حرفه‌ بازاریابی و فروش این روزها بیشتر از هر زمان دیگری در حال پیشرفت و حرکت است. در یک چشم بر هم زدن یک رقیب جدید از راه می‌رسد، محصولی مشابه محصول شما به بازار عرضه می‌شود بنابراین اگر دست نجنبانید، آمار فروش خود را در حال سقوط خواهد دید.

مهم نیست که کسب و کار شما در چه زمینه‌ای است یا چند سال در آن تجربه و اعتبار دارید، شما زمانی برای آزمون و خطا یا فقط حفظ مشتری‌های قبلی ندارید؛ بلکه تا آنجاییکه میتوانید باید به فکر افزایش فروش خود باشید. در این مقاله ۱۰ تکنیک افزایش فروش، کاهش هزینه و در نتیجه تضمین بقا در کسب و کارتان را به شما آموزش خواهیم داد.

کاربرد شماره تلفن مجازیراهکار دفترکار مجازی دفترشما فروشمان را ۳ برابر کرد!

سرویس تلفن گویا دفتر شما

۱.هدف خود را مشخص کنید.

کارتان را با شناخت جامعه‌ هدفتان آغاز کنید:

  • در انجام چه کاری بهترین هستید؟
  • چه کسانی به کاری که انجام می‌دهید، نیاز دارند؟ چگونه به این چشم انداز جامه عمل بپوشانید؟
  • مشتریان شما تا چه حد مشتاق به پرداخت پول به شما خواهند بود؟

اگر نتوانستید به آسانی به این سوالات پاسخ دهید پس بهتر است یک بازنگری کلی نسبت به کارتان داشته باشید.

۲. هدف کلی خود را به چند هدف کوچک تبدیل کنید.
افزایش فروش

اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچکتر خرد و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید.

فعالیت‌هایی که میتوانید خودتان آن‌ها را کنترل کنید را بنویسید (تعداد تماس‌ها در روز، طرح‌های پیشنهادی ماهانه، تعداد مراجعات در هر تماس و …). اهدافی که باید به آن‌ها برسید را هم مشخص کنید ( تعداد فروش ماهانه، مقدار فروش، میزان سود در هر فروش و…) تا میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کرده و همیشه پیگیر این آمارها باشید. میزان فعالیت خود را افزایش دهید و نتایج را بررسی کنید. تعیین اهداف باعث افزایش تمرکز و انرژی در کارتان می‌شود.

کاربرد شماره تلفن مجازیتعیین اهداف بلندمدت: ۵ سال آینده می‌خواهید کجا باشید؟

۳. نیاز‌های مشتریانتان را برآورده کنید.

همیشه تصورتان این باشد که مشتریان احتمالی تنها چیزهایی را می‌خرند که نیاز دارند. چگونه می‌توانید آن‌ها را متقاعد کنید که به چه چیزی نیاز دارند؟ بر روی ویژگی‌های محصولتان و سرویسی که عرضه می‌کنید، تاکید کنید؛ خدماتی که باعث کاهش هزینه‌ها یا حل مشکلات مشتریان می‌شود.

کاربرد شماره تلفن مجازی۱۰ ترفند پاسخ به تماس برای افزایش رضایت مشتریان!

گاهی اوقات هم می‌توانید استراتژی خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، در گذشته یونیفرم‌های پشمی را به خاطر جنس و شکلشان به فروش میرساندید حالا روی دوام و کیفیت آن‌ها تمرکز کرده و روی آن تاکید کنید. در امر فروش و بازاریابی خلاقانه عمل کنید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

۴. برای افزایش و حفظ مشتریانتان بکوشید.

بازاریابی موثر، بازاریابی دهان به دهان، توانایی‌های بالا در بازاریابی و پرسش‌های استراتژیک روشهای جذب و افزایش مخاطب و مشتریان، و پیگیری‌های سخت کوشانه و ارائه خدمات بیشتر از انتظار مشتریان (ارزش افزوده) نیز رمز حفظ مشتری است.

آیا می‌دانستید حفظ مشتریان قدیمی یک تکنیک افزایش فروش بسیار موفق و بسیار کم هزینه تر از جذب مشتری جدید است؟

کاربرد شماره تلفن مجازی۹ ترفند بازاریابی برای افزایش وفاداری مشتریان قدیمی

۵. با هدفی معین بفروشید.

در هر قدم از کار خود، همیشه بدانید که چه کار باید بکنید و چرا باید آن کار را انجام دهید.

