ESC را برای بستن فشار دهید

136 0

تمام چیزهایی که یک کپی رایتر باید بداند

کپی رایتر کیست و چه کار می کند؟

یک کپی رایتر موفق یک فروشنده پشت کیبورد است. نوشتن مطالب متن تبلیغی جذاب و خلاقانه، خواننده را ترغیب می کند تا از خدمات شما استفاده کند. هدف اصلی نوشتن متن متقاعد کردن افراد برای اقدام خاصی اعم از خرید، ثبت نام برای دوره ی آموزشی یا هر نوع تبلیغ دیگر است.

نوشتن مطالب تبلیغاتی به اشکال مختلف وجود دارد: مثلا نوشتن مطالب تبلیغاتی صفحات فروش، تبلیغ محصول، صفحات وبلاگ، بروشورها، مقاله های سفید، محتوای شبکه های اجتماعی و خبرنامه ایمیلی و متن برای فیلم ها، وبینارها و پادکست ها را می توان نام برد.

اما نوشتن متن بسیار فراتر از کلمات است. کپی رایتر یک داستان جذاب را بیان می کند که نشان دهنده تصویر برند شما است. متن او به گونه ای نوشته شده که فرایند تصمیم گیری را برای هرکسی که متن را می خواند راحت تر می کند.
یک کپی رایتر موفق یک فروشنده پشت کیبورد است. نوشتن مطالب تبلیغاتی برای کمک به افزایش فروش، تولید آگهی ها، افزایش آگاهی از برند و بیان ارتباطات داخلی شرکت ها انجام می شود. کپی رایترها از خلاقیت خود بهره می برند تا به مشاغل و سازمان ها در رسیدن به اهداف متنوع و خاص کمک کنند.

بیشتر بخوانید: راهنمای ایمیل مارکتینگ و بازاریابی ایمیلی

کپی رایتر

کپی رایتر کیست؟

کپی رایترها حرفه ای هایی هستند که هر روز در حال یادگیری و تمرین هستند. هیچ یک از ما با دانستن اینکه چگونه یک متن تبلیغی خلاقانه بنویسیم متولد نشده ایم! اما این مطمئناً مهارتی است که تقریباً هرکسی می تواند با کمی پشتکار آن را بیاموزد.

نویسنده متن ایده ها یا مفاهیم خلاقانه ای را ارائه می دهد و می تواند ایده کارفرما را بگیرد و به آن ماهیت و جهت دهد. نویسندگان تبلیغات توسط آژانس ها به صورت مستقل یا دائمی استخدام می شوند و اغلب با مدیران هنری و به عنوان بخشی از یک تیم خلاق کار می کنند.

چه مشاغلی برای نوشتن مطالب تبلیغاتی از کپی رایتر استفاده می کنند؟

نوشتن مطالب تبلیغاتی تقریباً هسته اصلی مشاغل است. بدون نوشتن مطالب تبلیغاتی، مشاغل نمی توانند پیام ها و خدمان خود را با مشتریان بالقوه و برای گسترش بازارهای خود یا با مشتریان فعلی به اشتراک بگذارند.

مدارک، وظایف و مهارت های کپی رایتر

انجام یک کار تمام وقت به عنوان کپی رایتر مستلزم حداقل مدرک کارشناسی در رشته های زبان انگلیسی، خبرنگاری و علوم ارتباطات است و همچین تجربه و گذراندن دوره کارآموزی در آژانس های تبلیغاتی مهم است. شما می توانید با نوشتن برای روزنامه دبیرستان یا دانشگاه خود  و نوشتن در وبلاگ ها کار خود را شروع کنید.

وظایف کپی رایتر

  • نوشتن محتوای شبکه های اجتماعی: کپی رایتر باید محتوایی تولید کند که برند و خدمات شما را به خوبی به مشتریان معرفی کند.
  • همکاری: کپی رایترها با افراد زیادی از طریق روابط عمومی و بازاریابی همکاری می کنند.
  • محتوای بدون خطا تولید کنید: محتوا باید با کیفیت بالا و مطابق با نقشه محتوایی شرکت باشد.
  • چندین پروژه را مدیریت کنید: باید بتوانید چندین پروژه را به طور معمول با مهلت های کوتاه انجام دهید.

نکاتی برای تبدیل شدن به کپی رایتر موفق

تیتر جذاب، برگ برنده

شما فقط چند ثانیه فرصت دارید که خواننده را ترغیب کنید که متن تبلیغی شما را بخواند. انتخاب هوشمندانه از کلمات و اندکی هم چاشنی طنز می تواند خواننده را به خواندن تمام متن تشویق کند.

متن را کوتاه و کاربردی بنویسید

رمز موفقیت کپی رایتر این است که طوری بنویسد که مخاطب احساس نکند یک متن تبلیغی می خواند بلکه متنی می خواند که خواسته ها و نیازهای او را برآورده می کند.

اگر می خواهید مردم بعد از خواندن متن تبلیغی شما محصول را خریداری کنند، مطمئن شوید که آن پیام درست منتقل شده است. نباید مردم متن را تا آخر بخوانند و در آخر ندانند که این محصول چه مزیت و چه محاسنی نسبت به بقیه محصولات در بازار دارد. پس مطلبی بنوسید که نرخ تبدیل محصول را بالا ببرد.

