یک رهبر خوب برای برداشتن موانع تیم مارکتینگ خود برنامه ریزی دارد و تغییرات را پیش بینی می کند. زنان کارآفرین معروف و استارتاپ های موفق از تغییرات نمی ترسد و به نفع تیم خود جلو می برند و موجب توسعه کسب و کار خود می شوند.

در هر تیمی می تواند مشکلاتی ایجاد شود که به اثربخشی تیم آسیب برساند. ما در این مقاله سه راه برای برداشتن موانع تیم مارکتینگ شما مطرح کردیم.

۱) راه اول برای برداشتن موانع تیم مارکتینگ؛ تسهیل ارتباط بهتر از طریق فضاهای کاری مشترک

مانع ۱، عدم همکاری و ارتباط تیمی: چه اتفاقی می افتد وقتی که اعضای تیم با هم همکاری نمی کنند؟ وقتی هرکسی به طور خودسرانه کارکند و کار گروهی بلد نباشد باعث کم شدن بهره وری کل تیم می شود. مطابق نظر Harvard Business Review، در سازمان هایی که تعامل و همکاری کارکنان پایین است، در کل ۱۸٪ بازدهی کمتری را تجربه کرده اند.

از اعضای تیم دعوت کنید تا ایده های خود را برای غلبه بر چالش ها به اشتراک بگذارند. Glaser به مشتریان توصیه می کند تا به افراد کمک کنند تا سهم بی نظیری را که می توانند ارائه دهند، بیان کنند. از آن ها بپرسید: چه ایده کسب و کاری برای بهتر شدن تیم دارید؟

ارتباط و همکاری برای موفقیت هر تیم در بازاریابی بسیار حیاتی است. بازاریابان باید اطمینان حاصل کنند که یک رابطه کاری کاربردی بین خودشان و بقیه دفتر وجود دارد. این شامل تیم های فروش، پشتیبانی مشتری، مهندسی و حتی با رئیس کل است.

بیشتر بخوانید: ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ برای راه اندازی کسب و کار کوچک شما

۲) ارتقاء استقلال تیم دومین راه برای برداشتن موانع تیم مارکتینگ 

استقلال تیم

مانع ۲،کمبود منابع: امروزه، بازاریابان در تلاشند تا منابع مناسب را به سرعت برای پیشرفت کار خود پیدا کنند. این کمبود منابع را می توان به سه حوزه نسبت داد.

  • محتوا: بازاریابان نیاز روزافزون به تولید محتوای اصلی و با کیفیت دارند، و برای تولید کتاب های الکترونیکی، گرفته تا وبلاگ ها، ویدئوها و پست های شبکه اجتماعی به محتوا نیاز دارند.
  • سرعت: هر چقدر در انجام کارها سریع تر باشید، بهره وری افزایش می یابد.
  • پیگیری همیشگی: پیگیری مداوم اهداف تجاری منجر به پیشرفت کل تیم می شود.

استقلال تیم به این معنی است که یک تیم برای یک هدف خاص متحد می شود، و مالکیت و مسئولیت پذیری را به دست می گیرد تا بهترین روش برای انجام کار را در حین کار با شفافیت کامل تشخیص دهد. استقلال همچنین به تصمیم گیری های مؤثر اجازه می دهد به راحتی استراتژی خود را بسازند تا بیشترین تأثیر را داشته باشند.

تقویم محتوایی به تیم ها برای ساختن یک برنامه محتوایی بصری کمک می کند، بنابراین تیم ها می توانند بر روی ایجاد محتوای با ارزش تمرکز کنند. با استفاده از این، تیم ها می توانند کلیه وظایف را مستقیما در هیئت مدیره وارد کرده و برنامه ریزی کنند.