  • چه کسانی را به عنوان جامعه هدف برگزیده اید و چرا آن‌ها را برگزیده اید؟
  • چه چیزهایی قرار است به آن‌ها بگویید و چرا؟
  • قرار است چه چیزهایی از آن‌ها بپرسید و چرا؟
  • پیشنهاد شما چگونه باید مطرح شود و چرا؟

اگر در هر قدم از این فرآیند فروش به خود اعتماد ندارید، بهتر است کمی تمرین کرده و از یک حرفه‌ای راهنمایی بگیرید.

۶. بپرسید، گوش دهید و عمل کنید.
تکنیک افزایش فروش

تماس با مشتریان قدیمی برای اطلاع از رضایتشان از محصولات و خدماتمان روشی قدرتمند برای افزایش وفاداری آنها به برند شماست.

این سه کلمه بیش از هر چیز دیگری می‌تواند نکات موفقیت در فروش را جمع بندی کند. سوالات شما باید خلاقانه، با هدف، مرتبط و مستقیم و بدون پرده باشد. در گوش دادن به سخنان مخاطب هم باید کاملاً توانا باشید. در نهایت باید پاسخگو بوده و دست به کار شوید تا به مشتری ثابت کنید که به سخنان او گوش داده، نیازهای او را شناخته و قصد کمک به او را دارید.

۷. مسئولیت کارها برای شما، تعریف و تمجیدها برای اعضای تیمتان!
تکنیک افزایش فروش

در مقام یک رهبر، تعریف و تمجیدها را برای اعضای تیمتان بخواهید، نه برای خودتان!

درک کنید که شما رهبر گروه هستید و شرکت برای ادامه راه نظاره‌گر شماست و تلاش‌های شما را حمایت می‌کند. برای اینکه تیم قدرتمندی تشکیل دهید که در مواقع نیاز تلاش مضاعف انجام دهند باید برای هر ماموریتی که به خوبی انجام می‌شود از آن‌ها تعریف و تمجید کنید و هر زمان که کارها به خوبی پیش نمی‌رود مسئولیتش را خودتان برعهده بگیرید.

۸. روی اصول بنیادی و پایه کار کنید.

حتی بهترین‌ فروشندگان هم می‌توانند بهتر شوند. تصمیم بگیرید که نقاط ضعف خود را برطرف کنید و با تعیین اهداف کوچک خود را مجبور به انجام کارهایی که دوست ندارید، بکنید. در شناسایی مشتریان احتمالی، شناخت قوانین و واقعیات کار و توانایی‌های معرفی محصول خلاقانه عمل کنید. یک فروشنده‌ی بی نقص و کامل را تصور کرده و خود را با آن ایده‌آل ها مقایسه کنید.

۹. طرز برخورد و رفتار خود را اصلاح کنید.
تکنیک افزایش فروش

برای تغییر عاداتتان تفکرات منفی و مخرب را شناسایی کرده و برای تغییر آن‌ها با خود عهد ببندید.

طرز رفتار و نگرش شما قابل کنترل است. به ترس‌های خود غلبه کنید. باورهایی که مانع موفقیت شما می‌شوند را تغییر دهید. عادت‌های ذهنی شما تعهد، اشتیاق، استقامت، سختی و مقاومت، رضایت از کار و اعتماد به نفس شما را کنترل می‌کند. به این تفکرات توجه کنید، تفکرات منفی و مخرب را شناسایی کرده و برای تغییر آن‌ها با خود عهد ببندید. با گذر زمان و کوشش می‌توانید به شخصی که می‌خواهید، تبدیل شوید.

۱۰. زمان کار خود را به حداکثر برسانید.

روی اهداف خود تمرکز کنید. هر فعالیتی را بسته به درجه اهمیت و ضرورت آن بررسی کنید. یک برنامه زمانی ایده‌آل بوجود آورده و زمان دقیقی که در آن چهارچوب صرف می‌کنید را بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که تنها یک ساعت فعالیت مفید بیشتر در روز، در پایان سال به شش هفته کار مفید بیشتر تبدیل خواهد شد

برای موفقیت در بازاریابی و فروش باید تکنیکها و روشهایی را به تدریج بیاموزید. با یادگیری و بکارگیری تکنیکهای افزایش فروش می‌توانید در کسب و کار خود موفق تر باشید و درآمد بیشتری نیز کسب کنید.

شما چه روش یا تکنیک افزایش فروش را به کار می‌بندید که به موفقیتتان کمک کرده است؟ در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

ترجمه: میلاد آقایاری