اگر صاحب کسب و کار یا شرکت استارت آپی هستید، حال زمان آن فرا رسیده که با انجام سهم خود به اجتماع خدمت کنید. ایده های کسب و کار اینترنتی شما برای این ایام چیست؟ به نظر شما استارتاپ های موفق خارجی در این ایام در راستای مسئولیت اجتماعی خود چه ایده های استارتاپی اینترنتی را پیاده می‌کنند.

ایده های کسب و کار اینترنتی

ایده های استارتاپی

در این دوران سخت، که همچنان بسیاری از افراد به خانه ماندن هستند، وخیلی از کسب و کارها  نیمه تعطیل است، نیاز مبرمی به تامین خدمات، کار بر روی پیشرفته ترین راه حل ها و به طور کلی خدمت به اجتماع وجود دارد.

استارت آپها عموما میتوانند از منابع محدود بهترین بازده را بدست آورند، و به همین دلیل است که بسیاری از آنها موفق می شوند. در زمان فعلی، نیاز بالایی به استفاده حداکثری از منابع محدود موجود وجود دارد. برای استارت آپها، اکنون زمانی حیاتی برای سازگار شدن با بیماری شایع و شروع به انجام بهترین عملکرد برای جامعه می باشد. در حالیکه بسیاری از استارت آپها در دوران همه گیری در حالش کشمکش هستند، آنانی که قبل از قرنطینه به خوبی کار می کرده یا کار می کنند باید نقش خودشان را ایفا کرده و با انجام هر کاری که از دستشان بر می آید، جامعه را تعدیل کنند.

دوران سختی است، و لازم است که دولت، مردم، کسب و کارها و استارت آپها و هر چیزی در جامعه به شکلی متحد با هم کار کنند. صاحبان و شرکت هایی که توانایی پرداخت دارند، در صورتی که به درستی  حقوق کارمندان و نیروی کاری خودشان را پرداخته باشند، باید برای کمک به کاهش آسیب های همه گیری به دولت و مردم بپویندند. ضرر و زیان متوجه امنیت مردم و امنیت شرایط اقتصادی کشورهاست .

نکته دیگری که در کنار خدمت به جامعه باید در نظر داشت این است که اکنون به دلیل شرایط ویروس کرونا، همه چیز از جامعه گرفته تا فرهنگ سازمانی در حال تغییر است. این ایده ها به شما و شرکت هایتان کمک می کند با انجام کاری که می توانید برای جامعه بکنید، خیز بردارید و در عوض، جامعه با کمک کردن به کسب و کارتان پاداش تلاشهایتان را می دهد. انجام این کار در چنین دورانی، منجر به تبلیغات سودمند می شود که در آینده به محکم کردن کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

پس بدون صحبت بیشتر بیایید درباره ایده های استارتاپی اینترنتی صحبت کنیم:

یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی تامین محصولات و خدمات

تامین محصولات

تامین محصولات و خدمات

کویید ۱۹ بر روی جامعه و اقتصاد تاثیر چشمگیری داشته است. نه مردم و نه کسب و کارها دیگر امنیت ندارند. بحران دولتها و سازمانها را مجبور کرده تا به سرعت برای اطمینان حاصل کردن از اینکه میتوانند شکافهای موجود را پر کنند، دست به کار شوند. در چنین دورانی، استارت آپ ها و سازمانهای اصلی میتوانند با انجام هر کاری که از دستشان بر می آید از جوامع آسیب دیده حمایت کنند. قابل درک است که شرکتهای مختلف زمینه های عملیاتی متفاوتی دارند و بنابراین برای این موضوع هیچ بیانیه کلی ای نمی توان صادر کرد.

برخی از استارت آپ ها که دارای محصولاتی بوده که در چنین زمانهایی میتوانند مفید باشند، مانند پرینترهای سه بعدی، میبایست آنها را با تخفیف یا  به شکل رایگان به بیمارستانهای نیازمند اهدا کنند. سایر شرکتهای خدماتی میتوانند خدمات رایگان یا همراه با تخفیفی را ارائه داده تا مردم بتوانند در دروان قرنطینه از آنها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: ده ایده راه اندازی کسب و کار اینترنتی و نمونه‌های موفق

دومین ایده کسب و کار اینترنتی: سخنرانی ها، وبینارها، پادکست ها یا برنامه های آموزشی رایگان تهیه کنید

یکی از نیازهای اساسی در دوران قرنطینه نیاز به یادگیری است. تقریبا تمامی موسسات در دنیا تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند. دانش آموزان از کمبود دسترسی به دوره های آنلاین مناسب که می تواند به آنها برای تحمل شرایط و عقب نیفتادن از درسها کمک کند،  رنج می برند . اگر شما یک استارت آپ هستید میتوانید برای مردم دوره های آموزشی آنلاین تهیه کنید و میزان بازدید خود را بالا برده و به مردم کمک کنید. وبینارها، پادکست ها و سخنرانی ها رایج ترین شیوه های ارائه آموزش آنلاین بوده و به بهترین شکل جواب می دهند. میتوانید مطالعات میدانی مرتبط و ویدیوهای اطلاعاتی ساخته تا به مردم کمک کنید. حتما آنها را رایگان یا  با قیمتی پایین ارائه دهید تا اکثر مردم بتوانند بیاموزند.

