همه می خواهند از الگوریتم اینستاگرام سر در بیاورند تا بازدید پیج خود را بهبود دهند. الگوریتم اینستاگرام واقعا چطور کار میکند؟ این سوالی است که باعث سردرگمی­های (و نا امیدی) بسیاری برای کسب و کار در اینستاگرام شده است.این روزها این شبکه اجتماعی محبوب کسب و کارها است. نه فقط در ایران بلکه استارتاپ های موفق دنیا هم برای معرفی محصولات خود از اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

به نظر می­رسید که الگوریتم اینستاگرام رسیدن به مخاطبان هدف، بدست آوردن دنبال کننده ­های بیشتر و افزایش درگیر شدن در پست­ها را سخت­تر از همیشه می­سازد.

اما خبر خوب این است که زمانی که بفهمید الگوریتم اینستاگرام چطور کار می­کند، می­توانید از آن برای ساخت یک استراتژی اینستاگرام معرکه استفاده کنید و به رشد حساب خود ادامه دهید!

ما شایعات را ساده سازی می­کنیم و هر چیزی که لازم است در سال ۲۰۱۹ از الگوریتم اینستاگرام بدانید را پوشش می­دهیم-زمان آن است که امسال کنترل استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را پس بگیرید!

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از اینستاگرام: این سکه دو رو دارد

در سال ۲۰۱۹ الگوریتم اینستاگرام برای پست­های فید شما چطور کار می­کند؟

شکی نیست که پست­های اینستاگرام دیگر آن میزان در معرض قرار گرفتن قدیم را ندارند. حالا، شایعه شده است که تنها ۱۰% از مخاطبان شما واقعا پست­های شما را در فید خود می­بینند.

این امر می­تواند برای کسب و کارهایی که امید به دسترسی به مشتریان جدید دارند به شدت نا امید کننده باشد و حتی برای افراد تاثیر گذاری که سبک کسب و کار آن­ها وابسته به دنبال کننده­هایی است که محتوای آن­ها را می­بینند بدتر باشد.

در اینجا چیزی که از تحقیق، تجربه و گفتگوهای خود با مدیران رسانه اجتماعی درباره الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ فهمیدیم، آورده شده است.

به علاوه برخی نکات برای بهره جستن از الگوریتم جدید اینستاگرام به نفع شما و بهبود رویت پذیری و درگیر شدن پست­های شما.

۱: الگوریتم ایسنتاگرام میزان اهمیت دادن شما به یک پست را پیش بینی می­کند

فید اینستاگرام شما تنها بر پایه کسانی که دنبال می­کنید نیست، بر اساس افراد و چیزهایی که دوست دارید هم هست.

هرچه بیشتر فکر کنند که شما آن پست را “دوست” خواهید داشت، در قسمت بالاتری از فید شما ظاهر می­شود. این امر بر اساس “رفتار گذشته شما به محتوای مشابه و احتمالا آنالیز بینایی ماشینی کردن محتوای واقعی آن پست” است.

وقتی پستی هزاران لایک و نظر دریافت می­کند، این به الگوریتم اینستاگرام علامت می­دهد که پست شما با کیفیت است و دارای محتوایی است که افراد بیشتری می­خواهند ببینند.

این مشخص می­کند که چطور محتوای وایرال با این سرعت در اینستاگرام پخش می­شود، اما به این معنی نیست که برای بهره بردن از الگوریتم اینستاگرام به هزاران لایک نیاز دارید.

شما فقط باید بر تولید محتوای با کیفیتی که مخاطبان فعلی و آینده شما از آن لذت خواهند برد و درگیر آن خواهند شد تمرکز کنید:

وقتی اینستاگرام پارسال برای اولین بار خبر الگوریتم جدید را منتشر کرد، اظهار کردند که، “ترتیب تصاویر و فیلم­ها در فید شما بر اساس میزان علاقمندی شما به محتوا، رابطه شما با فردی که پست می­کند و زمان پست است.” آن­ها ادعا کردند که این تغییر برای بهبود تجربه کاربر و اولویت دادن به لحظاتی که بیشترین اهمیت را برای ما دارند بوده است.

این تغییرات با چالش­های بسیاری برای برندها و کسب و کارهایی که به دنبال افزایش درگیری و دنبال کنندگی در اینستاگرم بودند همراه بود. پس اگر در درگیری خود یا دسترسی پست­های خود کاهشی را تجربه کردید، می­تواند مربوط به الگوریتم اینستاگرام باشد.

