کارآفرینی فقط داشتن رویا نیست. بلکه مهم داشتن رویا به همراه اراده و جسارت ( و البته سرمایه) است که به آن رویا تجسم ببخشیم. در ازای هر استیو جابز، بیل گیتس و هنری فوردی هزاران کارآفرین هستند که کسب و کارشان نمی‌گیرد و شکست می‌خورند. به گزارش Small Business Association حدود ۳۰ درصد از کسب و کارها در دو سال نخست شکست می‌خورند و ۵۰ درصد در ۵ سال نخست!

لینکدین به تازگی فهرستی از ۵۰ استارتاپ موفق سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که ما در این مقاله ۱۰ شماره نخست آن را بررسی کرده‌ایم.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

استارتاپ های موفق 2018

۱۰. روبریک Rubrik

روبریک یک شرکت مدیریت دیتا مستقر در کالیفرنیا است که در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد. ارزش این استارتاپ ۱٫۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است. پایگاه مشتریان روبریک در سال ۲۰۱۷ چهار برابر شد. از جمله مشتریان این استارتاپ وزارت دفاع آمریکا، کالج برکلی و اکسپدیا هستند.

 

استارتاپ های موفق 2018۹. آرورا Aurora

یکی از بنیان گذاران آرورا، کریس ارمسان است، همان کسی که هدایت پروژه خودروی بدون راننده گوگل را برعهده داشت. زمینه فعالیت آرورا نیز تولید خودروهای بدون راننده است و توانسته طبق شعار خود، فناوری خودروی بدون راننده را سریع و ایمن به سرتاسر جهان عرضه کند.

آرورا ۹۰ میلیون دلار از سرمایه گذاران جذب کرده است. این فناوری رنسانسی در صنعت حمل و نقل تلقی می‌شود.

استارتاپهای موفق 2018استارتاپ های موفق 2018۸. گلاسیر Glossier

گلاسیر یک برند سه ساله در زمینه زیبایی، عطر و مراقبت از پوست و یک «اکوسیستم زیبایی قدرت یافته از مردم» است.

این استارتاپ به تازگی ۵۲ میلیون دلار جذب سرمایه کرده تا تجربه مشتریان خود را بهبود ببخشد.

 

استارتاپ های موفق 2018۷. ریپل Ripple

این استارتاپ موفق که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد از فناوری بلاک چین برای تسهیل تبدیل ارز بین بانکها و عبور از مرزها استفاده می‌کند. این شرکت تا انتهای سال ۲۰۱۸ ۷۵ نفر دیگر به کارکنان خود اضافه کرد.

 

 

استارتاپ های موفق 2018۶. رابین هود Robbinhood

رابین هود یک سرویس خرید و فروش سهام بدون کمیسیون است. با این که تنها چهار سال از عمر آن می‌گذرد، توانسته بیش از ۵ میلیون حساب کاربری جذب کند.

 

 

استارتاپ های موفق 2018۵. بِرد Bird

شاید نام برد به گوشتان خورده باشد اما ندانید چه کار می‌کند. این شرکت اسکوترهای کوچک باحالی تولید می‌کند که مشتریان عاشق آنها هستند. اسکوترهای برد کرایه‌ای هستند و کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن، هنگام نیازشان در سطح شهر اسکوتری را کرایه کنند و وقتی کارشان تمام شد در گوشه‌ای پارک کنند. برد در سال ۲۰۱۸ ۴۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه کرد تا به قول رسانه‌ها «به اوبر دنیای اسکوترهای برقی تبدیل شود».

مدیر پیشین اوبر، تراویس واندرزندن از بنیان گذاران این استارتاپ موفق است. برد تا کنون در ۳۰ شهر مختلف فعالیت خود را استارت زده است.

استارتاپهای موفق 2018

استارتاپ های موفق 2018۴. نودل اِی. آی. Noodle.ai

نودل ای. آی در زمینه «ریاضی، داده، ابَر رایانش و کسب و کار» تخصص دارد. این استارتاپ موفق «یک سوئیت از اپلیکیشن های هوش مصنوعی مرتبط با هم عرضه می‌کند، که از الگوریتم های قابل یادگیری قدرت گرفته تا به مدیران کسب و کارها برای محاسبه رقابتشان سریع تر از دیگران کمک کند». ما که دقیقاً نمی‌دانیم این توضیح به چه معناست. اما هر چه که هست موفقیتشان نشان می‌دهد که روششان جواب داده است. این استارتاپ موفق دو ساله به تازگی ۳۳ میلیون دلار جذب سرمایه کرده است.

 

استارتاپ های موفق 2018۳. کُوین بیس Coinbase

کوین بیس که در سال ۲۰۱۲ بنیان گذاری شد یک پلتفرم ارز دیجیتال است که به بازرگانان این امکان را می‌دهد تا ارزهای دیجیتال مختلف خود را (مانند Bitcoin، Ethereum و Litecoin) با هم تاخت بزنند.

به نقل از سایت این شرکت، کوین بیس بیش از ۲۰ میلیون کاربر را که فعالیت انجام داده‌اند لاگ کرده است و مجموع ارزهای جابجا شده کاربران به بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار (بله میلیارد!) رسیده است.

 

استارتاپ های موفق 2018۲. هِیلو تاپ Halo Top

هیلو تاپ با کسب و کاری از نوع قدیمی خود را به بالای این لیست رسانیده است: با فروش بستنی.  این کسب و کار موفق ۷-۶ سال پیش کار خود را شروع کرد و همچنان پرفروش ترین برند در فروشگاههای مواد غذایی آمریکا ست.

نکته بسیار جالب درباره هیلو تاپ این است که به قول لس انجلس تایمز هیچ «دفتر درست و درمانی» ندارد و کارکنانش دورکاری می‌کنند. استراتژی ای که بدون شک به این شرکت کمک کرده خوراکی‌های خوشمزه خود را به قیمتهای مناسب تری به فروش برساند.

 

استارتاپ های موفق 2018۱. لیفت Lyft

لیفت، رقیب اصلی اوبر است و در زمینه سفارش تاکسی آنلاین فعالیت می کند. این استارتاپ موفق در حال حاضر ۱۵٫۱ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است و  برای شرکتی که تنها ۶ سال از تاسیسش می‌گذرد رقم بدی نیست!