امروزه به گونه ای شده که کارمندان کل عمر خود را در یک شرکت مشغول به کار نیستند، لذا مدیران تجارت کنونی باید بیشتر سعی کنند تا استعدادهای موجود در شرکت خود را حفظ کرده و در کارمندان تعهد ایجاد کنند.
کارمندان مسئولیت پذیر برای موفقیت شرکت ضروری هستند و رهبران موفق هم کارمندان را متعهد نگه می‌دارند.  زمانیکه افراد در حرفه خود احساس موفقیت می کنند قدم فراتر گذاشته و به سازمان نیز کمک می کنند تا بهبود یابد. آنها تخصص خود را به مشارکت گذاشته، مشکلات را حل کرده، پیشنهادات مثبت ارائه داده، روحیه را بالا برده، به همکاران خود کمک کرده، در منابع صرفه جویی کرده و هزاران کار دیگر انجام می دهند تا سازمان رشد کند.
اگر شخصی احساس رضایت و موفقیت از حرفه خود داشته باشد رفتارهایی میکند که باعث اثر بخشی بر روی اشخاص دیگر و سازمان می شود و در انتها  فروش شرکت را افزایش داده که منجر به کاهش هزینه شود و در انتها اگر چنین اتفاقی پیش آید همه چیز بهتر خواهد بود.
برای اینکه از این شرایط مطلوب استفاده کنید باید زمانی را برای شناخت نیازهای کارمندان قرار دهید و درخواست  آنها را مرتفع نمایید. ما هر نوع رابطه ای که داشته باشیم اگر روابط نیازهای ما را برطرف کند امکان ادامه دادن این رابطه افزایش می یابد. تعهد خیلی تحت تأثیر انعطاف پذیری و توجه شخصی می باشد.

تعهد

I love my Job

چهار روش که می توان برای ایجاد تعهد در هر کارمندی استفاده نمود:


۱٫ صرف وقت بیشتر برای استخدام کارمندان

استخدام کردن به وقت زیادی نیاز دارد اما ایجاد فرآیندی سنگین،زمانی نتیجه می دهد که ما شخص مناسب را پیدا کنیم. سازمان ها و اشخاص باید با هم سازگاری مطلوبی داشته باشند. اگر در ابتدای کار و انتخاب اشخاص بیشتر توجه کنید،اشخاص کمتری را در نهایت از دست می دهید.کارمندانی که خصوصیاتشان با سازمان همخوانی زیادی دارد ، به شما متعهدتر خواهند بود و به کوشش کمتری برای حفظ آنها نیاز دارید. در هنگام استخدام کردن اشخاص منتخب را به گروه کارمندان خود معرفی کنید. از کاندیدها بخواهید تا به عنوان نمونه، پروژه ای را برایتان انجام داده یا نمونه کارهایی را برای شما بیاورند و بطورحتم شخصیت آنها را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن شوید ارزش های آنها با ارزش های سازمان یکسان باشد. اگر اهداف فردی اشخاص با هم مطابق باشند گروه با صمیمیت بیشتری کار می کند و فرهنگ کلی گروه بالا رفته در نهایت مهارت هایشان زیاد خواهد شد.
۲٫ کیفیت کار کارمندان خود را بالا ببرید:

ارتباط کاری مناسب باید برای شما و کارمندانتان سودمند باشد. به این معنا که کارمندان باید فرصت داشته باشند تا مهارت های حرفه ای خود را بالا ببرند. تعداد زیادی از شرکت ها نگران اند که پس از صرف هزینه و زمان برای کارمندان، آنها استعفا بدهند اما این مسئله درست نیست. نباید کارمندان را به اجبار در حرفه خود نگه داشت. به هر میزان کارمند بیشتر حس آزادی داشته و بداند می تواند در هر زمان استعفا دهد، امکان اینکه با میل قلبی به کار خود ادامه دهد بیشتر میشود. مدیران مهم ترین عامل رشد و انگیزه می باشند. ارتباط با مدیر یکی از شاخصه های  مهم باقی ماندن کارمندان در حرفه ها است. اطمینان پیدا کنید که مدیران شما آموزش لازم برای ایجاد انگیزه در کارمندان را دیده اند و تخصص آنها به همه اشخاص کمک می کند زمینه هایی برای رشد خود ایجاد کنند.
۳٫ راه های بسیاری برای پیشرفت در نظر بگیرید:

نیازهای کارمندان دائما در حال تغییر هستند و شما می توانید با پاسخ گفتن به این نیازها بوسیله فرصت های مختلف حس تعهد را در آنها به وجودآورد. می توان فرصت هایی ایجاد کرد که اشخاص برطبق توانایی ها و مهارت هایشان رشد کنند. می توانید پا فراتر گذاشته و به کارمندان کمک کنید طبق مهارت هایشان در مناسب ترین مقام حرفه ای قرار گیرند و یا به آنها این امکان را دهد که در پست های مختلف کار کنند تا ضعفها و قوتهای خود را تشخیص داده و تصمیمی آگاهانه بگیرند. اگر انعطاف پذیری لازم را داشته باشید می توانید هر چه بیشتر حرفه اشخاص را با نیازهای آنها همسو کنید.

۴٫ مشوق کارمندان باشید تا در تصمیم گیری ها شرکت کنند:

با ایجاد حس آزادی وکنترل، تعهد کارمندان را بالا ببرید. زمانی که  اشخاص حس می کنند به آنها اطمینان دارید، به این حس پاسخ می دهند. امکان دارد بخواهید برخی از کارمندان طبق شرایطشان در منزل کار خود را انجام دهند. اجازه دهید کارمندان برخی از تصمیم ها را با استقلال بگیرند. برنامه های کاری را به گونه ای طراحی کنید که با نیازهای خانواده آنها همخوانی داشته باشد. وقت هایی را برای رسیدگی به خانواده در برنامه کاری قرار دهید. این آزادی ها نشان دهنده اعتماد به نفس است و به کارمندان اعلام می کند که به نیازهای آنها توجه می کنید. اعتماد جزء کلیدی هر جامعه است. بدون اعتماد سازمان ها از فعالیت باز میمانند.شرکت هایی که اعتماد می کنند، مدیریت با سخت گیری کمتر دارند و خلاقیت در آنها بالا می رود و رضایت کارمندان آنها افزایش می یابد. همیچنین این شرکت ها قدم فراتر گذاشته و محیط کاری خود را به گونه ای طراحی می کنند که همه اشخاص احساس آسایش کنند. همین موضوع سبب بالا رفتن تعهد سازمانیکارمندان شده و آنها تمایلی برای استعفا  یا ترک شرکت ندارند.