بیشتر بخوانید: راه اندازی کسب و کار دیجیتال مارکتینگ با خدمات دفتر مجازی

۳) اجرای منظم برنامه ها سومین راه برای برداشتن موانع تیم مارکتینگ

مانع ۳، عدم اجرای برنامه ها: بازاریابان به دلیل فقدان یک گردش کار و ساختار کلی در فعالیت های روزانه خود، اجرای برنامه هایشان به تاخیر می افتد. از آنجا که دنیا به علت بیماری کرونا به سمت دورکاری می رود. طبق گزارش گارتنر، تا سال ۲۰۲۲ تعداد بیشتری از تیم های بازاریابی دورکار خواهند شد. اگر این مسیری است که ما به آن می رویم، تیم ها باید با استفاده از استراتژی بازاریابی دیجتیال فرایندهای خود را برای گردش کار موثر بهینه سازی کنند.

 ارتباطات نه تنها باید به طور مکرر اتفاق بیفتد بلکه از طریق کانال های مختلف داخلی نیز اعم از گفتاری یا کتبی انجام شود. اطلاعات همیشه باید در جایی ثبت شود.

اختلاف نظر را چگونه در یک تیم مارکتینگ مدیریت کنیم؟

اختلاف نظر در بین اعضای تیم مارکتینگ عادی است و انتظار می رود. تیم های سالم موضوعات را مطرح می کنند و دیدگاه های مختلفی را مورد بحث قرار می دهند، زیرا این امر در نهایت به تیم کمک می کند تا تصمیمات محکم تر و منطقی تری کسب کند. متأسفانه، بعضی اوقات اختلاف نظرها به دلیل مسائل شخصیتی بین اعضا شکل می گیرد.

در حالت ایده آل، تیم ها باید طوری طراحی شوند که از جمع شدن مخالفان در همان تیم جلوگیری کنند. اگر این امکان پذیر نباشد، بهترین راه حل این است که مخالفان بصورت خصوصی درباره موضوعات خود بحث کنند، بنابراین پیشرفت تیم مختل نمی شود. سرپرست تیم یا دیگر اعضای تیم می توانند پیشنهاد خود را برای تسهیل بحث ارائه دهند.

یک تیم مؤثر باید یک رهبر قدرتمند داشته باشد. رهبر باید بتواند یک جلسه را کنترل کند و اعضا را راهنمایی کند. اگر رهبر مشاهده کند که یک یا چند نفر به طور مداوم بر اتاق تسلط دارند ، باید با شخص سلطه گر به صورت خصوصی صحبت کند و تشویق کند که به دیگران فرصت برابر دهد. (تشویق مثبت اغلب به مراتب بهتر ازتنبیه عمل می کند.) اگر شخص سلطه گر به رفتار خود ادامه داد، ممکن است لازم باشد نقش متفاوتی را در تیم به آن ها اختصاص دهید.

استراتژی؛ مهم ترین هدف هر تیم

از لحظه شروع برنامه ریزی یا اجرای هر نوع تغییر سازمانی، ابتدا اهداف خود را روشن کنید. به اهداف خود به عنوان نقشه راه فکر کنید که شما را به مقصد مورد نظر خود هدایت کند. در حالت ایده آل، استراتژی مدیریت تغییر تیم مارکتینگ شما باید شامل پنج مؤلفه زیر باشد:

  • یک هدف کلی یا نتیجه در نظر گرفته شده از روند داشته باشد.
  • اهداف شفاف و قابل اندازه گیری مربوط به نتیجه کلی باشد.
  • جدول زمانی تخمینی برای دستیابی به اهداف خود ایجاد کنید.
  • معیارهای برای ارزیابی پیشرفت خود در رسیدن به هدف خود در نظر بگیرید.
  •  ارتباطات استراتژیک برای نگه داشتن همه اعضا در کنار هم داشته باشید.

با استفاده از استراتژی صحیح، پرسنل در روند تغییر نقش موثری ایفا خواهند کرد و کل تیم به درآمدزایی می رسند.

بیشتر بخوانید: آموزش بازاریابی: شناسایی استراتژی بازاریابی صحیح

شما فکر می کنید چه موانع دیگری سر راه تیم های مارکتینگ هست؟ و اگر مدیر مارکتینگ هستید چه پیشنهادهایی برای بهتر هدایت کردن تیم دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: monday