فون وب چیست؟

فون وب، همچنین به عنوان شماره گیر وب شناخته می شود، یک برنامه وب است که تماس های تلفنی بین المللی دو طرفه را از طریق یک مرورگر وب امکان پذیر می کند. از طریق WebRTC تأمین می شود و برای شروع تماس فقط به اینترنت پرسرعت، کامپیوتر و هدست یا بلندگو نیاز دارد.

فون وب ابزار موثری برای تیمهای فروش و پشتیبانی جهت برقراری ارتباط با مخاطبین در سطح بین المللی هستند و مشتریانی که می خواهند خرید کنند ولی تردید دارند با فون وب می توانند مستقیم سوالات خود را از کارشناسان در سایت شما بپرسند و راهنمایی بگیرند و این کار باعث می شود بیشتر اعتماد کنند و نرخ تبدیل به شدت بالا می رود.

فون وب چگونه کار می کند؟

فون وب ها از فناوری استفاده می کنند که در مرورگرهای وب برای پشتیبانی از ارتباطات صوتی تعبیه شده است. WebRTC یک فناوری استاندارد برای فون وب ها است زیرا یک منبع باز پایدار و ایمن و با کیفیت صدای بالا محسوب می شود.
فون وب بسیار مشابه تلفن نرم افزاری است، دارای رابط کاربری بسیار آسان و دکمه های قابل کلیک برای شماره گیری هر شماره تلفنی در سراسر جهان است و با کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل های لینوکس،  وینوز، مک اواس و همچنین دستگاه های اندروید سازگار است. کاربران می توانند برای شروع کار به راحتی هدست را به دستگاه خود متصل کنند.
فون وب

فون وب چگونه کار می کند؟

برای استفاده از تلفن فون وب هیچ تخصص فنی لازم نیست. در واقع، کاربران فقط باید درک اساسی از نحوه استفاده از کامپیوتر و اینترنت داشته باشند. به تنظیمات اضافی نیاز ندارد. شما فقط برای این سرویس ثبت نام می کنید و سپس از مرورگر وب خود وارد شوید و شروع به برقراری تماس تلفنی می کنید. مراحل آن به شرح زیر است:
  • وارد سایتی که فون وب دارد می شوید.
  • هدست یا میکروفون خود را وصل می کنید.
  • شماره مکالمه ای را که می خواهید برقرار کنید را می گیرید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره خط چهار رقمی مخابرات

عملکرد فون وب

شماره گیر تلفن وب دارای تمام ویژگی های اصلی خدمات تلفن سنتی کسب و کار است.

تماس خروجی

می توانید از این فناوری برای برقراری تماس های خارجی از طریق مرورگر وب استفاده کنید. این مورد انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد زیرا کاربران این گزینه را دارند که شناسه تماس گیرنده را برای نمایش انتخاب کنند. گیرندگان به احتمال زیاد به تماس های شماره ای که تشخیص می دهند پاسخ می دهند.

تماس های ورودی

این سرویس ارتباط صوتی دو طرفه را امکان پذیر می کند، به این معنی که می توانید از طریق تلفن وب خود به تماس های دریافتی پاسخ دهید.
فون وب

تماس های ورودی

این برنامه دارای ویژگی های مرکز تماس است که تعاملات مشتری را به صورت خودکار انجام می دهد و مسیریابی تماس را ساده تر می کند.

انتقال تماس

تماس ها را به راحتی به شخص یا بخش مناسب منتقل کنید.

تماس های شبکه ای رایگان است

امکان رایگان کردن تماس های شبکه ای با سایر کاربران موجود در حساب، این ابزار را برای سازمان های دارای کارمندان دورکار به عنوان یک ابزار بسیار باارزش تبدیل می کند و به دورکاری کمک می کند تا کارمندان هنگام کار از خانه با تیم شما در ارتباط باشند.

صندوق صوتی

مانند سرویس تلفن سنتی مشاغل، فون وب ها کاربران را قادر می سازد پیام صوتی را در صندوق صوتی خود دریافت کنند. در واقع می توانید از طریق شماره گیر فون وب مستقیماً به پیام های صوتی خود گوش دهید.

تاریخچه تماس

تمام تماس های اخیر خود را مشاهده و جستجو کنید. مرتب سازی بر اساس تماس های ورودی و خروجی، تماس های رد شده و تماس های تلفنی از دست رفته آسان است. این به تیم فروش شما کمک می کند تا راهنمایی های مهم را دنبال کند.

مزایای فون وب برای مشاغل و کسب و کارها

کارآفرینان گزارش کرده اند که پیشرفت های چشمگیری در تیم های خود که از فون وب استفاده می کنند، بوده است. مزایای زیادی برای تیم ها در هر اندازه وجود دارد. در زیر لیستی از برترین مزایای تلفن وب وجود دارد.

افزایش فروش

فون وب می تواند فروش را بیش از ۷۵ درصد افزایش دهد، زیرا فروشندگان را قادر می سازد با لید تماس بگیرند و این  لیدها را به مشتری تبدیل کنند.

فون وب

افزایش فروش با فون وب

مشتریان احتمالی به احتمال زیاد از طریق شماره ای که تشخیص می دهند تماس تلفنی برقرار می کنند. ما به شما امکان می دهیم هنگام نمایش شناسه تماس گیرنده محلی، تماس تلفنی بین المللی برقرار کنید. تماس های فروش شما نرخ تبدیل بالاتری دارند و فروش شما افزایش می یابد.

کاهش هزینه ها

فون وب ها یک رابط کاربری ساده برای استفاده از آی پی برای ارتباطات صوتی فراهم می کنند. پروتکل‌های صدا روی آی پی مقرون به صرفه ترین راه برای برقراری تماس تلفنی تجاری است. در حقیقت، سازمانها معمولاً با استفاده از ویپ، کاهش بیش از ۵۰٪ در هزینه های مخابرات را گزارش می دهند.

بهبود خدمات به مشتری

فون وب بدون شک تجربه مشتری از خرید از شما را بهبود می بخشد. کارشناسان شما می توانند از طریق کامپیوتر با مشتریان تماس بگیرند و نگران کیفیت تماس های تلفنی نباشند. آنها همچنین می توانند از یک شماره محلی یا رایگان از هر کشوری برای نشان دادن به عنوان شناسه تماس گیرنده و دریافت تماس استفاده کنند.

امنیت بالا

شما با استفاده از فون وب می توانید معاملات تجاری خود را از طریق اینترنت انجام دهید، اطلاعات حیاتی را بدون ترس از رهگیری و یا مواجهه با هر یک از مشکلات رایج تقلب در اینترنت، ارسال و دریافت کنید.

ارتباط داخلی بهتر را فراهم می کند

با امکان فون وب، کامپیوترهای شما توانایی تلفن های همراه را هم پیدا می کنند و دسترسی به کارمندان شما به خصوص در دوران دورکاری بیشتر می شود. کارمندان همچنین می توانند به راحتی از طریق فون وب با یکدیگر تماس بگیرند زیرا هزینه ای برای اتصال و ارتباط داخل دفتر وجود ندارد.

دسترسی آسان

فون وب از ویژگی های مرورگر شماست. این بدان معناست که با توجه به وجود اتصال اینترنت، می توانید از هرجایی به وب تلفن خود دسترسی داشته باشید.
بنابراین مهم نیست که در کجا باشید، می توانید با شرکت خود در ارتباط باشید و شما یا هر یک از کارمندان خود حتی در مسافرت و بیرون از محل کار هم می توانند با شما به راحتی ارتباط برقرار کنند.