داشته است. مدیر عامل کوالتریکس، رایان اسمیت، می‌گوید:

«بدون تردید چیزی را خلق کرده‌ایم که مشتریانمان نیاز داشته‌اند، اما اکنون در حال نوآوری هستیم تا آنچه را در آینده نیاز خواهند داشت خلق کنیم.»

Improbable

موفق ترین استارتاپ های 2018نوع کسب و کار: تولید نرم افزار شبیه سازی

Improbable یک شرکت چندملیتی انگلیسی است که کارش تولید نرم افزار شبیه سازی برای استفاده بازیهای ویدیویی و شرکتی است.

سال گذشته این شرکت توانست ۵۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه کند که موفقیت بسیار بزرگی برای استارتاپی است که هرمان نارولا در ۲۰۱۲ در منزل پدر و مادرش راه انداخت.

 

شما چه کسب و کار موفقی می‌شناسید؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را در بخش دیدگاه برای ما بنویسید.

«دفترشما» یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه عرضه خدمات دفتر کار مجازی است. برای اطلاع بیشتر از خدمات این شرکت برای کاهش هزینه‌ها و مدیریت تماسهای کسب و کارها با ما به شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به وبسایت دفترشما سربزنید.