اما خوشبختانه، راه­هایی برای غلبه بر این مسئله بازگشت به مسیر وجود دارد!

نکته ۱: زمان بیشتری صرف پست کردن مداوم در اینستاگرام کنید

وقتی به طور مداوم محتوای با کیفیت در اینستاگرام پست کنید، نه تنها مشغول بودن خود را افزایش خواهید داد بلکه علامتی از این که شما حساب با کیفیتی هستید به الگوریتم است!

و هر چه بیشتر و مداوم­تر پست کنید، احتمال این که مخاطبان شما محتوای شما را ببینند و درگیر آن شوند بیشتر است.

در مورد این که چند وقت یک بار باید پست کنید، فرکانس پست کردن شما به شما و اهداف کسب و کار شما و میزان زمانی که می­توانید صرف بازاریابی ایسنتاگرامی خود کنید بستگی خواهد داشت.

نیل پتل متخصص رسانه اجتماعی توضیح می­دهد، “اگر عادت داشتید که چند بار در روز پست کنید و سپس به چند بار در هفته تغییر دادید، شروع به از دست دادن دنبال کنندگان و درگیری کمتری در هر پست تولید خواهید کرد.

این یعنی این که بهترین نرخ پست کردن برای اینستاگرام نرخی است که بتوانید باقی عمر خود به طور مداوم آن را حفظ کنید.”

پس تعهد داشتن به زمانبندی پست کردنی که نه تنها می­توانید آن را حفظ کنید، بلکه طوری با جریان کار شما تناسب دارد که هرگز کیفیت یا کمیت پست کردن را به خطر نمی­اندازید.

برندهای بزرگی چون @GoToSkincare به لطف تیم رسانه متعهد، طراحان گرافیک و حجم زیادی محتوای تولید شده توسط کاربر ۲ یا ۳ بار پست کردن در روز را حفظ کنند.

اما اجازه ندهید این مسئله شما را دلسرد کند-حتی اگر فقط تصمیم دارید هر سه روز یک بار پست کنید، الگوی آرام و مداوم پست کردن محتوای خوب نتیجه خواهید گرفت.

برای این که به اطمینان از پست کردن مداوم کمک کنید، باید از نحوه زمانبندی پست­های اینستاگرام خود مطلع شوید.

برای مثال، با یک برنامه ریز اینستاگرام رایگان مانند Later، می­توانید تمام تصاویر، زیرنویس­های خود و هشتگ­های اینترنت را برنامه ریزی و زمانبندی کنید. این کار زمان (اعصاب) بسیاری را برای شما حفظ می­کند و به شما زمان اضافه برای تمرکز کردن بر دیگر حوزه­های مهم استراتژی بازاریابی ایسنتاگرامی شما خواهد داد.

بعلاوه: با یک پروفایل کاری اینستاگرام، می­توانید با ویژگی انتشار خودکار LATER به صورت خودکار پست­ها را در اینستاگرام منتشر کنید، بدون نیاز به هیچ اعلانی!

حالا دیگر مجبور نیستید در روز کاری پر مشغله خود وقفه ایجاد کنید یا انجام کاری را برای پست کردن در اینستاگرام متوقف کنید، فقط پست­های خود را زمانبندی کنید و اجازه دهید بقیه کارها را ما انجام دهیم.

۲: الگوریتم اینستاگرام رابطه شما با دنبال کننده­ ها را مشخص می­کند

صفحه اینستاگرام دفتر شما

امروزه بر این باورند که اینستاگرام نه تنها پست­های دارای بیشترین درگیری را اولویت قرار می­دهد، بلکه ممکن است در معرض بودن را بر اساس رابطه شما با دنبال کننده­ها هم محدود کند.

اگر در بسیاری از تصاویر یک شخص نظر بگذارید یا در تصاویر همراه آن­ها تگ شده باشید، این مسائل به ایسنتاگرام علامت می­دهد که آن افراد احتمالا در دسته “دوستان و خانواده” شما قرار می­گیرند.

پس هم نظر گذاشتن در پست­های پروفایل­های دیگر و هم پاسخ دادن به نظرات و پیام­های خود، اگر می­خواهید در اینستاگرام رشد کنید بسیار اهمیت دارند.

