همه ما در زندگی اهدافی داریم. هر یک از ما می خواهیم در برهه ای از زندگی به چیزی بزرگ یا کوچک برسیم. ما امیدها و رویاهایی عمیق برای آینده داریم و اشتیاق زیادی برای رسیدن به اهداف و دستیابی به موفقیت های بزرگ داریم.

بعضی وقتا هر چقدر هم که برنامه ریزی دقیقی داشته باشید ممکن است که عملی نشود، اما بیشتر اوقات، ذهن خودمان است که مانع اهداف ما می شود. ما بهانه می آوریم که چرا این اهداف از لیست های ما انجام نمی شوند و ما به بدترین دشمن خود تبدیل می شویم.

چگونه در کارم موفق شوم؟ در اینجا ما چند عادت را به شما برای رسیدن به اهداف پیشنهاد می دهیم که به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و به توسعه کسب و کار شما کمک می کند.

برای هدف گذاری با ترس خود مواجه شوید

برای هدف گذاری با ترس خود مواجه شوید

به این فکر کنید که چرا برای انجام هرکاری و شروع یک کسب و کار جدید منتظر یک فرصت مناسب هستیم؟ چه چیزی مانع شما می شود؟ از چی میترسی؟ تیم فریس، سرمایه گذار و نویسنده، پیشنهاد می دهد که بدترین اتفاقاتی را که ممکن است در صورت شکست رخ دهد، بنویسید. سپس به این فکر کنید که در صورت وقوع چه کاری انجام خواهید داد و چگونه می توانید جلوی آن ها را بگیرید.

این وضعیت را تنظیم ترس می نامند، عملی است که می تواند به شما کمک کند چرخه خود فلج شدن را بشکنید. او می گوید: من می توانم همه بزرگترین پیروزیها و بزرگترین بلایای خود را که از ترس جلوگیری می شود را ردیابی کنم.

گفتن کلمه خوب را تحریم کنید

چرا اهداف خود را عقب می اندازید؟ مل رابینز، سخنران انگیزشی، می گوید: شاید به دلیل به کار بردن کلمه خوب. این کلمه کثیف خوب شما را در یک سطح معمولی نگه می دارد  مثل انجام دادن کارهای روتین و روزمره، داشتن ۵۰ پوند اضافی، داشتن یک رابطه متوسط به اندازه کافی خوب هستند که دیگر نیازی به تلاش و تغییر برای بهتر شدن نیست.

برای رسیدن به اهداف این را به عنوان بیدارباش خود در نظر بگیرید: وقت آن است که گفتن کلمه خوب را متوقف کنید و به جای کلمه خوب اهداف خود را برای عالی شدن تنظیم کنید.

برای رسیدن به اهداف با کنجکاوی به موانع خود نزدیک شوید

برای رسیدن به اهداف با کنجکاوی به موانع خود نزدیک شوید

گاهی ممکن است با صدایی در ذهن خود روبه رو شوید که از شما می پرسد  که آیا تماشای سریال محبوب نتفلیکس شما برای ۶ ساعت سرگرم کننده تر نیست؟ برای مقابله با این حس نجنگید بلکه آگاهانه آن را بررسی کنید.

 روانشناس جادسون بروور می گوید: کنجکاوی بهترین سلاح شما در برابر حواس پرتی در کار است

وقتی احوال خود را بررسی می کنید به آنچه در ذهن شما می گذرد نگاه کنید. حوصله ندارم؟ ترسیدم؟ ناامیدم؟ این بینش می تواند به شما کمک کند بفهمید برای بازگشت به مسیر درست باید چه چیزی را حل کنید. یادگیری روانشناسی شخصیت به شما در رسیدن به اهداف بسیار کمک می کند.