کپی رایتر

رمز موفقیت کپی رایتر این است که کوتاه و مختصر می نویسند

به عنوان یک کپی رایتر، یکی از بزرگترین باورهای غلطی این تصور است که یک صفحه وب سایت باید هزاران کلمه داشته باشد تا موثر واقع شود. خیر، اگر می توانید محصول خود را با ۹۵ کلمه هوشمندانه نوشته شده بفروشید، چرا خوانندگان خود را با هزاران کلمه خسته کنید و آنها را از دست بدهید؟ برای ترغیب مردم به خرید محصول نیازی به نوشتن متن طولانی ندارید، پس آنچه را که لازم دارید بگویید واضح و مختصر بیان کنید. اطلاعات مهم را ارائه دهید و به کلمات کلیدی و رعایت نکات سئوی متن خود توجه کنید.

بیشتر بخوانید: راههای کسب درآمد از وردپرس

 از زبان عامیانه و کلمات اختصاری خودداری کنید

همین الان رایگان فعالش کن: خط تلفن ثابت (سرویس تلفن گویا و منشی )

زبان عامیانه معمولاً غیرحرفه ای تلقی می شود (مگر اینکه بخشی از تصویر برند شما باشد).

 به کیفیت مطالب بیشتر از کمیت اهمیت بدهید

مقالات تکراری ننویسید و گرنه خوانندگان خود را از دست می دهید. مثلا اگر مقاله ای در مورد (مشکلات پایه و اساسی فرهنگ تحول دیجیتال و راه حل) می نویسید، مقاله بعدی نباید در مورد چگونه از مشکلات فرهنگی در هنگام استفاده از فناوری ابری جلوگیری کنیم) باشد.

 هدف تبلیغ، فروش کالاست

در فرآیند تولید تبلیغات، همواره هدف مقابل چشمانتان باشد و اجازه ندهید میل به خلاقیت و سرگرم کننده و بامزه بودن شما را از هدف اصلی غافل کند.

تا جایی که می توانید، عکس را جایگزین متن کنید

انتخاب عکس مناسب، نسبت به متن برای مخاطب جذاب تر است. انتخاب هوشمندانه کلمات و عکس مفهومی از نوشتن متن های طولانی پرمخاطب تر است.

 وعده الکی ندهید

وعده های خود را عملی کنید و محصولات و خدمات با کیفیت بالا ارائه دهید و پاسخگوی شکایات مشتری، درخواست ها و تعامل با مخاطبان در شبکه اجتماعی های باشید.

متنی با رعایت کامل سئو بنویسید

اگر می خواهید متن خلاقانه و تبلیغی بنویسید که توسط افراد زیادی دیده شود از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید که به شما کمک می کند صفحات شما در سرچ گوگل (نتایج صفحه موتور جستجو) رتبه بالایی داشته باشد.

کپی رایتر

متنی با رعایت کامل سئو بنویسید

فاکتورهای زیادی وجود دارد که به محتوای دارای رتبه بالا تبدیل می شوند. کلمات کلیدی فقط یکی از آنهاست.

بیشتر بخوانید: گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) چیست؟ و چه کاربردی دارد

در هر شبکه اجتماعی لحن متناسب با آن شبکه اجتماعی داشته باشید

هر مقاله و متنی که کپی رایتر تولید می کند لزوماً قابل استفاده مجدد و یا استفاده در همه شبکه های اجتماعی به یک شکل نیست. لحن، سبک و تعداد و طول پست ها از عواملی است که برای هر شبکه اجتماعی به طور مجزا باید بررسی شود. مثلا متن صفحات لندینگ سایت باید نسخه ای متفاوت از بیلبورد داشته باشند و یا خبرنامه ایمیلی باید متفاوت از یک پست در شبکه های اجتماعی باشد.

شناخت پرسونای مخاطب

شما باید درک روشنی از اینکه چه کسی متن تبلیغی شما را می خواند و هدف پرسونای مخاطب شما کیست داشته باشید.

ممکن است شخصی در صفحه اصلی شما با نام و برند تجاری شما آشنا نباشد، در حالی که مشترک خبرنامه ایمیلی از قبل می داند شما کی هستید. بنابراین شما لزوما نباید خود را معرفی کرده و داستان برند خود را در هر خبرنامه ایمیلی به اشتراک بگذارید. در صورت این روند تکراری بودن می تواند به سرعت توجه مخاطبان شما را از بین ببرد.

بیشتر بخوانید: گوگل چطور به برندسازی شما کمک می‌کند؟

درک صحیحی از محصول و خدماتی که می خواهید در موردش بنویسید داشته باشید

این یک اشتباه رایج است که کپی رایترهای مبتدی مستقیماً وارد مراحل نوشتن می شوند. اما تا زمانی که درک درستی از محصول، خدمات و برند نداشته باشید، نباید شروع به نوشتن کنید.

متن کپی رایتر باید با مشتریان تعامل برقرار کند

متن شما باید طوری نوشته شود که مشتری بتواند به شما اعتماد کند. از آنجا که فقط می توانید از کلمات نوشتاری استفاده کنید، برای ایجاد ارتباط باید به لحن خود و سایر تکنیک های قانع کننده اعتماد کنید.

جنبه ای از محصول یا خدمات خود را که بیشترین کاربرد را برای خواننده دارد پیدا کنید و در همین قسمت نظر مشتری را جلب کنید.

بیشتر بخوانید: ۵ فوت و فن برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

از نظر شما کپی رایتر چه نکات دیگری را باید رعایت کند تا موفق بشود؟تجربه ها و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

خط تلفن ثابت تهران برای کسب و کار شما با تخفیف ویژه

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.