نکته ۲: از ویژگی­های اینستاگرمی همچون تابلوی اعلانات و صفحه فیسبوک استفاده کنید

با نظرات مانند یک گفتگو برخورد کنید-بهتر است مطمئن شوید که همیشه به نظرات فید خود پاسخ می­دهید تا به الگوریتم هشدار دهید که با دنبال کننده خود “رابطه” دارید. و اگر نظر نیازی به پاسخ ندارد، با یک قلب به آن­ها کمی عشق نشان دهید!

می­دانیم که دنبال کردن تمام نظرات اینستاگرام شما سخت است. از قلم افتادن نظرات در برنامه اینستاگرام آسان است، خصوصا اگر فردی در حال نظر دادن روی پست قدیمی­تری باشد.

اینستاگرام به ارائه ویژگی­هایی که گفتگو کردن با مخاطب شما را ساده­تر از همیشه می­سازند ادامه می­دهد.

یک راه خوب برای اطمینان از این که بر نظرات تسلط دارید ایجاد اعلانات متمرکزتری در تنظیمات اینستاگرام شما است. فقط به تنظیمات حساب خود بروید، به بخش “اعلانات” رفته و برای تمام موارد به جز “نظرات” گزینه “خاموش” را انتخاب کنید:

حال دیگر نظرات اینستاگرام شما در به هم ریختگی گم نمی­شوند تا بتوانید مطمئن شوید که سریعا به مخاطب خود پاسخ می­دهید.

بعلاوه: در نهایت می­توانید به پیام­های اینستاگرام خود از کامپیوتر خود پاسخ دهید!

با صندوق ورودی صفحات متحد شده جدید فیسبوک، شما قادر به پاسخگویی به پیام­های فیسبوک مسنجر و اینستاگرام هستید!

با دسترسی به این ویژگی جدید، وقتی صندوق ورودی صفحات فیسبوک خود را باز کنید گزینه ­هایی برای “Messenger” و “Instagram Direct” خواهید دید.

دریافت کردن هجم زیادی از پیام­ها در اینستاگرام و فیسبوک نشانه خوبی از این است که مخاطبان شما درگیر برند شما و محتوایی که پست می­کنید هستند.

اما تقسیم توجه بین بستر پیام رسانی فیسبوک و ایسنتاگرام (و همچنین دیگر بسترها!) می­تواند زمان­بر و زیر نظر گرفتن آن سخت باشد. حالا، قادر خواهید بود به سرعت به نظرات و سوالات از یک جا پاسخ دهید!

این مسئله مطمئنا جریان کار شما را سریع­تر و برقراری ارتباط بهتر با مخاطب شما را تسهیل و در نهایت درگیری بیشتری ایجاد می­کند!

نکته ۳: روابط خود را با یک برند ثابت قدم اینستاگرام بهبود بخشید

اگر به طور منظم با یک حساب خاص درگیر شوید، به ایسنتاگرام می­گویید که محتوای آن حساب را دوست دارید.

این مسئله احتمالا دلیل آن است که پست­های اینستاگرام بهترین دوستتان یا فرد تاثیر گذار محبوب خود را در بخش بالای فید خود می­بینید.

همین مسئله در مورد برندی در اینستاگرام که به طور منظم با آن درگیر می­شود صدق می­کند-پروفایل آن­ها ممکن است در بالای لیست فید شما همراه با پست­های دوست و خانواده شما باشد!

اگر یک برند هستید و دنبال کننده­های شما مرتب محتوای شما را لایک و ذخیره می­کنند، روی آن نظر می­گذارند یا داستان­های (استوری­های) شما را می­بینند، به احتمال زیاد پست­های شما به آن­ها نشان داده می­شود.

نمونه یک پیج اینستاگرام

پس از همیشه مهم­تر است که زمانی را صرف ایجاد یک برند ایسنتاگرام ثابت قدم کنید. وقتی دنبال کننده­ها بدانند دقیقا می­توانند انتظار چه چیزی از فید شما داشته باشند و به مشاهده همان محتوای با کیفیت ثبت قدم از حساب شما ادامه دهند به طرفدار تبدیل می­­شوند.

با تولید یک داستان برند ثابت قدم از طریق حساب اینستاگرام خود، می­توانید آن بازدیدکنندگان غیر جدی را به دنبال کننده­های درگیر و فداکار تبدیل کنید.

