یک شرکت یک موقعیت یا قسمتی از یک ساختمان میباشد که در آن موسسان شرکت کسب و کار خود را راه می اندازد. یک شرکت می تواند با اجاره فضای اداری، یا حتی  در منزل شخصی خود، کسب و کار مورد نظر را شروع کند  وقتی حرف از شرکت میشود حتما لزومی ندارد که شرکتی باشد که موقعیت فیزیکی داشته باشد میتواند با توجه به پیشرفت تکنولوژی و کمبود وقت و هزینه شرکتی اینترنتی باشد . تاسییس و ثبت شرکت با توجه به متفاوت بودن انواع آن مراحل مختلفی دارد و دو نوع از مهمترین انواع شرکت هارا بررسی کردیم و در ادامه به بررسی ثبت شرکت اینترنتی پرداختیم

بیشتر بخوانید: چگونه بدون داشتن پول شرکت خود را تأسیس کنیم؟

سرویس تلفن گویا دفتر شما

انواع شرکت‌

۱. شرکت سهامی عام‌

سهامی‌عام، شرکتی است در حوزه بازرگانی  حتی اگر موضوع آن، مربوط به امور بازرگانی نباشد، که سرمایه‌‌ی آن به سهامداران ، تقسیم‌شده که بخشی از این سرمایه از طریق فروش سهام به مردم تأمین‌ می‌شود.

مدارک لازم جهت تأسیس شرکت

۱) دو نسخه اظهارنامه

۲) دو نسخه اساسنامه

۳) دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین

۴) دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره  تعداد مدیران، حداقل پنج نفر می باشد.

۶) فتوکپی شناسنامه‌ی مدیران در مورد اشخاص حقوقی، ارائه‌ی برگ نمایندگی، الزامی است.

۷) گواهی بانک مبنی بر واریز ۳۵% سرمایه‌ی شرکت

۲- شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی است بازرگانی ،که تمام سرمایه‌ی آن منحصراً توسط مؤسسین،تأمین‌ میشود  و سرمایه‌ی آن به سهامداران ، تقسیم میشود .
سرویس منشی مجازی دفتر شما

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص:

۱) دو برگ اظهارنامه‌ی تکمیل شده‌ی شرکت سهامی خاص و امضا  اظهارنامه توسط کلیه‌ی سهام داران

۲) دو جلد اساسنامه‌ی شرکت سهامی خاص و امضا تمام صفحات آن توسط کلیه‌ی سهام‌داران

۳) دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین که به امضای سهام‌داران و بازرسین رسیده باشد

۴) دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره که به امضای مدیران منتخب مجمع، رسیده باشد

۵) فتوکپی شناسنامه‌ی کلیه‌ی سهام‌داران و بازرسین  برابر اصل در دادگستری‌

مراحل عملی ثبت شرکت

شرکت زمانی تشکیل می‌شود که دو یا چند نفر قصد تشکیل آن را داشته باشند بنابراین قصد و نیت ایشان تاسیس شرکت  است اما از نظر مقررات و ضوابط اداری طی نمودن مراحلی چند جهت تأسیس یک شرکت یا مؤسسه ضروری است تا این شرکت بر روی کاغذ نوشته شود و در دفاتر اداره ثبت شرکت‌ها ثبت گردد.

در اداره‌ی ثبت شرکت ها فرم نمونه‌ی اسناد فوق‌الذکر، موجود است. می‌توان این فرم‌های نمونه را از اداره‌ی  مورد نظر تهیه و تکمیل‌کرده و تمام اوراق باید توسط همه‌ی  مؤسسین امضا شود. سپس هزینه‌ای بابت تعیین نام شرکت به بانک واریز کرده و چند نام که  فاقد سابقه‌ی ثبت بوده و دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد؛ انتخاب کرده و به «واحد تعیین نام» ‌اداره‌ی مورد نظر، معرفی و موافقت آن واحد را درباره‌ی نام تعیین شده اخذ کرده،سپس همه‌ی مدارک به «‌قسمت پذیرش مدارک»‌ اداره‌ی مورد نظر ، تحویل و رسید دریافت می‌شود .

هزینه اجاره دفتر را با دفتر کار مجازی حذف کنید

هزینه اجاره دفتر در کلانشهرها خصوصاً تهران بسیار بالا است و می‌تواند همان ابتدا زمینه ساز ضرر و زیان قابل توجهی شود. بنابراین از خودتان بپرسید که آیا نیاز است در ماه‌های اول دفتر کار داشته باشید و یا خیر؟ آیا نیاز است که این دفتر در یک منطقه تجاری گران قیمت در شهر تهران باشد؟ شما می‌توانید از خدمات دفتر کار مجازی استفاده کنید. با خرید سرویس منشی مجازی و یا تلفن گویا  بلافاصله یک شماره تلفن اختصاصی تهران با کد ۲ به شما واگذار می شود.

با سرویس تلفن گویا دیگر نیاز به خریداری و نصب نرم افزار، سخت افزار، سیم کشی و یا حتی خرید خط تلفن ثابت و اجاره دفتر کار ندارید. «دفتر شما» کلیه امکانات ارتباطی سیستم تلفن گویا را بصورت ۲۴ ساعته برای شما فراهم می آورد.

هزینه استخدام منشی را کاهش دهید!

از خودتان بپرسید اگر امکان خرید خط تلفن ثابت اختصاصی، شماره فکس اختصاصی و امکان اجاره اتاق جلسات به صورت ساعتی را داشتید، و حتی می توانستید یک منشی داشته باشید تا از راه دور به تماس‌هایتان پاسخ دهد، باز هم اجاره دفتر کار و استخدام گزینه عاقلانه‌ای بود؟

سرویس منشی مجازی « دفتر شما » برای کسب و کار شما بسیار مقرون به صرفه است و دیگر نیازی به استخدام منشی و پرداخت حقوق، بیمه و مزایا، اجاره دفتر کار و خرید تجهیزات اداری ندارید. منشی های مجازی بصورت حرفه ای آموزش دیده اند و با روابط عمومی و مسئولیت پذیری بالا، ارتباطات کاری شما را ساماندهی می کنند و جلوه حرفه ای تری به تجارت شما می بخشند.

برای اطلاع بیشتر، با بخش فروش «دفتر شما» با شماره ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.