تأثیر اولیه

تأثیر اولیه فرصتی است که تنها یک بار به آدم دست می‌دهد. اگر از آن استفاده درست کردید که فَبها! اما اگر نتوانستید در اولین برخورد مشتری را جذب خود کنید دیگر فرصتی برای بازگشت وجود ندارد. تمام هدف ما در دفتر شما این است که برای رونق بخشیدن به کسب و کار مشتریانمان، از این فرصت بهترین استفاده را بکنیم. پیام خوشامدگویی هر شرکت نقش بسیار مهمی در جذب تماس‌گیرنده دارد. در اینجا به سه مورد از اجزای یک پیام خوشامدگویی بی‌عیب و ‌نقص اشاره می‌کنیم:

 

  1. خوشامدگویی (نه بابا!) این که فقط نام شرکتتان را بگویید کافی نیست. پیام خوشامدگویی شرکتتان را با «سلام»، یا «سپاس از تماستان» آغاز کنید، یا اگر بیشتر تماس‌گیرندگانتان در منطقه زمانی یکسانی با خودتان هستند، می‌توانید از «صبح/عصر به خیر» استفاده کنید. اما بهتر آن که دو یا سه مورد از این گزینه‌ها را با هم ترکیب کنید تا پیامتان گرم و دوستانه شود. کمی تواضع و ادب بیشتر از آن که فکرش را بکنید تأثیرگذار است به عنوان مثال منشی های مجازی دفتر شما با سلامی که خود شما بخواهید به مشتریانتان پاسخ میدهند.
  2. نام شرکتتان. بعد از سلام و خوشامدگویی نوبت به معرفی شرکت می‌رسد. یک سلام خشک و خالی ممکن است تماس‌گیرندگان را گیج کند و شاید حتی شک کنند که آیا شماره را درست گرفته‌اند یا نه. همیشه هنگام پاسخگویی به تماس‌ها نام شرکت را اعلام کنید. شما که دلتان نمی‌خواهد مشتریان احتمالیتان گوشی را قطع کنند، فقط چون فکر می‌کنند اشتباه گرفته‌اند؟

 

  1. پیشنهاد کمک. همیشه خوشامدگویی‌تان را با پرسشی مفید از تماس‌گیرنده به پایان برسانید. جملاتی مانند «کمکی از من ساخته است؟» مو لای درزشان نمی‌رود. اما اگر کارتان فقط وصل تماس است و نه پاسخگویی به پرسش‌ها می‌توانید جملاتی مانند «تماستان را به چه کسی وصل کنم؟» را به کار ببرید. آیا اطلاعاتی هست که نیاز باشد از تک تک تماس‌گیرندگان بپرسید؟ خب همان ابتدا بپرسید! مثلاً «لطف می‌کنید شماره حسابتان را بگویید؟» پرسش‌های مفید بهترین راه برای پایان بخشیدن به پیام‌های خوشامدگویی هستند. از مزایای منشی های مجازی دفتر شما این می باشد که ، به صورت حرفه ایی منشی های ما به تماس هایتان پاسخ میدهند . میتوانید برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک منشی مجازی کلیک کنید.

با توضیحاتی که دادیم، محصول نهایی چیزی مثل این خواهد شد یعنی منشی های مجازی ما : «صبح بخیر! از تماستان با دفتر شما سپاسگزاریم. کمکی از من ساخته است؟» آدم با خواندن چنین پیامی هم احساس خوبی می‌کند، چه برسد به شنیدنش!

منبع : http://www.callruby.com/the_watercooler/2010/12/answering-the-phon e-3-ways-to-make-your-companys-greeting-great/