شماره تلفن ابری یا مجازی چیست و چه مزیتهایی نسبت به شماره تلفن ثابت دارد؟

«شماره تلفن مجازی»… «شماره تلفن ابری»… «دفتر کار مجازی»… اینها عبارتهایی است که این روزها زیاد می شنویم، اما شاید ذهنیت روشنی نسبت به آنها نداشته باشیم. در این مقاله می خواهیم ببینیم این عبارتها به چه معنا هستند و چه طور به رشد کسب و کارمان کمک می کنند.

سیستم تلفن مجازی چیست و چه تفاوتی با سیستم تلفن معمولی دارد؟

سیستم تلفن ثابت بر روی خطوط تلفنی مخابرات است. بنابراین برای این که یک شماره تلفن ثابت داشته باشید، باید به مخابرات بروید و درخواست بدهید تا شماره ای به شما واگذار شود. شماره تلفن ثابت، همان طور که از نامش پیداست، محدود به مکان است و تنها در صورتی می توانید از آن استفاده کنید که در مکان مورد نظر حضور داشته باشید.

شماره تلفن ابری

شماره تلفن ابری، برخلاف تلفن ثابت، محدود به مکان خاصی نیست.

اما این محدودیت با ذات کسب و کارهای امروزی که مدام در حرکت و پویایی اند در تناقض است. یعنی اگر می خواهید شماره تلفن ثابتی به طور اختصاصی برای کسب و کار خود تهیه کنید، ناگزیرید که دفتر کاری نیز تهیه کنید و یک نفر را برای پاسخگویی به تماسها استخدام کنید.

سرویس تلفن گویا دفتر شما

اینجاست که شماره تلفن ابری یا مجازی به کمک کسب و کارهای امروزی می آید. سیستم تلفن مجازی بر روی بستر اینترنت است، بنابراین محدود به مکان خاصی نیست. یعنی شما با تهیه یک شماره تلفن ابری از سرویس دهنده های خدمات دفتر کار مجازی صاحب شماره تلفن ثابت می شوید که می توانید از هر نقطه گوشه دنیا از آن استفاده کنید. امکاناتی مانند فکس اینترنتی و صندوق صوتی را نیز بر روی خطوط تلفن مجازی دریافت کرد. «دفتر شما» از پیشتازان عرضه خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی است.

دفتر کار مجازی چیست و چه تفاوتی با دفتر کار معمولی دارد؟

دفتر کار مجازی نیز مفهومی است که بر اساس سیستم تلفن مجازی شکل گرفته است. اما چرا نامش مجازی است؟ چگونه می توان دفتر کار داشت، اما آن دفتر کار واقعی نباشد؟ دفتر کار مجازی به این دلیل به این نام خوانده می شود که برای راه اندازی آن نیازی به یک مکان فیزیکی نیست. به چه صورت؟ شرکت سرویس دهنده یک شماره تلفن ابری در اختیار شما قرار می دهد. سپس می توانید بر روی شماره تلفن خود سیستم تلفن گویا راه اندازی کنید. شما همچنین می توانید منشی داشته باشید، و همه اینها بدون نیاز به تهیه و اجاره دفتر کار است.

شماره تلفن ابری چگونه برای کسب و کار خود تلفن گویا راه اندازی کنم؟

تلفن گویا

کاربرد شماره تلفن ابری

در سیستم تلفن گویای شماره ابری، تماس گیرنده با انتخاب داخلی به فرد مورد نظر در هر مکانی که باشد وصل می شود.

با خریداری بسته تلفن گویا از «دفتر شما» یک شماره تلفن ابری اختصاصی به شما واگذار می شود. شما می توانید برای شماره تلفن خود تا ۹ داخلی تعریف کنید. برخلاف خطوط تلفن معمولی، این داخلی ها می تواند هر شماره ای، چه ثابت و چه همراه، باشد. بنابراین وقتی کسی با شماره تلفن ثابت اختصاصی کسب و کار شما تماس می گیرد، منویی به طراحی خود شما برایش پخش می شود و می تواند با شماره گیری هر داخلی به فرد مورد نظر وصل شود.

شما می توانید با خریداری بسته «منشی مجازی» به کسب و کار خود وجهه ای حرفه ای تر از این نیز ببخشید.

سرویس منشی مجازی دفتر شما

منشی مجازی

با خریداری بسته منشی مجازی از «دفتر شما»، علاوه بر اینکه یک شماره تلفن ابری اختصاصی در اختیارتان قرار می گیرد، یک منشی حرفه ای و باتجربه به تماسهای کاری شما پاسخ می دهد. تنها کافی است اطلاعات مورد نیاز درباره کسب و کار خود را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.

از دیگر خدمات «دفتر شما» می توان به چت آنلاین، فکس اینترنتی و اجرای طرح های نظرسنجی اشاره کرد. برای آگاهی از تمامی خدمات ارتباطی دفتر کار مجازی «دفتر شما» به وبسایت ما مراجعه کنید.

اگر هنوز سؤالی ذهنتان را درگیر کرده است، در قسمت «دیدگاه شما» با ما درمیان بگذارید و یا با شماره تلفن ۲۸۴۲۰۱-۰۲۱ تماس بگیرید.