فواید دفتر کار مجازی برای زنان کارآفرین

طبق امار حدود ۲۷ درصد زنان ایرانی شاغل هستند و این بدان معنا نیست که بقیه زنان ایده ای برای انجام کار ندارند. اکثر زنان به علت اینکه مجبور به انجام دادن وظایفی در خانه هستند و تصور این را دارند که باید شرایط را از لحاظ روحی و روانی برای فعالیت اقتصادی مردان مهیا کنند از کار کردن خود صرف نظر کرده و تمام مسئولیت های خانه را بر عهده گرفته تا مردشان بتواند به راحتی به فعالیت اقتصادی بپردازد. اما نکته اینجاست که این همدلی و همراهی زنان نباید از شکوفایی استعداد های انها جلوگیری کند!

فواید دفتر کار مجازی برای زنان کارآفرینبا توجه به شرایط، زنان ترجیح می دهند که فعالیت های اقتصادی خود را در خانه انجام دهند. اما زمانی که اسم کار در خانه به گوشمان می رسد تصورمان به این محدود می شود که زنان در خانه یا به نگهداری فرزندان مشغولند و یا با استفاده از هنر های خود محصولاتی نظیر شیرنی خانگی و یا گلدوزی  تولید می کنند. ولی ایا واقعا استعدادهای زنان فقط در همین زمینه هاست و یا اینکه می تواند طیف گسترده تری از فعالیت ها را شامل شود؟!

این نکته ها و تجربیات برای افرادی که می خواهند کسب و کار خانگی راه بیندازند حکم طلا را دارد!

امروزه با پیشرفت فنآوری کسب و کار، بستر هایی برای فعالیت بیشتر زنان فراهم شده است. از جمله این پیشرفت ها پیدایش خدمات دفتر کار مجازی  است که با فراهم اوردن امکانات ارتباطی به شکلی حرفه ای زمینه را برای ایجاد کسب و کار جدید با هزینه پایین ایجاد می کند.

اما دفتر کار مجازی به چه معناست؟

دفتر کار مجازی نسل جدیدی از دفتر کار است. شما بدون این که دفتر کار اجاره کنید، دارای خط تلفن ثابت و خط فکس به صورت اختصاصی می شوید. می توانید بر روی این خط ثابت خدماتی مانند تلفن گویا و منشی مجازی را نیز راه اندازی کنید.

این خدمات به خصوص برای صاحبان تجارت‌های کوچک یا شرکت‌هایی که تازه شروع به کار کرده‌اند کارایی بسیاری دارد و بی آن که نیاز به خرید یا اجاره یک دفتر واقعی باشد، شرکت‌ها می‌توانند تماس‌های تلفنی مشتریان خود را مدیریت کنند.

فواید دفتر کاری مجازی برای زنان کارآفرین چیست؟

در ادامه به برخی از فواید دفتر کاری مجازی برای زنان کارآفرین اشاره می کنیم.

  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

دفترهای تجاری سنتی به زیرساخت‌های فیزیکی نیاز دارند، مانند تجهیزات اداری، مبلمان و اجاره مکان. هزینه‌های سرسام‌آور نگهداری از مکان نیز جای خود را دارد. چرا که نگهداری از یک دفتر سنتی هم هزینه‌بر و هم زمان‌بر است.

با انتخاب یک دفتر کار مجازی در هزینه‌های شما صرفه‌جویی زیادی می‌شود و می‌توانید هزینه‌های انواع و اقسام قبض‌ها، اجاره، تجهیزات اداری و هزینه رفت و آمد را حذف کنید. در ضمن، چنان چه از منزل خود کارها را انجام دهید، تا حد زیادی از هزینه مالیاتتان کسر می‌شود. از قرارداد طولانی مدت هم خبری نیست. می‌توانید ماهیانه پرداخت کنید یا از بسته‌های سالیانه و تخفیف‌دار استفاده کنید.

 

فواید دفتر کار مجازی برای زنان کارآفرین

از جمله فواید دفتر کار مجازی برای زنان کارآفرین این است که زمان بیشتری برای استراحت و رسیدگی به امور منزل خواهند داشت

 

  • جلوگیری از اتلاف وقت

تصور کنید دیگر نیازی نباشد هر روز مسیر منزل به سر کار و و بالعکس را طی کنید. حالا کلی زمان بیشتری در اختیار دارید که می‌توانید آن را به کارهای دیگرتان اختصاص دهید. با استفاده از دفتر کار مجازی، نه تنها دیگر نیاز نیست زمانی را به رفت‌ و آمد اختصاص دهید، بلکه از شر ترافیک و خستگی‌های ناشی از آن هم خلاص می‌شوید و می‌توانید انرژی خود را تنها بر کارتان متمرکز کنید. از همه مهم تر، اگر صاحب فرزند هستید، می توانید با حضور در خانه وقت بیشتری را به فرزند دلبندتان اختصاص دهید.

  • توسعه ظرفیت‌های نیروی کار

فرض کنید با فرد کارآمدی آشنا می‌شوید که به شدت علاقمندید با او همکاری کنید، اما او در شهر دیگری است و امکان حضورتان در یک مکان نیست. با استفاده از دفتر کار مجازی می‌توانید نیروهای بیش‌تر و متنوع‌تری را به تیم کاریتان جذب کنید.

  • کاهش ریسک

تأسیس یک شرکت جدید از صفر کار پرخطری است. جدا از تهیه تمامی زیرساخت‌ها، تجهیزات و راه‌اندازی یک سیستم پیچیده ، چنان چه قصد تغییراتی در شرکتتان داشته باشید یا با مشکلات مالی غیرمنتظره‌ای روبه‌رو شوید، استفاده از دفتر کار مجازی می‌تواند خطر ورشکستگی را کم کند. برای شرکت‌های تازه‌کار و شرکت‌های جاافتاده‌ای که می‌خواهند فعالیت خود را گسترش دهند یا در آینده در شاخه جدیدی از بازار وارد شوند دفتر کار مجازی گزینه بسیار مناسبی است.

نمونه مشاغلی که زنان با استفاده از دفتر مجازی راه اندازی کرده اند:

نمونه ای فواید دفتر کار مجازی برای زنان کارآفرین ایرانی

یکی از مشتریان دفتر کار مجازی «دفتر شما» خانمی است که با این فکر افتاده بود که می تواند مرکز تماسی را ایجاد کند و با استخدام چند نفر پیک موتوری ایده ی جدید خود را عملی کند! ایده اصلی او عرضه خدمات به سالمندان و افراد پرمشغله بود که فرصت یا توان انجام کارهای اداری و خریدهای بیرون از منزل را ندارند. این خانم با تبلیغ در مجله های محلی و روزنامه جهت بازاریابی کار خود اقدام  و با استفاده از سرویس مرکز تماس دفتر شما کار خود را شروع کرد.

مشتریان این خانم با او تماس می گرفتند و در خواست خود را بیان می کردند. منشی های «دفتر شما» با پیک موتوری ها تماس می گرفتند و درخواست مشتریان را انتقال می دادند. بعد از گذشت یک سال که این خانم از موفقیت ایده خود مطمئن شد و با جمع اوری سرمایه از کارکرد سال اول پروژه کاری خود مرکز تماس شرکت خود را به صورت مستقل تاسیس کرند و در حال حاضر مدیر یک شرکت پیک موتوری هستند. دفتر کار مجازی «دفتر شما» پلی بود میان ایده این خانم و راه اندازی کسب و کار موفقش.

جهت اطلاع از خدمات دفتر کار مجازی «دفتر شما»  به سایت www.daftareshoma.com مراجعه نمایید.