بازدید کننده­های آینده شما می­خواهند بدانند وقتی شما را دنبال می­کنند دقیقا انتظار چه چیزی را دارند، پس حیاتی است که پیش از پست کردن زمانی را صرف طراحی ظاهر فید اینستاگرام خود کنید.

۳: فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام در زمانبندی

نه تنها الگوریتم به میزان درگیری که پست اینستاگرام شما دریافت می­کند، بلکه به زمانی که از پست شدن تصویر گذشته هم توجه می­کند

الگوریتم ایسنتاگرام به زمانی که پست کردید بسیار بیشتر از فقط محتوا یا درگیر بودن پست توجه می­کند، زیرا همیشه می­خواهد جدیدترین و جالب­ترین پست­ها را تقدیم شما کند. این ویژگی در نزدیکی تعطیلات سال گذشته وقتی که بسیاری از مردم با وجود این که سال نو گذشته بود هنوز پست­های کریسمس می­دیدند مطرح شد.

با پیدا کردن بهترین زمان شخصی پست کردن در اینستاگرام، می­توانید الگوریتم را برای افزایش دسترسی و بدست آوردن لایک و دنبال کننده بیشتر هک کنید.

اگر زمانی که اکثر دنبال کننده­های شما آنلاین هستند پست کنید، به خود شانس بهتری در جمع آوری آن لایک­ها-به سرعت-می­دهید!

نکته ۵: بفهمید که چه زمانی مخاطبان شما بیشترین فعالیت را دارند

با استفاده از insights اینستاگرامی خود، می­توانید از معیارهای فعالیتی برای بدست آوردن زمان­هایی از روز که در آن مخاطبان بیشتر فعال هستند استفاده کنید:

اما این زمان­های اوج می­توانند اغلب در طول هفته تغییر کنند-برای مثال در آخر هفته­ها ممکن است مخاطبان شما بیشترین فعالیت را اواسط صبح داشته باشند، در حالی که در طول هفته بیشترین فعالیت می­تواند هنگام آمدن به خانه یا استراحت بعد از کار باشد.

سایت  later میلیون پست اینستاگرامی را آنالیز کرده و دریافته است که بهترین زمان برای پست کردن در اینستاگرام بین ۹ تا ۱۱ صبح است.

اما هر برند، کسب و کار و مخاطب هدفی رفتار متفاوتی دارد، پس صرف کردن زمان برای این که این پنجره­های پست کردن بهینه را پیدا کنیم ارزش دارد

۴: الگوریتم اینستاگرام از تکرار برای ترتیب دادن به پست­های شما استفاده می­کند

هر چند وقت یک بار برنامه اینستاگرام را باز می­کنید؟ اگر شما یک پیمایشگر مکرر هستید، فید شما بیشتر ظاهری “به ترتیب زمانی” دارد چرا که اینستاگرام سعی می­کند “بهترین پست­ها را از آخرین بازدید شما به شما نشان دهد.”

اگر کمتر اینستاگرام را چک می­کنید، پس فید شما بیشتر بر اساس چیزی که اینستاگرام تصور می­کند دوست خواهید داشت مرتب خواهد شد تا این که به ترتیب زمانی باشد.

۵: الگوریتم اینستاگرام دنبال شونده ­های شما را رهگیری می­کند

چند نفر را در اینستاگرام دنبال می­کنید؟ اگر عده زیادی را دنبال می­کنید، آن­گاه اینستاگرام گزینه­های بیشتری برای انتخاب دارد، پس احتمالا بسیاری از پست­های تمام حساب­ها را نخواهید دید.

نکته ۵: از دکمه بی­صدا استفاده کنید تا مطمئن شوید فقط پست­هایی که بیشترین اهمیت را دارند را می­بینید

اگر فکر نمی­کنید که فید شما حساب­هایی که می­خواهید ببینید را نشان می­دهد، ممکن است زمان خوبی برای انجام دادن یک عیاشی دنبال نکردن باشد! یا، حالا می­توانید حساب­های اینستاگرام را بی­صدا هم بکنید.

طوری که Engadget  بیان می­کند، این ویژگی به نوعی شبیه به یک “دنبال نکردن نرم” عمل می­کند. وقتی حسابی را بی­صدا می­کنید، هنوز می­توانید پست­ها را در صفحه پروفایل آن­ها ببینید و برای نظرات یا پست­هایی که در آن تگ شدید به شما اطلاع داده شود. حساب­هایی که بی­صدا می­کنید همچنین نخواهند دانست که آن­ها را بی­صدا کرده­اید-وشما می­توانید همیشه یک حساب را صدا دار کنید تا پست­های آن­ها به فید شما برگردد.