بیشتر بخوانید: ۵ سال آینده می‌خواهید کجا باشید: تعیین اهداف بلندمدت

برای رسیدن به اهداف از شکست های خود درس بگیرید

در پشت هر پیروزی، تعداد بی شماری شکست وجود دارد.  آن زمانهایی که به موفقیت نزدیک می شوید اما کاملاً به آنجا نمی رسید. مورخ سارا لوئیس می گوید، اینها ارزشمند هستند. آنها به شما نشان می دهند چه عواملی موثر بوده و چه چیزهایی را می توانید بهبود ببخشید و به شما فرصتی برای تکرار می دهند.

برای رسیدن به اهداف؛ قدرت اهداف مکتوب را تجربه کنید

برای رسیدن به اهداف؛ قدرت اهداف مکتوب را تجربه کنید

اگر غول چراغ جادو در مقابل شما ظاهر میشد چه آرزویی می کردید؟ اگر می توانید چیزی داشته باشید، هر چیزی باشید یا کاری انجام دهید، چه چیزی خواهد بود؟ اگر می دانستید که نمی توانید شکست بخورید، در چه موفق می شوید؟ اگر کتبی نباشد، وجود ندارد! کمتر از پنج درصد مردم اهداف خود را به صورت کتبی تعیین می کنند. اهداف مکتوب نتایج بهتری نسبت به اهداف مبهم در ذهن شما ایجاد می کنند. اهداف مکتوب نقشه های راه قدرتمندی هستند که می توانند با سهولت بیشتری شما را به مقصد مورد نظر خود برسانند.

بیشتر بخوانید: استارت آپ موفق: هدف یا رؤیا؟

یاد بگیرید که با انتقاد کنار بیایید

در زندگی خود بدون شک با انواع انتقادها روبرو خواهید شد. ممکن است مردم چیزهایی درباره شما بگویند یا بنویسند که شنیدن آنها چندان خوشایند نیست. شما باید راه هایی برای کنار آمدن موثر با انتقادات پیدا کنید. و کنترل هیجان (مدیریت هیجان) را در برخورد با انتقادها یاد بگیرید. در غیر اینصورت، در آنچه فکر می کنند و می گویند غرق می شوید. همه افراد موفق باید انتقادات را تحمل کنند. اگر آن ها قادر به عبور از منفی باشند، شما نیز می توانید! شما باید کمی تلاش کنید تا سخنان مردم را نادیده بگیرید.

ناپلئون هیل می گفت: مشخص بودن هدف می تواند، و باید، چنان ذهن را به خود مشغول کند که شخص هیچ وقت و مکانی در ذهن برای شکست نداشته باشد.

برای اهداف و مراحل اقدام خود از تاریخ و جدول زمانی استفاده کنید

در حین تهیه لیست اهداف خود، حتماً برای دستیابی به آن ها جدول زمانی پیوست کنید. اهداف خود را به مراحل عملیاتی تبدیل کنید که می توانند بر اساس اولویت در لیست کارهای روزانه قرار بگیرند. اقدامات کوچک انجام شده در طی یک دوره زمانی منجر به دستیابی به اهداف عظیم خواهد شد. بنابراین، تاریخ ها و جدول زمانی خود را انتخاب کنید تا اهداف و موارد کار را به پایان برسانید. از بهترین مهارت ها برای یادگیری برنامه ریزی صحیح است.

لیستی از دلایل اینکه می خواهید به اهداف خود برسید بنویسید. درک مزایایی که از دستیابی به هدف خود دریافت خواهید کرد به شما کمک می کند تا به هدف خود برسید. برای ایجاد انگیزه مداوم لازم برای عبور از چالش هایی که با آن ها روبرو خواهید شد، باید دلایل محکمی داشته باشید که چرا می خواهید کاری را که می خواهید انجام دهید.

هلن کلر: وقتی شخص احساس می کند که انگیزه او اوج گرفتن است هرگز نمی تواند رضایت به خزش بدهد.

شما برای رسیدن به اهداف خود چه روشی دارید؟ اگر روشی دارید که در این مقاله گنجانده نشده، خوشحال می شویم در بخش «دیدگاه شما» تکنیک شما را بیاموزیم.

منبع: getpocket