دفتر کار مجازی پدیده‌ای به نسبت نوین در سطح جهان است که در پاسخ به نیاز راه اندازی و توسعه کسب و کارهای خانگی، یا کوچک و متوسط شکل گرفته است. این مقاله به مزیت دفتر کار مجازی در ایجاد رونق کسب و کار در دنیا می‌پردازد.

رونق کسب و کار با دفتر کار مجازی  در دنیا به چه صورت است؟

رونق کسب و کار با دفترکار مجازی

گرداندن یک کسب و کار کوچک نیازمند زمان و پول است. همه کارآفرینان به خوبی-احتمالا بسیار خوب- از این مسئله آگاهند. داده­ های تحقیقات این نکته را ثابت می­کنند. یک تحقیق گالوپ نشان داد که ۳۹ درصد از دارندگان کسب و کارهای کوچک بیش از ۶۰ ساعت در هفته و ساعات بسیاری در آخر هفته ­ها کار می­کنند و تعطیلات را کنار می­گذارند.

هزینه گرداندن یک کسب و کار کوچک هم ساده ­تر از این نیست. میانگین هزینه راه انداختن یک کسب و کار، طبق اطلاعات سازمان کافمن، در حدود ۳۰٫۰۰۰ دلار است. این مبلغ فقط برای شروع کسب و کار است؛ برای رشد و گسترش کسب و کار به محل­های جدید سرمایه بیشتری مورد نیاز است.

دفتر کار می­تواند واقعا بازدارنده باشد. بیش از ۱۰ درصد از درآمد کسب و کار کوچک اجاره دفتر کار را پوشش می­دهد. این مقدار فقط برای دفتر اولیه شرکت است؛ با اضافه کردن دفاتر کار کوچک برای کارمندان یا گسترش کسب و کار می­تواند هزینه را افزایش دهد.

انتخاب دفاتر کار مجازی توسط کسب و کارهای کوچک

در واکنش به این امر، تعداد روز افزونی از کسب و کارهای کوچک که تمام دفاتر کار ذکر شده را با هم انتخاب کنند-و به دفاتر کار مجازی تبدیل کنند. این امر به میزان زیادی هزینه­ های دفتر کار را کاهش می­دهد در حالی که آدرسی حرفه­ای برای کسب و کار کوچک فراهم می­کند. از آدرس دفتر کار مجازی می­توان برای ثبت کسب و کار، ارسال و دریافت نامه، ملاقات با همکاران و مشتریان احتمالی و بسیاری کارهای دیگر استفاده کرد.

بسیاری از محل کارهای مجازی همچنین فضای کار اشتراکی  و اتاق ملاقات­ها و دفاتر کار روزانه همراه خود دارند. بنابراین وقتی یک کسب و کار کوچک نیاز به برگزاری جلسه تیمی یا جلسه­ای با یک مشتری داشته باشد، دفاتر کار حرفه­ای برای انجام چنین کاری دارد.

اما دفاتر کاری مجازی به کسب و کارهای کوچک سرعت توسعه جای پای کاری خود را هم می­دهند. درآمدی که ممکن بود مجبور باشند صرف دفتر کار کنند می­تواند برای ابتکاراتی مصرف شود که باعث درآمد بیشتر و بهبود تجربیات مصرف کنندگان می­شوند. زمانی که صرف رفت و آمد به دفتر کار دائمی می­شد می­تواند صرف فعالیت­های مشابه شود، همچنین باعث تنظیم مجدد تعادل بین کار و زندگی صاحبان کسب و کارهای کوچک و کارمندان آن­ها شود. و برای کسب و کارهای کوچکی که از آدرس خانه خود برای ثبت و مدیریت شرکت­های خود استفاده می­کنند، یک آدرس دفتر کار مجازی می­تواند نتایج بهینه سازی موتور جستجوی آن­ها–و در نتیجه آن ترافیک سایت آن­ها-را بهبود بخشد.

گسترش سریع و آسان به مکان­های جدید با دفاتر کار مجازی

کسب و کار از راه مجازیوقتی به آدرس فیزیکی دائمی نیاز نباشد، دفاتر کار مجازی به میزان زیادی می­توانند سطح ورودی را برای کسب و کارهایی که به دنبال گسترش به مکان­های جدید هستند کاهش دهند. کسب و کارها می­توانند در چند دقیقه با سرویس­هایی همچون دفاتر مجازی آدرس دفاتر محلی ایجاد کنند.

به صورت ناگهانی، یک کسب و کار می­تواند از یک محل دفتر کار به ۱۰، ۱۵ یا ۲۰ محل برود. و هر یک از این دفاتر دارای ارسال کننده نامه، خدمات تشکیل هویت کسب و کار و موارد دیگر هستند.

انتخاب یک سرویس دهنده دفتر مجازی

برای کسب و کارهای کوچکی که در حال بررسی راه حل دفاتر کار مجازی هستند، اهمیت دارد که چند سوال به منظور این که تشخیص دهند که آیا آ­ن­ها انتخاب مناسبی هستند بپرسند. البته که تمام سرویس دهنده های دفاتر کار مجازی مثل هم نیستند.

  • آیا تامین کننده دفتر مجازی حضور ثابتی در تمام محل­هایی که کسب و کار کوچک به دنبال گسترش یافتن به آن­ها است دارد؟ آیا در هر شهر چند آدرس دفتر کار مجازی وجود دارد (یا در هر مادر شهر یک یا دو مورد دارد)؟
  • آیا تامین کننده دفتر مجازی دفاتر روزانه، همکاری و فضایی برای جلسات ارائه می­دهد؟ تقریبا تمام کسب و کارهای کوچک به دفتر کارهای کاملا مجهز و اتاقی برای جلسات نیاز دارند-و این موارد باید به عنوان خدمات اضافی توسط تامین کننده دفتر کار مجازی در دسترس قرار گیرد.
  • آیا تامین کننده دفتر مجازی پذیرشی دارد که به بازدید کنندگان کمک و کند و به سوالات آن­ها پاسخ دهد؟
  • سفارش دادن یک آدرس دفتر کار مجازی و مدیریت آن به طور مداوم چقدر ساده است؟ آیا امکان رزرو کردن دفاتر و اتاق جلسات اجاره­ای از یک سایت استاندارد یا نرم افزار تلفن همراه اندروید یا ios وجود دارد؟

انتخاب تامین کننده دفتر کار مجازی اشتباه می­تواند به دردسر بزرگی برای کسب و کاری کوچک تبدیل شود. تغییر یک آدرس کاری به اندازه کافی سخت است. اما همین کار برای تعداد انگشت شماری آدرس می­تواند میگرن دردناکی باشد که زمان با ارزش را مصرف خواهد کرد و در نهایت باعث سردرگمی مشتریان و همکاران شود. همانند ضرب المثلی که می­گوید، “همیشه بهتر است که همان بار اول کار را درست انجام دهی.”