به منظور بی­صدا کردن یک حساب، کاری که باید انجام دهید لمس دکمه بیضوی (…) در گوشه راست بالایی هر پستی است. اگر به ویژگی دسترسی داشته باشید، باید یک گزینه جدید “بی­صدا” را ببینید.

همانند ویژگی بی­صدا کردن اصلی داستان­های اینستاگرام، توانایی مخفی کردن پست­ها از ظاهر شدن در فید شما به شما کنترل بیشتری بر محتوایی که آن­ها می­بینند می­دهد-و فید شما را نسبت به چیزی که برای شما اهمیت دارد شخصی­تر می­سازد.

۶: الگوریتم اینستاگرام میزان استفاده شما از برنامه را محاسبه می­کند

اگر شما زمان زیادی را در اینستاگرام می­گذرانید، پست­های بیشتری خواهید دید چرا که اینستاگرام “در کاتالوگ خود بیشتر کنکاو می­کند.”

اگرچه، اگر هر روز تنها چند دقیقه در برنامه می­گذرانید، آن­گاه تنها عناوین برتر روز را از الگوریتم خواهید گرفت.

الگوریتم اینستاگرام چطور برای داستان­ها، IGTV و صفحه کاوش اینستاگرام کار می­کند

وقتی بحث به الگوریتم اینستاگرام می­رسد، اکثر مردم فورا به محتوایی که در فید آن­ها نشان داده می­شود فکر می­کنند-اگرچه، الگوریتم چیزهایی که در صفحه کاوش، در فید داستان­های اینستاگرام و در IGTV می­بینیم را هم تعیین می­کند.

در اینجا به چگونگی سخت کار کردن اینستاگرام برای اطمینان از این که این محتوا مناسب شما باشد خواهیم پرداخت:

الگوریتم اینستاگرام برای استوری اینستاگرام چطور کار می­کند

معمولا استوری های اینستاگرامی که به ابتدای ردیف فید شما نزدیک­تر هستند از حساب­هایی هستند که بیشترین درگیری را با آن­ها دارید، چه از طریق پست­ها یا استوری­های کاربر باشد!

پس هیچ تعجبی ندارد، در بالاترین نقطه داستان­های اینستاگرام Later @taylor.loren  و @cameronu  خودمان هستند-هر دو نفر در تیم بازاریابی هستند و پروفایل­هایی هستند که در اینستاگرام با آن­ها “روابط” ایجاد کردیم چرا که ما محتوای هم را لایک و دنبال می­کنیم و مشغول آن می­شویم!

الگوریتم داستان­های اینستاگرام همچنین تمرکز زیادی بر ترتیب زمانی گذتاشته است، چرا که می­خواهد تضمین کند که همیشه آخرین استوری­های حساب­های محبوب شما را به شما نشان می­دهد. این دلیل آن است که برخی حساب­ها که به قدر کافی پست می­کنند، اگر آن­ها را تماشا و با آن­ها درگیر شوید، همیشه در بالای فید شما ظاهر خواهند شد!

همانطور که مشاهده می­کنید، الگوریتم اینستاگرام می­داند که من دوست دارم که آخرین موارد از فرد تاثیر گذار محبوب (حتی اگر تمام پست­های قبلی امروز آن­ها را دیده باشم!)، گروه­های بزرگ (محصولات آن­ها را دوست دارم)، و بهترین دوست IRL خود (سلام لیز) را ببینم !

و اگر زمانی در عجب بودید که چگونه اینستاگرام افرادی که استوری های شما را می­بینند را رتبه بندی می­کند، و چرا حساب­هایی که در بالا لیست “مشاهده شده­های” شما ظاهر می­شود گاهی در راس فید استوری شما قرار می­گیرد، ما یک پست وبلاگ تماما درباره این مسائل داریم!

نکته ۱: زمان بیشتری صرف پست کردن مداوم استوری اینستاگرامی کنید

همانطور که الگوریتم اینستاگرام به تغییر ادامه می­دهد و بر درگیری کاربران اثر می­گذارد، جای تعجب نیست اگر کاربران زمان بیشتر و بیشتری به جای فید خود صرف استوری های اینستاگرام می­کنند.

