ESC را برای بستن فشار دهید

0

آنچه بازاریابان باید در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۱ بدانند

در سال ۲۰۲۱ اینفلوئنسر مارکتینگ چه نقشی ایفا می کند؟ به نظر می رسد که ۲۰۲۱ سالی باشد که تقاضا برای محصولات خلاقانه و استراتژی های دقیق و درست بالا باشد. در سال ۲۰۲۱ ما انتظار داریم:

اینفلوئنسر مارکتینگ در تجارت الکترونیک نقش مهمی پیدا کند

با شیوع بیماری کرونا، رکورد استفاده از تجارت الکترونیک شکسته شد. خرده فروشان بزرگ مانند والمارت ۹۷ درصد افزایش در تجارت الکترونیک را گزارش کرده اند و این پذیرش در همه عرصه های تجارت الکترونیک اتفاق افتاده است.

کارشناسان معتقدند که کرونا و ادامه دورکاری، مردم را به سمت خرید آنلاین سوق داده است و افراد با جستجو و بررسی سایت های اجتماعی خرید می کنند. خریداران آنلاین در نظرسنجی ها این طور پاسخ می دهند که بیشتر از قبل تبلیغات روی آن ها اثر می گذارد.

اینجاست که نقش اینفلوئنسرها پررنگ و در کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام، فیسبوک و پینترست و غیره از آن ها استفاده می شود.

همکاری بین برندها و اینفلوئنسرها را اینفلوئنسر مارکتینگ می گویند. اینفلوئنسر مارکتینگ ترکیبی از ابزارهای قدیمی و جدید بازاریابی است و برای کمپین بازاریابی استفاده می شود.

اینفلوئنسر ها به علت تعداد فالورهایی که دارند و نوع خاص ارتباطشان با فالورها بر روی تصمیم گیری مردم برای خرید تاثیر می گذارند.

بیشتر بخوانید: تکنیک های استفاده از بازاریابی عصبی در کسب و کار

برندها در ۲۰۲۱ چه کار کنند؟

با گزینه های متعددی که خریداران در بازار آنلاین دارند، بهتر است بازاریاب ها در مورد  نحوه ی پیش بردن فروش اینترنتی با کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ هوشمندانه فکر کنند.

پلتفرم ها، فروش در شبکه های اجتماعی را برای برندها ساده تر کرده اند، پس از تخصص اینفلوئنسرها برای افزایش فرصت ها برای فروش در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ برای کارهای بزرگتر

بیش از دو سوم مصرف کنندگان انتظار دارند که برندها در مورد معضلات مهم موضعگیری کنند و در تلاش های خود برای رفع آن ها شفاف و صادق باشند. کرونا و دورکاری سطح توقعات را از برندها بالا برده است چون مردم بیشتر به دنبال ارتباطات و تعاملات آنلاین هستند.

بیشتر بخوانید: راه اندازی فروشگاه اینترنتی با خدمات دفتر کار مجازی

برندها چگونه از فرصت های امسال استفاده کنند؟

از برندها انتظار می رود که در مقابل مصرف کنندگان و جامعه مسئولیت پذیر باشند و رفتار کنند. از اینفلوئنسرها که پیشروهای عقیدتی و مجازی هستند نیز همین انتظار می رود.

درباره اینکه چطور می توانید این اهداف را با حمایت از تعدادی اینفلوئنسر با دغدغه های یکسان و تیم تولید محتوایی پرانگیزه و هم فکر پیش ببرید، فکر کنید. از اینکه کمپین شما فقط بر فروش متمرکز نباشد و اطمینان حاصل کنید که اهداف اجتماعی و بشردوستانه نیز داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ایده های پولساز : جامع ترین لیست +۵۰ ایده های خلاقانه کسب و کار

اینفلوئنسر مارکتینگ

ویدئوهای آنلاین

افزایش تقاضا برای ویدئو در اینفلوئنسر مارکتینگ

ویدئوها فعلا همه جا حرف اول را می زنند از تیک تاک گرفته تا لایوهای اینستاگرام! بعد از شیوع کوید-۱۹ و منزوی شدن افراد در قرنطینه، ویدئوهای آنلاین محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و مردم بیش از هر زمانی از آن ها استقبال می کنند. اینفلوئنسر مارکتینگ هم، همسو با این جریان حرکت می کند و اینفلوئنسرها با انتشار ویدئوهایی که هر روز جالبتر و از لحاظ فنی با کیفیت تر می شوند، بر محبوبیت و شهرت خود می افزایند.

بیشتر بخوانید: آیا با شبکه اجتماعی تیک تاک هم می‌توان کسب درآمد کرد؟

قدم بعدی برندها چیست؟

در همه کمپین های تبلیغاتی خود، ویدئو را در اولویت قرار دهید، مراقب باشید تا فرصت های جدید را از دست ندهید. از نو بودن پلتفرم ها و قالب های جدید مثل تیک تاک استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید. با آزمون و خطا ببینید کدام فضا برای پیشبرد اهداف شما و رسیدن به اهداف مناسبتر است.

دوران رونق اینفلوئنسر مارکتینگ در حوزه های جدید

حتی اینفلوئنسرهایی که در حوزه گیاهان و محصولات گیاهی فعال بودند، حالا جزو سوپراستارها هستند، البته شاید این، به دلیل کرونا و در خانه ماندن باشد! در صفحات آن ها همه چیز هستند از محتوای طنز گرفته تا راهکارهای دستیابی به آرامش، اما فضای همه آن ها دارای سبزه و گیاهان سبز است.

