ما همگی چیزهای زیادی درباره شرکتهای موفقی مانند مایکروسافت شنیده‌ایم که خیلی از آنها دیگر برایمان تکراری شده است. اما این بار می‌خواهیم اطلاعات جالبی را درباره این شرکت با شما در میان بگذاریم که احتمالاً تا به حال نشنیده‌اید:

مایکروسافت معروف است به پرسیدن سوالات عجیب در مصاحبه شغلی. یکی از این پرسشهای معروف این است که: چرا درپوش منهول (دریچه فاضلاب آدم رو) گرد است؟ و یا به جای اینکه از شما بپرسند «خودت را در ۵ سال آینده کجا می‌بینی؟» از شما می‌خواهند مثلاً «یک دستگاه قهوه ساز برای فضانوردان طراحی کنید.»

مایکروسافت

در مایکروسافت یک سنت جالب وجود دارد که کارکنان در روز سالگرد ورودشان به این شرکت باید به همکاران خود شکلات M&M بدهند.

مایکروسافت

کارکنان مایکروسافت، یا به قول خودشان «سافتی» ها به طور متوسط مرد و ۳۸ ساله هستند و میانگین حقوق سالیانه هر توسعه دهنده در مایکروسافت ۱۰۶ هزار دلار است.

کاربرد شماره تلفن مجازیافراد موفق در ۲۵ سالگی چه می‌کردند؟

محوطه مایکروسافت پر از خرگوش است! و خرگوشها هم خیلی سریع زاد و ولد می‌کند. کار به جایی رسید که یک بار کارکنان مجبور شدند خرگوشها را بگیرند و عقیم کنند.

مایکروسافت

این شرکت یک مجموعه هنری عظیم دارد. در این مجموعه بیش از ۵ هزار اثر هنری شامل نقاشی، مجسمه، عکس، سرامیک و آثار چندرسانه‌ای وجود دارد.

مایکروسافت

هم بنیانگذاران مایکروسافت، بیل گیتس و پل الن، نخستین لوگوی این شرکت را در کمتر از یک روز طراحی کردند.

مایکروسافت

کاربرد شماره تلفن مجازی۵ درسی که بیل گیتس به ما می‌آموزد.

در سال ۱۹۹۷، مایکروسافت اپل را با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری از ورشکستگی حتمی نجات داد. استیو جابز در نخستین حضورش بر روی صحنه در مقام مدیر عامل اپل آن را اعلام کرد که از سوی تماشاگران مورد تمسخر قرار گرفت.

کاربرد شماره تلفن مجازی۷ عادت مشترک نابغه ها!

نخستین اپلیکیشن بسیار محبوب این شرکت، اکسل بود که بدون آن تقریباً هیچ کاری ممکن نبود.

مایکروسافت

کاربرد شماره تلفن مجازیداستان موفقیت کارآفرین بچه ننه!

مایکروسافت ۴۸ هزار و ۳۱۳ پتنت دارد.

مایکروسافت و اپل در واقع سالها با هم بر روی نرم افزار نخستین مکینتاش کار کردند، تا اینکه مایکروسافت ویندوز خود را معرفی کرد. از آن پس رقابتی بین بیل گیتس و استیو جابز شکل گرفت که چند ده سال ادامه یافت.

مایکروسافت

کاربرد شماره تلفن مجازیداستان موفقیت کارآفرینی که یک شورولت را پیاده و سوار کرد!

کارکنان مایکروسافت سالیانه ۲۳ میلیون نوشیدنی رایگان از کافه شرکت می‌نوشند، بیشتر شیر و آب پرتقال.