با بیشتر داستان پست کردن، شانس بهتری در ظاهر شدن در بالای فید داستانی یک دنبال کننده ظاهر شوید-که به شما چند شانس برای دیده شدن می­دهد! بعلاوه، این امر به الگوریتم علامت می­دهد که شما به طور مداوم محتوای با کیفیتی پست می­کنید که مخاطب شما به آن علاقمند است.

نکته ۲: تمام ویژگی­های جدید اینستاگرام را آزمایش کنید

همانطور که فعالیت و درگیری مکرر برای الگوریتم اینستاگرام محبوب است، منطقی به نظر می­رسد که به خاطر استفاده از تمام ویژگی­های این بستر هم پاداش بگیرید!

و مشاهده این که الگوریتم تمام تعاملات را در نظر می­گیرد-نه فقط جلو و عقب رفتن، بلکه تعاملات استیکری همچون نظر دادن با استیکر نظر سنجی یا ارسال پاسخی به شما با استیکر سوالی – هرچه بیشتر یک کاربر با داستان­های شما در تعامل باشد، احتمال نمایش پست­های شما در فید آن­ها روشن­تر است.

یک “هک” عالی برای مهار کردن قدرت الگوریتم بهره جستن از فرصت­های درگیری داستان­های اینستاگرام است، برای مثال ویژگی استیکر نظرسنجی یا گزینه “به بالا کشیدن” (اگر بیش از ۱۰ هزار دنبال کننده داشته باشید).

از زمان آغاز داستان اینستاگرام هزاران ویژگی جدید به آن اضافه شده است، مچون استیکرهای جدید سوال و امتحان، نظرسنجی جدید و … . این ویژگی­های سرگرم کننده به شما کمک می­کنند داستان­های خود را جذاب کنید و اجازه دهید اینستاگرام بداند شما کاربری قدیمی هستید، تمام این موارد در کنار بهبود درگیر شما رخ می­دهد!

نکته ۳: کاربران را به ضربه زدن و نگه داشتن روی داستان­های اینستاگرام دعوت کنید

در حالی که داشتن محتوای اینستاگرامی فریبنده به درگیر نگه داشتن مخاطبان شما از ابتدا تا انتها کمک می­کند، اینستاگرامرها اطلاعات بیشتر به اشتراک می­گذارند و کاربران را به “ضربه زدن و نگه داشتن” روی صفحه نمایش دعوت می­کنند تا بینندگان بتوانند چیزی که آن­ها به اشتراک می­گذارند را کاملا هضم کنند!

بهتر از همه؟ این علامتی به الگوریتم برای این که یک کاربر در حال درگیر شدن با پست شما است می­باشد!

روش “ضربه زدن و نگه داشتن” راه خوبی برای طولانی­تر نگه داشتن چشم­ها روی پست­های شما و درگیر کردن مخاطبان شما با محتوای شما است. اگر به دنبال راه­هایی برای جلب توجه مخاطبان خود هستید، استفاده از استیکرهای جذاب یا گیف­ها برای متوقف کردن آن­ها در مسیر و جلوگیری از رد کردن محتوای شما را امتحان کنید.

الگوریتم اینستاگرام چگونه در IGTV کار می­کند؟

در حالی که IGTV هنوز نسبتا جدید است، هنوز یاد می­گیریم که الگوریتم چطور کار می­کند، اما می­توانیم انتظار داشته باشیم که بر پایه معیارهای یکسانی مانند پست­ها باشد. اینستاگرام برای شما بر اساس علایق و افرادی که دنبال می­کنید ویدیوهایی انتخاب می­کند و همچنین می­توانید ویدیوهای در حال رشد را در کانال “محبوب” ببینید! و درست همانطور که در مورد داستان­ها می­توانستید، می­توانید ویدیوهای IGTV را از طریق پیام به دوستان خود به اشتراک بگذارید. در حال اضر ۳ دسته بندی IGTV داریم: برای شما، دنبال شونده­ها و محبوب.

  • “برای شما” کلکسیونی از ویدیوهایی است که اینستاگرام تصور می­کند شما دوست خواهید داشت، که از افرادی که دنبال می­کنید و یادگیری ماشینی خود اینستاگرام ساخته شده است.
  • “دنبال شوندگان” کلکسیونی از ویدیوهای تمام افراد اینستاگرام است که از قبل دنبال می­کنید. که زمان مناسبی است که اشاره کنیم که شخصی شما را در IGTV دنبال می­کند، حساب معمولی اینستاگرام شما را هم دنبال خواهد کرد.
  • “محبوب” نشان دهنده تمامی ویدیوهای در حال رشد درون IGTV است که معمولا با میزان معروف بودن رتبه بندی شدند.