بیشتر بخوانید: استراتژی بازاریابی ویدئویی در سال ۲۰۲۱

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرهای حوزه گیاهان و محصولات گیاهی

البته تنها آن ها نیستند و اینفلوئنسر مارکتینگ در حوزه های دیگری که پر ریسک تر و کسل کننده تر هم هست در حال گسترش است و این گسترش یعنی برندهایی که همیشه با احتیاط قدم بر می دارند، می توانند برای کار کردن با اینفلوئنسرها شجاعت بیشتری به خرج دهند و بیشتر دل به دریا بزنند.

بیشتر بخوانید: اندازه گیری اثربخشی تبلیغات با استفاده از شماره تلفن مجازی

امسال برندها باید چه کنند؟

بهتر است که بازاریابی اینفلوئنسری بیشتر به سمت خلاقیت و رهایی از کلیشه ها حرکت کند و به دنبال شناسایی صنایعی نه صد در صد مرتبط، بلکه دارای مخاطب مشترک با حیطه مربوط به آن شرکت باشد.

درآمدزایی از ورزش آنلاین توسط مخاطب علاقه مند

ورزش آنلاین با میلیون ها شرکت کننده و بیننده در رخدادهای مهم، قطعا فرصتی مناسب برای کار اینفلوئنسرها است. سرمایه گذاران به مشارکت در این کار علاقه مندند و  امسال بیش از ۹.۹ میلیارد دلار در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند.

بازی های ویدئویی همیشه علاقمندان زیادی داشته و البته شیوع کوید-۱۹ نیز بر محبوبیت و مخاطبان آن افزوده است.

بیشتر بخوانید: محدودیت ها و مزیت‌ های اینستاگرام و فیسبوک برای کسب و کارها

افزایش اینفلوئنسرهای CGI در سال ۲۰۲۱

همکاری برندها با اینفلوئنسر ورزش آنلاین می تواند از طریق افراد یا تیم ها انجام شود.

لزومی ندارد که برند شما بخشی از صنعت ورزش آنلاین باشد تا از این بخش در حال رشد سود ببرد. باید راهی پیدا کنید تا ارتباطی موثر با شرکت کنندگان و تماشاگران این حوزه برقرار کنید. این حوزه سریعا در حال رشد است و کاربرانی مشتاق دارد، پس مهم است که برای همکاری استراتژیک با اینفلوئنسرهای این حوزه برنامه ریزی کنید و کمپین های موفق و بی نقص برگزار کنید.

برندها در حال استفاده روز افزون از اینفلوئنسرهای CGI (اینفلوئنسرهای کامپیوتری ) هستند

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر CGI

اینفلوئنسرهای CGI هر روز محبوبتر و با پیشرفت تکنولوژی مرزها کم رنگ و کم رنگ تر می شوند. اینفلوئنسرهای زیادی وجود دارند که محبوبند بدون اینکه مشخص شود که انسان واقعی نیستند.

یکی از فریبنده ترین قابلیت های آن ها این است که در ارسال و دریافت پیام کاملا کنترل شده عمل می کنند. آن ها نمی توانند پیام نامربوط بفرستند یا اینکه کارهایی انجام دهند که به شهرت برند لطمه بزند.

بیشتر بخوانید: با این بازی های پولساز و درآمدزا آشنا شوید

برندها در سال ۲۰۲۱ چه کارهایی باید انجام دهند؟

شرکت ها اگر بودجه و هنر کافی دارند می توانند برای خود اینفلوئنسر CGI تولید کنند. اگر نه، می توانند از  CGI های مرتبط به حوزه خود کمک بگیرند.

البته اینفلوئنسرهای CGI ممکن است برای همه مناسب نباشند، اما برندها می توانند از آن ها درس بگیرند. چرا مردم به آن ها علاقه مند می شوند؟ آن ها جذب چه می شوند؟ ظاهر، روند داستانی؟ راه های آن ها را در استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ و اینفلوئنسرهای واقعی پیاده کنید.

قوانین سخت تر

هر چقدر که صنعتی قوی تر شود، نیاز برای شفافیت بیشتر می شود، کشورها در سراسر دنیا به دنبال پیاده سازی قوانین جدید برای صنعت در حال رشد اینفلوئنسرها هستند. مثلا در آمریکا کمیسیون تجارت فدرال دائما در حال به روزرسانی دستورالعمل هایی است که با رشد اینفلوئنسرمارکتینگ باید سختگیرانه تر شوند.

بیشتر بخوانید: بررسی جامع بازاریابی دهان‌ به‌ دهان + مزایا و معایب این بازاریابی

قدم بعدی برندها چیست؟

تا می توانید مطابق با دستورالعمل های قانونی و حقوقی عمل کنید و با اینفلوئنسرهایی کار کنید که در مورد الزامات این کار اطلاعات کافی دارند وگرنه ممکن است محتوایی به شما تحویل داده شود که نمی توانید از آن استفاده کنید یا اینکه باید کلی دردسر تحمل کنید تا دوباره کمپین های جدید و بدون مشکل بسازید.

به جای یک بار کمپین، همکاری طولانی مدت با یک اینفلوئنسر داشته باشید تا هر دو قوانین را به خوبی بدانید و منافع یکدیگر را درست تامین کنید.

با اینکه ۲۰۲۰ سال عجیبی بود، اما از لحاظ رشد و تاثیر رسانه های اجتماعی  فوق العاده بود. بیایید امیدوار باشیم که در ۲۰۲۱ هم ارزش تکنولوژی و اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر و بیشتر شود.

منبع: entrepreneur

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.