بیشتر بخوانید: معرفی پادکست‌های فارسی و انگلیسی کارآفرینی و کسب و کار

سومین ایده کسب و کار اینترنتی: بر روی راه حلهایی برای مقابله با شرایط کشوری و بین المللی در دروان قرنطینه کار کنید

ویروس کویید ۱۹ با درگیر کردن اکثر کشورهای دنیا آنها را زیر و رو کرده است. در حال حاضر هیچ واکسن یا راه حلی برای مقابله با این شرایط وجود ندارد. اکثر ایالات و دولتها در تلاش برای به حداقل رساندن میزان صدمات هستند اما آنها به کمک ما نیاز دارند. اگر ایده یا راه حلی دارید که ممکن است حتی کمی به بهبود شرایط کمک کند، اکنون بهترین زمان برای انجام آن است.

شروع به کار کردن بر روی ایده تان کنید. با استفاده از منابع تان آن را پرورش دهید یا  اگر منابعی نیاز دارید درخواست کنید. دولتها و سازمانهای دیگر در حال تامین بودجه  ی ایده ها و تحقیقاتی هستند که به هر شکلی می تواند به این شرایط کمک کند.

حتی اپلیکیشن های فوق ساده ای که به پیگیری کردن افراد از یکدیگر کمک می کند یا آخرین و حقیقی ترین اطلاعات درباره ویروس را ارائه میدهد، بسیار سودمند میباشند.

” مادامی که کارهای اشتباه زیادی انجام ندهید تنها کافی است چند کار کوچک را به شکلی درست انجام دهید.”  وارن بافت

بیشتر بخوانید: نکات جالب درباره کارآفرینی در شرایط کرونا

چهارمین ایده کسب و کار اینترنتی: با یاری رساندن به صنایع بومی ، کمک کنید

یکی دیگر از ایده های کسب و کار اینترنتی خوب کمک به جامعه محلی بهترین شیوه برای ادای دین و کمک در دوران قرنطینه است. در این دوران، به مردم توصیه می شود در خانه بمانند و از خانه کار کنند، که نیاز برای کمک به آنها را موجب می شود. با وجود نیاز تعداد زیادی از کارورزان، کارگران مبتدی و حتی کل کسب و کارها به کمک، با تامین کردن منابع و حمایت کردن از آنها در زمینه نحوه زندگی کردن در این دوران، می توانید به آنها یاری رسانید.

پنجمین ایده کسب و کار اینترنتی: رویدادهای آنلاینی را برگزار کنید که میتواند به رشد مردم کمک کند

دورکاری

ایده کسب و کار اینترنتی

در کنار یادگیری آنلاین، میتوانید فعالیت های آنلاینی را سازمان دهی کنید که به شیوه های بسیاری می تواند به مردم کمک کند. مانند هکاتون های آنلاین و مسابقات برنامه نویسی و آزمونهایی که مردم میتوانند با یکدیگر به رقابت پرداخته و از مهارت هایشان استفاده کنند. این رویدادها می توانند دارای جایزه یا بدون جایزه باشند. آنها میتوانند معمولا به یک محصول یا خدمات جدیدی منجر شوند که در دوران همه گیری برای جامعه مفید می باشد.

ششمین ایده کسب و کار اینترنتی: در زمینه دورکاری راهکارها و مشاوره هایی در ارتباط با کار خود ارائه دهید

در چنین دورانی، بسیاری از کسب و کارها برای شناور ماندن نیاز به کمک دارند. که این نیازها میتواند در زمینه مالی یا تامین منابع باشد. همچنین می تواند به شکل مشاوره و راهکار باشد. اگر یک استارت آپ پابرجا هستید، این احتمال وجود دارد که توانسته اید کل سیستم خود را به شکلی مدیریت کنید که کارمندان تان می توانند از خانه کار کرده و بسیاری از فرایندها  تا حد ممکن به طور خودکار انجام شوند. میتوانید به استارت آپها و کسب و کارهای بومی در مورد نحوه مدیریت کارها به شکل دورکاری مشاوره دهید.

بیشتر بخوانید: داستان موفقیت کارآفرینان تاثیر گذار

هفتمین ایده کسب و کار اینترنتی: به تشکیلات اقتصادی کوچک و متوسط کمک کنید

خدمت رسانی به جامعه شامل خدمت رسانی به اقتصاد است. میتوانید با کمک کردن به تشکیلات اقتصادی کوچک و متوسط از طریق هدایت تیم شان به سمت پیشرفت آغاز کنید. به غیر از آن، میتوانید در خودکار سازی فرایندهایشان به آنها کمک کنید تا کار در دروان قرنطینه بدون ضرر ادامه پیدا کند. خودکار سازی و دیجیتالی کردن کسب و کارها در این دوران بالاترین اهمیت را دارد.  شما می توانید با تجهیز کردن فروشگاههای محلی تا حتی کسب و کارهای زنجیره ای شهری و استانی که برای انجام کارشان در کشمکش هستند به آنها یاری رسانید. میتوانید از آخرین تکنیکهای IoT  (اینترنت اشیا)  برای حل مشکلات و از هوش مصنوعی برای خودکارسازی آنها استفاده کنید.

نتیجه : بسیاری از مردم همچنان نگران پابرجا نگه داشتن استارت آپهایشان و ایجاد بهبود در شرایط هستند. گودال عظیمی وجود دارد که تنها مردم با پرکردن قسمتهای مربوط به خود می توانند آن را پر کنند. یادتان باشد اکنون بهترین زمان برای تبدیل شدن به سرمشقی برای دیگران است. در این دوران قرنطینه، با یکدیگر کار کنید، ایده های کسب و کار اینترنتی را گسترش دهید، رشد کنید و با هم به بقای خود ادامه دهید.

منبع: techjobsfair