پس چطور مطمئن می­شوید که ویدیوی IGTV شما شانس بهتری در دیده شدن توسط مخاطبین جدید (و موجود) دارد؟

نکته ۱:از پیش نمایش IGTV در پست­های خود برای افزایش درگیری استفاده کنید

پیش از این، ویدیوهای IGTV تنها در کانال IGTV شما پخش می­شد، که جمع آوری درگیری و مشاهده را کمی نگران کرده است.

برای بدست آوردن بازدید از ویدیوی خود باید از زیرنویس روی پست­های معمولی خود استفاده کنید یا ویدیوی خود را روی داستان خود لینک کنید به صورت فعال به دنبال کننده­های خود پیام دهید که روی IGTV کلیک کنند.

در راستای تلاش برای حل این مشکل (و حفظ IGTV)، اینستاگرام گزینه به اشتراک گذاشتن پیش نمایش ۱ دقیقه­ای از ویدیوی IGTV خود در فید اینستاگرام خود را معرفی کرد!

این یعنی، ویدیوهای IGTV شما حالا در شبکه پروفایل اینستاگرام شما هم قرار دارند، همراه با یک آیکون IGTV کوچک در گوشه سمت راست:

حال، اگر پیش نمایش در فیدهای شما هزاران درگیری بدست آورد، نه تنها بینندگان را به ویدیوی شما در IGTV هدایت می­کند، بلکه به الگوریتم علامت می­دهد که شما ویدیوهای با کیفیت برای IGTV برای مخاطبان خود تولید می­کنید و حتی دیگران هم ممکن است از آن خوششان بیاید!

پست ما به نام راهنمای پیشرفته IGTV را ببینید تا درباره بهینه سازی محتوای خود روی این بستر و بدست آوردن بازدیدهای بیشتر استفاده کنم.

الگوریتم اینستاگرام چطور در صفحه کاوش کار می­کند

صفحه کاوش اینستاگرام تحت الگوریتم خودش عمل می­کند و اینستاگرام به سختی در تلاش برای شخصی­تر ساختن آن برای هر کاربر بوده است.

در کل، صفحه کاوش و فید اکثرا شبیه هم هستند و هر دو به شما محتوایی ارائه می­کنند که اینستاگرام تصور می­کند بر اساس تعاملات شما،بیشترین علاقه را به آن دارید.

وقتی برای مشاهده صفحه کاوش اینستاگرام خود ضربه می­زنید، ظاهر آن کاملا با چیزی که ممکن است در صفحه کاوش بهترین دوست شما ظاهر شود تفاوت دارد، زیرا به طور ویژه برای کمک کردن به شما در پیدا کردن محتوای جدیدی که از آن لذت خواهید برد اصلاح شده است، بر اساس چیزی که تا حالا دوست داشتید در اینستاگرام ببینید.

در اوایل اوسال، اینستاگرام کانال­های موضوعی با هدف دادن راه جدیدی به کاربران برای کشف محتوای نزدیک به علایق خاص آن­ها در اینستاگرام راه اندازی کرد.

الگوریتم اینستاگرام دائما در حال یادگیری از رفتارهای شما در برنامه است، همچون حساب­هایی که دنبال می­کنید، پست­هایی که لایک می­کنید و نظر می­دهید و داستان­های اینستاگرامی و محتوای IGTV که دوست دارید ببینید.

با یک کانال “برای شما” آغاز می­کنیم (که دارای مخلوطی از پست­هایی که مناسب علایق گسترده­تر شما است)، سپس کانال­هایی با موضوعاتی که ممکن است دوست داشته باشید همچون هنر، ورزش، زیبایی یا مد است.

صفحه کاوش شخصی من توسط ویدیوی IGTV “با من آمده شو” (وسواس اخیر من)، غذاهای سالم (من همیشه به دنبال دستور پخت­های جدید در اینستاگرام هستم) و کمی پست­های مرتبط با زیبایی و مد به نظر درست می­رسد. همچنین شامل چند داستان از کاربرانی که فکر می­کنم بر اساس محتوایی که پست می­کنند ممکن است لذت ببرم است.

