پنج پیشنهاد برای اوقات فراغت در قرنطینه

ویروس کرونا خیلی‌ها را خانه نشین کرده است، بسیاری از کسب و کارها به دورکاری روی آورده اند و بسیاری از مردم هم خود را قرنطیه کرده‌اند. این روزها به مدت نامعلوم بیشتر اوقات مان را در خانه هستیم.

چند پیشنهاد کاربردی داریم تا از در خانه دچار بطالت نشویم و از وقت‌مان به بهترین نحو استفاده کنیم.

۱-از گوگل مدرک آنلاین بگیرید

گوگل خدمتی به نام دیجیتال گاراژ (Google Digital Garage) دارد که به شکل رایگان بسیاری از مباحث مربوط به کسب و کار آنلاین را –البته به زبان انگلیسی- در قالب ویدئو، متن و آزمون آموزش می‌دهد.

گاراژ دیجیتال گوگل رویکرد کمی متفاوتی به دوره های بازاریابی دیجیتال آنلاین دارد. با این که آن، موضوعات اساسی مانند ایجاد یک استراتژی آنلاین قوی و ارتقاء مشاغل با تبلیغات آنلاین را در بر می گیرد ، شما می توانید در مهارت های دیگری مانند شبکه سازی و بهبود امنیت کسب و کار آنلاین خود نیز تسلط بیابید.

 

این دوره بازاریابی آنلاین رایگان همچنین گواهینامه مبانی بازاریابی دیجیتال را نیز عرضه می کند. این دوره در سطح مبتدی طراحی شده است و یک مرور کلی درباره آنچه برای ساخت یک استراتژی موفقیت آمیز در کسب و کار آنلاین لازم است، ارائه می دهد.

۲-در خانه ورزش کنید

نگذارید خانه نشینی کلافه تان کند. یک گوشه نشستن به هر حال عوارضی دارد! چند دقیقه ورزش ساده در روز می تواند چندین کیلوگرم کاهش وزن برایتان به ارمغان آورد.این روزها سایت ها و اپلیکیشن های فراوانی برای ورزش در منزل وجود دارد.

یکی از این اپلیکیشن ها  Home Workouts  است کهمجموعه ای از این ورزش های ساده خانگی را به شما آموزش می دهد که می توانید بدون وسیله یا با تکیه بر صندلی و دیوار منزل انجام بدهید.

 

برای آنکه حین ورزش تمرکزتان روی صفحه موبایل نباشد، اپلیکیشن به صورت صوتی راهنمایی تان می کند تا از ریتم حرکت نیفتید. Home Workouts ورزش های هفت دقیقه ای و کوتاه آموزش می دهد، و پیش و پس از انجام ورزش ها به شما می گوید که چگونه بدن تان را گرم کنید و حرکات کششی انجام دهید.

 

خانم های خانه دار، سالمندان و میان سالان کم تحرک مخاطبان اصلی این اپلیکیشن هستند. هر چند که تمام افراد داری اضافه وزن هم می توانند از آن برای رسیدن به تناسب اندام کمک بگیرند.

 

۳-آموزش آنلاین بدهید

در هر زمینه ای که مهارت دارید اکنون فرصت خوبی است که آن را به دیگران از طریق اینترنت عرضه کنید.

هر معلم باید این مهارت را بیاموزد که بتواند یک دوره ی آموزشی آنلاین برگزار کند.پس باید هم از لحاظ فنی مسائلی را مسلط باشد و هم بداند که روش تدریس در آموزش آنلاین چگونه است.

برای تدریس انلاین وبینار را پیشنهاد می‌کنیم. وبینار یکی از پدیده‌های بسیار اثرگذار در دنیای بازاریابی اینترنتی و همچنین تدریس است. وبینار در واقع سمیناری است که از طریق وب برگزار می‌شود. اگر خیلی ساده به تعریف وبینار بپردازیم، مدرس پشت لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود می‌نشیند و از طریق میکروفن و وب‌کم به صورت زنده محتوای خود را ارائه می‌دهد حتی می‌تواند صفحه تصویر کامپیوتر خود را به اشتراک بگذارد.

 

۴-برای سال جدید برنامه ریزی کنید

این روزهای پایان سال که کمتر از منزل خارج می‌شویم، بهترین زمان برای برنامه ریزی برای سال جدید است.

همین الان یک کاغذ بردارید و اهداف ۱ هفته آینده , ۱ ماهه , ۱ ساله , ۵ ساله , ۱۰ ساله خود را بنویسید. احساس کنید که هیچ مانعی برای رسیدن شما به اهدافتان وجود ندارد و با اعتماد به نفس کامل این اهداف را بنویسید هیچ تصمیمی در زندگی بزرگتر از این کاری نیست که میخواهید انجام بدهید شاید نوشتن آن مشکل باشد ولی از این پس شما یک نقشه با ارزش دارید که میتوانید تمام فعالیتهای خود را طبق آن تنظیم کنید.

در این مرحله پاسخ دادن به سوالات زیر به شما برای طرح‌ریزی مناسب کمک خواهند کرد:

 

در سال جدید به چه چیزهایی می‌خواهید دست یابید؟

به کجا می‌خواهید سفر کنید؟

چطور می‌خواهید زندگی‌تان را راحت‌تر و ساده‌تر کنید؟

با چه کسانی می‌خواهید ارتباط داشته باشید؟

چه رویاهایی دارید که دوست دارید در سال جدید به آن‌ها برسید؟

چطور می‌خواهید این کارها را انجام داده و به این اهداف برسید؟

 

هنگامی که برنامه‌ی سالانه‌تان را می‌نویسید، سعی کنید برای مشکلاتی که در سال گذشته داشته‌اید راه‌حل‌های مناسبی پیدا کنید. همچنین فراموش نکنید یک کار جدید انجام دهید تا از منطقه‌ امنتان خارج شوید.

 

۵- بازی های خانوادگی را فراموش نکنید

این روزها که ساعات زیادی را در کنار خانواده می‌گذرانید، بازی های گروهی خانوادگی را از یاد نبرید.

بازی های ساده اما هیجان انگیزی هستند که فقط به یک فقره کاغذ و قلم نیاز دارند تا کارتان را راه بیندازند؛ کاغذها گاهی زمین بازی هستند و گاهی هم جایی برای پیاده کردن محتویات مغزتان.

از اسم و فامیل و دوز و دبلنا گرفته تا مافیا و پانتومیم و مشاعره

شما چه بازی های دورهمی ای انجام می‌دهید؟