خوشبختانه، بردن پست­های خود در صفحه کاوش کار شاق نیست!

با بهینه سازی استراتژی بازاریابی اینستاگرامی خود و الگوریتم پسند کردن پست­های خود به واسطه پیروی از نکاتی که در بالا اشاره شد، به طور مداوم در حال تلاش برای رفتن به صفحه کاوش هم هستید-خصوصا اگر از هشتگ­ها استفاده می­کنید!

صفحه نتایج هشتگ هم از قوانین الگوریتم اینستاگرامی که در بالا لیست شده پیروی می­کند. اگر زمانی هشتگی را در اینستاگرام جستجو کنید، شبکه­ای از “پست­های برتر” مواجه خواهید شد که در بالای صفحه نتایج ظاهر می­شود.

مشابه صفحه کاوش، این پست­ها بر اساس چند فاکتور که در این پست لیست شدند انتخاب شدند، از جمله درگیری (پست چه تعداد لایک و نظر دریافت کرده است)، محبوبیت هشتگ و پست شما با چه سرعتی درگیری دریافت خواهد کرد. این موارد برای هر کاربری که هشتگ خاصی را جستجو می­کند ظاهر می­شوند، در حالی که صفحه کاوش با علایق فردی شما متناسب شده است.

نکته: اگر برندی هستید که به دنبال رفتن به صفحه کاوش اینستاگرام هستید، از همه چیز مهم­تر این است که روی موضوعات مناسب خود تمرکز کنید و از هشتگ­ها برای کمک به دسته بندی پست­های خود استفاده کنید!!

از آنالیز اینستاگرام برای این که ببینیم چه چیزی کار می­کند (و چه چیزی کار نمی­کند)؟

حالا که می­دانید الگوریتم اینستاگرام چطور کار می­کند، زمان آن است که با ترکیب چند مورد از نکات ما و ردیابی و زیر نظر گرفتن نحوه عملکرد محتوای شما در اینستاگرام سطح استراتژی خود را بالا ببرید!

با پیروی کردن از استراتژی اینستاگرام خود همراه با درک بهتری از این که چه چیزی کار می­کند (و چه چیزی کار نمی­کند) به شما کمک خواهد کرد برنامه بازاریابی به خوبی تنظیم شده­ای ایجاد کنید، که در زمان و تلاش شما در دراز مدت صرفه جویی می­کند.

اما پریدن در آنالیزهای اینستاگرام خود معنایی بیشتر از تنها پی بردن به این که کدام تصویر فیلم یا داستان بهترین عملکرد را داشته است. درک واقعی نحوه عملکرد محتوای خود-به واسطه ردیابی معیارهای کلیدی در طول زمان-کلید دانستن نحوه ایستادن در برابر الگوریتم اینستاگرام است.

درک اینستاگرام، ابزار آنالیزی درون برنامه، چند معیار خوب و داده درباره نحوه عملکرد پست­ها، داستان­ها، ویدیوها و IGTV شما به شما می­دهد. فقط روی سه خط گوشه راست بالا از صفحه پروفایل ضربه بزنید و درون بینی را انتخاب کنید.

از اینجا به بعد، می­توانید به نوار محتوای خود بروید. برای مشاهده عملکرد پست­ها و داستان­های فردی خود، باید هر پست را انتخاب کنید تا درباره معیارهایی همچون تعداد لایک­ها، نظرات، تاثیرات یا دسترسی­هایی که پست شما دریافت کرده اطلاعات بیشتری کسب کنیم:

با آنالیزهای اینستاگرام کسب و کار خود را رشد دهید

اگرچه بروزرسانی­های الگوریتم اینستاگرام مکرر و دائما در حال تغییر (و اغلب هرگز اعلام نشده!) به نظر می­رسند امکان این وجود دارد که با بهتر درک کردن نحوه کارکرد آن­ها بالاتر از آن­ها بود.

صرف کردن زمان برای فهمیدن این که الگوریتم اینستاگرام دقیقا چطور کار می­کند به شانس­های شما در “شکست دادن” آن و ایجاد درگیری بیشتر در پست­های شما کمک می­کند.

امسال، از تغییرات الگوریتم اینستاگرام به عنوان فرصتی برای ایجاد روابط عمیق­تر، تولید محتوای با کیفیت و بهینه سازی استراتژی رسانه اجتماعی خود استفاده کنید.

منبع: سایت later